Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=194344)

m_93 26-11-2013 20:53

Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Witam. Mam taki problem (szukałem na forum i nic nie znalazłem), otóż, podczas jazdy czasami występuje dziwna rzecz, wskazówka prędkościomierza i obrotomierza opada i zapalają się wszystkie kontrolki jak przy odpalaniu, czasami taki stan utrzymuje się przez kilkanaście sekund i wszystko niby wraca do normy. Pozostaje tylko kontrolka informująca o uszkodzeniu układów silnika (ten trybik z wykrzyknikiem). Po wyłączeniu silnika i włączeniu go na nowo wszystko ok do następnego razu po kilku minutach. Czasami pojawia się po tym check i utrzymuje sie przez kilka odpaleń. Ostatnimi czasy doszedł problem z nierozpoznawaniem przez immo kluczyka. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może być? Czy np. winowajcą tego stanu może być przebicie na kablach WN ? PLEASE HELP ME....!

mojmistrz 26-11-2013 20:58

Odp: Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Mi to wygląda na zdychający akumulator.

m_93 26-11-2013 21:02

Odp: Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Poważnie ? Czy rozwiązanie może być aż tak błahe? Powiem szczerze, że pierwszy raz spotykam się z takimi objawami przy siadającym aku.

mojmistrz 26-11-2013 21:07

Odp: Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Serio. Jak mi padał, to miałem taką właśnie dyskotekę+ czasami immo nie chciał rozpoznać kluczyka.

m_93 26-11-2013 21:10

Odp: Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Spoko, jak zadziała to wiszę Ci wielkie PIWSKO :p

mojmistrz 26-11-2013 21:15

Odp: Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Przy tym aucie nauczyłem się, że warto szukać przyczyny w pierdołach :D w 99% przypadków się sprawdza :p

void-tech 26-11-2013 22:13

Odp: Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Szwagier miał podobnie, i dopiero jakiś chacher-macher trzeci z kolei dopiero to usunął gmerając w zegarach... co dokładnie, niewiadomo.

m_93 28-11-2013 22:21

Odp: Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Wiadomo, już dokładnie. Nie był to aku. Mianowicie, popękane luty na kostce przy zegarach. Przelutowane i śmiga ja trzeba, ale dzięki za pomoc mojmistrz.

void-tech 01-12-2013 19:20

Odp: Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Cytat:

Napisał m_93 (Post 2115695)
Mianowicie, popękane luty na kostce przy zegarach.

O to, to, właśnie. Szwagier jeździ póki co już ponad 3 miesiące i na razie problem się nie powtórzył.

esprit501 02-12-2013 09:24

Odp: Wariujący obrotomierz, prędkościomierz i kontrolki
 
Witam.
Miałem to samo. Jeden elektryk powiedział ze błąd komunikacji między komputerami i ze mogą być wszystkie do wymiany. Natomiast drugi przyjechał pod blok, wykręcił zegary, zabrał do siebie, podobno popoprawiał luty, odwiózł zegary , założył, podpiął pod kompa zrobił diagnostykę i i teraz już ok. cała impreza trwała 24 godziny i kosztowała 250 zł. Na koniec powiedział ze już takich zegarów zrobił około 10 szt podobno to typowa usterka w tych Foczkach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.