Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Podgrzewana przednia szyba - dołożenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194485)

ceem 29-11-2013 10:53

Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
Witam

Tak się nieszczęśliwie złożyło, że moje Titanium X jest wyjątkowe... pod względem braku ogrzewania przedniej szyby. Nie mam ani szyby z drucikami w środku ani przycisku na desce (jest pojedynczy, tylko do tylnej szyby).

W związku z tym, że moje autko nocuje pod chmurką chętnie bym zaopatrzył się w ten fenomenalny wynalazek, zamiast ryć szkło skrobaczką.

Poczytałem kilka wątków na temat szyb i zostaje mi tylko kwestia GEM'a, tzn czy są różne wersje dla MK4 - takie z ogrzewaniem i bez niego.

Kabelki i przełącznik da się dołożyć. Z przekaźnikami pod maską też chyba jakoś sobie poradzę. Tylko co z tym GEMem?

Jakby ktoś miał schemat i jakieś foty z rozmieszczeniem kabli to też byłbym wdzięczny :)

piotrali 29-11-2013 12:15

Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
Lepiej załóż sobie elektryczną nagrzewnicę - ja dołożyłem ją i z praktyki wychodzi że nagrzewnica szybciej odmraża przednią szybę niż grzana szyba (mam grzaną szybę i nagrzewnicę). Takie jest moje odczucie - bardzej jestem zadowolony z nagrzewnicy niż ze grzanej szyby.

artur1970 29-11-2013 12:38

Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
Taniej i szybciej. Kolega dobrze radzi.

bartoszek 29-11-2013 12:44

Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
Hmm ja mam jedno i drugie :) i używanie ich jednocześnie daje jeszcze lepsze efekty :)

TERBUH_B 29-11-2013 19:42

Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
Bump:
Cytat:

Napisał bartoszek_pl (Post 2115955)
Hmm ja mam jedno i drugie :) i używanie ich jednocześnie daje jeszcze lepsze efekty :)

dokładnie rach ciach i po lodzie

tedi_k 29-11-2013 20:50

Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
Cytat:

Napisał piotrali (Post 2115942)
Lepiej załóż sobie elektryczną nagrzewnicę ...

"Rach ciach" to jest jak się ma grzaną szybę... Ale jej dołożenie jest wyjątkowo "inwazyjne" - wyjęcie starej szyby, dołożenie nietrywialnej instalacji elektrycznej itp. itd. Na oko 3k zł wydatków...
Dołożenie nagrzewnicy można sobie zrealizować za jakieś 200zł - w tym już jest opłata za aktywowanie PTC np. u mnie...:wink:

arkmyl12 30-11-2013 16:30

Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
A jesteś pewny że Twoje Titanium jest wyjątkowe czy poprostu poprzedni właściciel w miejsce uszkodzonej/zbitej właściwej podgrzewanej szyby zamontował tańszą zwykłą zmieniając również przełącznik na desce. Podaj vin to koledzy rozszyfrują go albo spróbuj w exifie i dowiesz się czy z fabryki wyszedł bez podgrzewanej szyby

maxmax21 30-11-2013 16:58

Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2116257)
"Rach ciach" to jest jak się ma grzaną szybę... Ale jej dołożenie jest wyjątkowo "inwazyjne" - wyjęcie starej szyby, dołożenie nietrywialnej instalacji elektrycznej itp. itd. Na oko 3k zł wydatków...
Dołożenie nagrzewnicy można sobie zrealizować za jakieś 200zł - w tym już jest opłata za aktywowanie PTC np. u mnie...:wink:

Mógłbyś szerzej opisać, jak wygląda takie "dołożenie" ... kwota 200zł nie wygląda powalająco, a fajnie byłoby mieć nagrzewnicę + szybę grzaną :)

mrk26 30-11-2013 17:03

Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
tu jest wszystko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

arkmyl12 30-11-2013 17:49

Odp: Podgrzewana przednia szyba - dołożenie
 
Wszystko zależy za ile się kupi samą nagrzewnicę. Ostatnio pewnie przed zimą ceny szczególnie tych z mondeo drastycznie wzrosły 140-190zł. O Volvo już nie wspomnę ...
Ale warto pamiętać że pasują od innych


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.