Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Części do wtryskiwaczy TDCi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196995)

manqt 15-01-2014 08:15

Części do wtryskiwaczy TDCi
 
Witam forumowiczów. Niestety moja foka padła. Facet w warsztacie powiedział, że do wymiany są końcówki wtryskiwaczy i do regeneracji jest pompa common rail. Oczywiście zaśpiewał sobie kosmiczną kwotę za naprawę bo prawie 6 tysięcy. Zdecydowałem się na zabranie auta z warsztatu bo to są zbyt wysokie koszta i zdecydowałem się sam wymienić końcówki wtryskiwaczy i tu jest moje pytanie. Gdzie mogę dostać potrzebne mi do naprawy podzespoły?? Pompę będę wstawiał inną więc potrzebuje tylko same końcówki do wtryskiwaczy. Dziękuję za pomoc.

wrzoch 17-01-2014 22:02

Odp: Części do wtryskiwaczy TDCi
 
Po czym stwierdził, że do wymiany są końcówki?
Badał wtryski na stole czy na słuch/oko?

Co znaczy padła? Nie odpala?

luki6262 17-01-2014 22:18

Odp: Części do wtryskiwaczy TDCi
 
Jak padła pompa to pewno puściła opiłki i poszły do wtrysków. Jesteś w tyle niekomfortowej sytuacji, że masz wtryskiwacze piezoelektroniczne. Nie da się ich zregenerować, natomiast są warsztaty co twierdzą, że takie rzeczy potrafią, a tak naprawdę wymieniają tylko końcówki co przy uszkodzeniu mechanicznym niewiele daje. Jeżeli końcówka jest zniszczona to pół biedy. Natomiast jeżeli wtrysk jest uszkodzony mechanicznie to czeka Cie duży wydatek. Jest to wersja pesymistyczna.

andre_wj 18-01-2014 10:00

Odp: Części do wtryskiwaczy TDCi
 
Autor tematu ma wtryski zwykłe,elektromagnetyczne, które da się regenerować i są do nich części. W mk1 nie było piezo, które pojawiły się dopiero w mk2 1.8tdci - od 2004r.

luki6262 18-01-2014 11:37

Odp: Części do wtryskiwaczy TDCi
 
Cytat:

Napisał andre_wj (Post 2141590)
. W mk1 nie było piezo, które pojawiły się dopiero w mk2 1.8tdci - od 2004r.

Człowiek uczy się przez całe życie :wink:

manqt 20-01-2014 13:49

Odp: Części do wtryskiwaczy TDCi
 
Wtryski są elektromagnetyczne, w pełni naprawialne, bo już graty sam wymieniłem te co są w obudowie wtryskiwacza. Najlepsze jest to, że one są tak banalne w budowie, że zrobiłem to sam w domu. Trochę pomęczyłem się przy rozkręcaniu i fakt, że w środku trochę wiórków było ale nie aż na tyle, żeby oznaczało, że pompa siada, a do momentu awarii auto latało normalnie.

rayvan 20-01-2014 19:44

Odp: Części do wtryskiwaczy TDCi
 
Cześć ostatnio miałem ten sam problem w tym samym modelu co ty w całości naprawa wyszła mnie ok 2200 zl kupiłem pompę i wtryski na allegro z rozbitego samochodu. Pamiętaj aby oczyścić układ paliwowy moze przez paliwo padła pompa no i rozdzielacz Szkoda zeby zostały ci w układnie jakieś opiułki

manqt 21-01-2014 17:39

Odp: Części do wtryskiwaczy TDCi
 
Obstawiam, że to wina ON bo do momentu zalania ON Verva auto jeździło ok a po kilku zalaniach Vervy zaczęły się dosyć drogie jajca z autem. Za zrobienie pompy też zabieram się sam. Do odważnych świat należy i tyle.

andre_wj 21-01-2014 20:17

Odp: Części do wtryskiwaczy TDCi
 
Generalnie te paliwa typu verwa to pic na wode, bo po 1 są bardziej suche od zwykłej ropy (mniej tłuste), po 2 droższe, a po 3 z racji tego, że droższe to długo leżą w zbiornikach i mogą być nieświeże.

manqt 22-01-2014 16:50

Odp: Części do wtryskiwaczy TDCi
 
W każdym bądź razie Vervie mówię stanowczo NIE!! Szkoda kasy na to g...o. A co do pompy to dalej twierdzę, że jeżeli działa i daje ciśnienie to lepiej ją zostawić w spokoju i czekać aż sama zdechnie. W końcu po coś jest kontrola ciśnienia w magistrali CR. Bez ciśnienia nie ma jazdy. A sam system jest bardzo prosty w budowie i chyba tylko za to można pochwalić panów z Delphi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.