Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Prośba o opinię - Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189790)

deltaW 13-09-2013 10:51

Prośba o opinię - Kuga
 
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum - jeszcze nie posiadaczem Forda.
Mam na oku taki egzemplarz Kugi:
http://otomoto.pl/ford-kuga-titanium...C30296873.html

Niestety mam do Stargardu kawałek drogi - stąd prośba o pomoc w ocenie - czy warto jechać i przyjrzeć się temu fordowi bliżej?
A może jest na forum ktoś z okolic Stargardu, kto mógłby się wypowiedzieć o tym sprzedawcy, albo zobaczyć samochód na żywo ?

Jak oceniacie przebieg przy tym roczniku ?

W okolicy mam takie cudo:
http://otomoto.pl/ford-kuga-2-0-tdci...C30525667.html

Oglądałem i jechałem nim osobiście. Na moje lajkonikowe oko wygląda ok (sprzedawca zdradził, że miał malowane drzwi - niby porysowane - szyby oryginalne) - tylko stosunek rocznik/przebieg/cena mocno mnie zastanawia...

Z góry dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam,deltaW

wojtekn 13-09-2013 15:04

Odp: Prośba o opinię - Kuga
 
Załątw vin od obu. ;)

Subtil 13-09-2013 17:01

Odp: Prośba o opinię - Kuga
 
Ten pierwszy na pewno miał coś modzone w przodzie. Zobacz że odcień blotników(prawy na 100%) jest inny od reszty auta..jeszcze ten zderzak :/ Zapytaj najlepiej co było robione, może będzie szczery :surprise:
Drugi wizualnie ładny ale czy ma skórzaną kierownice? bo zwykła nie była by tak wytarta po 59tkm ;) Zwracałeś uwage na te elementy podatne na zużycie?

deltaW 13-09-2013 17:49

Odp: Prośba o opinię - Kuga
 
Dzięki. Postaram się wyciągnąć viny.

Co do tego drugiego - kierownica jest skórzana. Osobiście go oglądałem i jechałem. Zwracałem oczywiście uwagę - szczególnie wewnątrz - na wszystko co mogłoby świadczyć o przebiegu, ale jak na moje oko wnętrze nie wykazuje jakiegoś wielkiego zużycia. Ale nie jestem bardzo doświadczony - a jeśli chodzi o Kugę to dotąd osobiście oglądałem tylko ten egzemplarz - nie mogę stwierdzić/porównać jak one wyglądają np. po 150 tys. (czy też na pierwszy rzut oka - jakby wyjechały właśnie z salonu?) Wiem jak wygląda wnętrze mojej Alfy 166 po 180tys.km. - w skórze (a dbam o swoje samochody pedantycznie) i przy niej ta Kuga to "nówka" :)

Stosunek rocznik-przebieg-cena wydaje mi się podajrzanie atrakcyjny, dlatego szukam jakiegoś haczyka (auto już na polskich blachach).Muszę się jeszcze dowiedzieć jaki dok. sprzedaży wystawiają - może chodzi tu o wałek z vatem. Postaram się o vin.

RafałB 13-09-2013 17:52

Odp: Prośba o opinię - Kuga
 
Ceny.....ciekawe ;)

Subtil 13-09-2013 18:06

Odp: Prośba o opinię - Kuga
 
Jeśli dostaniesz Vin to dowiesz się praktycznie wszystkiego także o to trzeba się postarać ;) Mają komplet dokumentów z niemiec? wtedy byś zobaczył kiedy był kupiony a kiedy zrobiony pierwszy przegląd, czy nie było "lekkiej" obsuwki z powodu naprawy. Masz chyba blisko więc możesz na spokojnie posprawdzać.

Btw. Alfa na sprzedanie będzie? :027:

deltaW 13-09-2013 18:41

Odp: Prośba o opinię - Kuga
 
Cytat:

Napisał Subtil (Post 2075365)
Masz chyba blisko więc możesz na spokojnie posprawdzać.

tak, to w tej chwili jedyny egzemplarz w najblizszej okolicy (w zasięgu cenowym - a jutro podjade zobaczyc jak wyglada Kuga z przebiegiem 80 tys.km. bo taki też jest - chyba pewny bo krajowy i w komisie dealerskim - niestety dla mnie cena zaporowa w porównaniu z tymi "okazjami ;))

Cytat:

Napisał Subtil (Post 2075365)
Btw. Alfa na sprzedanie będzie?

Ooooo nie nie :P
Tak naprawdę to samochód zmienia moja narzeczona i po przerobieniu kilku opcji w tej chwili do wyboru pozostał Quashquai (ktory jej sie podoba, jest pewny itd.) no i szukam jakiejś Kugi (tak tak, ma byc suv/crossover ...) bo mi się bardzo podoba (jej właściwie też) ale z tego co widzę, "pewne" egzemplarze są poza naszym zasięgiem a do takich jak powyzej podchodzę "jak do jeża".

Nie będą tu nikogo pytał Kuga czy Kaszka bo domyślam się z góry odpowiedzi :P

Bump:
Cytat:

Napisał Subtil (Post 2075365)
a kiedy zrobiony pierwszy przegląd, czy nie było "lekkiej" obsuwki z powodu naprawy

A co do tego to mechanicznie sprawdzić mogę w serwisie, ja sam nie wykukałem sladow wiekszych napraw, szyby oryginalne. Po prostu na razie nie chce wydawac kasy na wiekszy przegląd w ASO tylko sam węszę co tu gra czy nie gra.

jarhel74 13-09-2013 19:05

Odp: Prośba o opinię - Kuga
 
Czarny nie ma w opisie bezwypadkowy.Gdyby miał tylko porysowane drzwi, na pewno znalazły się taki dopisek. Przebieg też coś mały, jak na 4 lata i auto z Niemiec.
Biały ma napisane,że wystawia Vat marża, czyli potencjalny wałek na vacie.No i auto nieopłacone.
Szyby oryginalne wstawić to żaden problem. Według mnie to żaden wyznacznik. W berliniaku wymieniałem szybę przednią (pęknięcie po kamieniu) i mam sygnatury jak na oryginale, a w focusie nic nie było robione , a tylne boczne są o rok starsze od auta (obie).

Roman_Gie 13-09-2013 19:16

Odp: Prośba o opinię - Kuga
 
Szukaj krajowych QQ i Kugi bo sporo tych aut trafiło do indywidualnych odbiorców i małych firm.
Sprowadzone to albo walki na VAT albo ulepy. Jasne ze mogą być normalne, zadbane i bezwypadkowe, ale bedą pewnie droższe niż ten z przysalonowego komisu, który Twoim zdaniem jest zbyt drogi.
Minimalny budżet na bezwypadkowa, legalnie sprowadzona Kuge to póki co 60k
Pozdr

piters619 13-09-2013 21:06

Odp: Prośba o opinię - Kuga
 
Cytat:

Napisał deltaW (Post 2075169)
A może jest na forum ktoś z okolic Stargardu

ja jestem ze STAROGARDU. Zawsze mnie denerwuje jak ktoś myli te miasta:mad:


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.