Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Dziwny odgłos silnika co to może być ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=196489)

ddd111 06-01-2014 18:30

Dziwny odgłos silnika co to może być ?
 
Witam Wszystkich klubowiczow .jakis miesiac temu kupilem mojego fokusa 1.8 tdci autko ma przejechane 150000 km ostatnio zauwazylem taki odglos przy zmianie biegow co to moze byc
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
dwumasa czy cale sprzeglo ? czy cos innego autko tak jak by mialo mniej mocy pozdrawiam :(:?:

Forfiter2012 06-01-2014 19:17

Odp: Dziwny odgłos SILNIKA
 
Szczerze obstawiam jakąś nieszczelność w układzie dolotowym. Taki świst na ucho aczkolwiek oczywiście to tylko moje zdanie a ja fachowcem nie jestem.

dargor 07-01-2014 07:06

Moze turbo?


Sent from my iPhone using [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Kogut87 07-01-2014 11:54

Odp: Dziwny odgłos silnika co to może być ?
 
Sprawdź sobie szczelność układu dolotowego, ja to robiłem tak, że od obudowy filtra powietrza od poiłem węża, odpaliłem samochód, a później szczelnie przydusiłem otwartą dłonią rurę dolotu, jeżeli układ jest szczelny zdusisz auto i zgaśnie, podciśnienie powinno spadać tak do 5 minut u uwolnić Ci dłoń, jeżeli nie trzyma podciśnienia do dokładnie sprawdź sobie szczelność na każdych złączkach, każdą rurę.

Harisonl 07-01-2014 19:48

Odp: Dziwny odgłos silnika co to może być ?
 
Mam dokladnie takie same objawy napisz jak się uporasz z problemem. Mi w aso powiedzieli ze to gra turbina i żebym jeździł bo póki co ma moc. Dodali jeszcze ze pewnie z czasem będę musiał nastawić się na regeneracje lub kupno nowej. I tak już śmigam ok 10 tys km i nic poza dzwiękiem się nie dzieje.

qwerty112 07-01-2014 22:25

Odp: Dziwny odgłos silnika co to może być ?
 
tez mam taki sam swist w mojej mk2, w przedziale 1,5-2k obrotow

ddd111 08-01-2014 13:55

Odp: Dziwny odgłos silnika co to może być ?
 
Dzieki za pomoc jak co dam znac czy to uklad dolotowy czy moze turbina pozdr

ddd111 08-01-2014 14:56

Odp: Dziwny odgłos silnika co to może być ?
 
HEJ szukalem jakiejs nieszczelnosci w ukladzie dolotowym nic nie znalazlem ,ale zauwazylem nie wiem czy tak ma byc czy tez nie ale rura idaca od turba taki maly kawalek weza zaraz pod szyba .jest mokry tak jak by dolna czesc tego weza byla LEKKO pokryta olejem czyli jak olej czy cos ?wydobywa sie z srodka weza mozna powiedziec ze ma on jakies mikro nieszczelnosci
Sam nie wiem
Pozdrawiam:027:

Kogut87 09-01-2014 11:00

Odp: Dziwny odgłos silnika co to może być ?
 
W moim 1.6 TDCi było tak, że z separatora oleju dostaje się bardzo dużo oleju z silnika do układu, wygląda to jakby turbina lała, po jakimś czasie olej zasmarował przepustnice, poluzowały się wszystkie węże, następnie okazało się ze EGR jest zapchany, wioski są takie, czyszczenie EGR 130zł + nowa pokrywa zaworów z separatorem oleju (podobno wytrzymuje 200 tys km i pada) 340zł, wyczyszczenie układu dolotu, dokręcenie wszystkiego na igłę i teraz jest wszystko ok

qwerty112 16-01-2014 18:25

Odp: Dziwny odgłos silnika co to może być ?
 
ktos uporal sie z problemem tego 'swistu'?
dodam ze u mnie dzieje sie to podczas jazdy, przyspieszania. jak dzisiaj sprawdzalem czy dzieje sie tak na 'sucho', czyli na postoju, na luzie to wtedy nie ma tego dzwieku


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.