Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Regulacja czujnika zmierzchu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=189485)

p.saw 08-09-2013 20:29

Regulacja czujnika zmierzchu
 
Czy istnieje możliwość regulacji (zmiany) czujnika zmierzchu aby próg przełączania się świateł dziennych na mijania odbywał się bliżej zmierzchu? Mam wrażenie, że mijania włączają się zbyt wcześnie. Oczywiście ktoś mi zarzuci, że są to prawidłowe ustawienia a moje odczucia są subiektywne, ale na dworze było jeszcze całkiem jasno. Spokojnie można było jeszcze jechać na dziennych. Być może temat był poruszany ale przeszukałem forum i nic nie znalazłem. :oops:
Z góry dziękuję za odpowiedź.

tedi_k 08-09-2013 20:48

Odp: Regulacja czujnika zmierzchu
 
Nie ma takiej regulacji. Jest to świadomie ustawiony próg załączania - w celu wymuszenia załączania się świateł mijania po wjeździe do tunelu.

arkmyl12 08-09-2013 23:11

Odp: Regulacja czujnika zmierzchu
 
Moim zdaniem tez mogłyby zapalać się troszkę później, ale cóż. Zostaje tylko tryb manualny jak wczesniej :)

MaXyM 09-09-2013 01:17

Odp: Regulacja czujnika zmierzchu
 
Tez podobnie poczatkowo myslalem. Teraz zaczynam sie sklaniac w kierunku mysli ze ten pomiar jest bardziej skomplikowany niz myslalem.
Np. mialem 2 sytuacje:
1. godz 10 rano, pochmurno (brak oswietlenia slonecznego), swiatla mijania sie nie zaswiecily
2. godz 18, bezchmurne niebo, slonce nisko nad horyzontem ale daje mocno, wydaje sie ze jest duzo jasniej niz w przykladzie #1, mimo to swiatla sie zaswiecily.

Mozliwe tez ze obiektywna ilosc swiatla w przypadku #2 byla mniejsza, a tylko oko ludzkie odbiera inaczej jasnosc ze wzgledu na duze kontrasty przy oswietleniu slonecznym (cienie)

rednaxelA 09-09-2013 06:23

Odp: Regulacja czujnika zmierzchu
 
Na pewno sprawdza tez czy swiatlo jest rozproszone czy swieci kierunkowo - w czujniku jest zestaw soczewek, ktore zbiera swiatlo z kilku stron

p.saw 09-09-2013 09:28

Odp: Regulacja czujnika zmierzchu
 
A jakie macie doświadczenia w okresie zimowym? Czy jest szansa aby dzienne świeciły przez znaczną część dnia? Pewnie gdy jest dzień pochmurny lub gdy pada śnieg, szans nie ma?
Oczywiście jak pisał @arkmyl12 pozostaje manual ale chyba nie o to chodzi.
Swoją drogą szkoda, że jakoś nie idzie tego zmienić.:(

tedi_k 09-09-2013 11:44

Odp: Regulacja czujnika zmierzchu
 
Cytat:

Napisał p.saw (Post 2072889)
...
Swoją drogą szkoda, że jakoś nie idzie tego zmienić.:(

Ale po co:569:
Ustaw na AUTO i zapomnij o tym. Działa dobrze to po co poprawiać?

MakGreg 09-09-2013 14:47

Odp: Regulacja czujnika zmierzchu
 
Koledzy, potrzebuję info ułożenia kabelków w kostce sensora deszczu i światła. Są trzy. Brązowy, biało czarny i niebieski. W jakiej kolejności są wpięte w kostkę patrząc od strony kierowcy?

arkmyl12 14-09-2013 23:38

Odp: Regulacja czujnika zmierzchu
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2072957)
Ale po co:569:
Ustaw na AUTO i zapomnij o tym. Działa dobrze to po co poprawiać?

I tego właśnie oczekiwałem po czujniku zmierzchu. Niestety moim zdaniem jest zbyt czuły a nie byłoby to problemem gdyby nie konieczność regulacji jasności oświetlenia wskaźników gdy AUTO zapali gdy jest jasno na zewnątrz

MaXyM 15-09-2013 11:40

Odp: Regulacja czujnika zmierzchu
 
z tym podswietlaniem wskaznikow to fakt. Tez w nocy je przyciemniam a jak swiatla sie zapala jeszcze przed zmierzchem to musze znowu rozjasniac.
I tak mnie zastanawia, czy przy dzisiejszych technologiach, kiedy cale auto jest wyposazone w dziesiatki czujnikow, nie mogli zrobic dynamicznej zmiany podswietlania aby odpowiadala jasnosci otoczenia?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.