Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 1994-2000] Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188940)

AKIM 31-08-2013 10:16

Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB
 
Witam. Panowie mam problem. Auto z 1999 roku ale wymieniony jest silnik i nie oryginalne wtryski. Silnik o oznaczeniu 4FB. Chodzi mi o rodzaj wtryskiwaczy do tego silnika a dokładnie o wysokość teflonowych podkładek tych przy rozpylaczu. Serwisy Forda mogą tylko po Vinie. I tu prośba, jak ktoś ma taki silnik to niech powie jakie ma wtryskiwacze numery lub kolor. Oczywiście jak nie są zmieniane....

wojtekjanus 31-08-2013 14:36

Odp: Wtryskiwacze
 
Silnik 4FB to lata 1995-2000 i moc 70KM/Bosch.
Wszystkie silniki o tej mocy w tych latach miały wtryskiwacze znakowane na zielono.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

AKIM 01-09-2013 15:21

Odp: Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB
 
Zielone to już wiemy. Nawet w Auto Waś tak powiedzieli tylko jeszcze który bo jest 5 rodzajów... i różnić się mogą właśnie wysokością tej podkładki...chyba ktoś musi z takiego silnika odczytać numery z wtryskiwacza.:pomysl:

wojtekjanus 01-09-2013 16:34

Odp: Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB
 
Nie bardzo rozumiem co to da - skoro nie masz oryginalnych wtryskiwaczy. Bo przecież o wysokości uszczelki decyduje wtryskiwacz, a nie kod silnika.
Ja rozumiem, że potrzebujesz podkładki do tych wtryskiwaczy które masz, a nie do wtryskiwaczy które oryginalnie montowane były w silniku 4FB, bo... ich nie masz.
Tak więc musiałbyś:
- odczytać nr z wtrysku wg Stanadyne i podać go na Forum,
- poprosić ludzi na Forum by sprawdzali czy mają wtryski z takim nr (moim zdaniem nierealne - nawet jeżeli ograniczysz rodzaj silników, bo znasz kolor tych zamienionych),
- ci którzy mają wtryski z takim nr podają swój VIN - jesteś happy, bo ASO sprzeda odpowiednie podkładki...

Chyba że się mylę... http://emotikona.pl/emotikony/pic/0what.gif

AKIM 01-09-2013 17:23

Odp: Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB
 
Dokładnie potrzebuję tych podkładek do wtrysków które mam a są regenerowane. Teraz analizujmy dalej... nie mam pewności że są właściwe bo wysokość podkładek decyduje o samym spalaniu dymieniu i hałasie, co ma miejsce u mnie i mnie denerwuje zwłaszcza że znajomi mają fordy i zupełnie inaczej pracują. Same wtryski były sprawdzane i sa ok mam też inne zielone ze szrotu sprawdzone i podkładki na nich są wyższe o 1mm. W tabeli zielonych jest 5 rodzajów dlatego muszę mieć nr wtryskiwacza w silniku 4FB i wtedy nie ma problemu z dobraniem podkładek. W auto waś zasugerowali ale bez pewności wtryskiwacz 33704 z podkładką 3,6mm w zielonych jakie ja mam jest chyba 4,5 mm. Znajomy mechanik twierdzi że o ich wysokości decyduje też rodzaj tłoka czyli kod silnika.

AKIM 05-09-2013 19:53

Odp: Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB
 
Dziś dowiedziałem się że zielone wtryskiwacze mogą mieć jeszcze otworki rozpylacza pod różnymi kątami. To już całkiem masakra. Czy nikt z forumowiczów nie ma silnika 4FB. Znaczy jestem jedyny z tym silnikiem... to podnosi zdecydowanie jego wartość...

Michal4don 10-09-2013 19:56

Odp: Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB
 
Ostatnio miałem taki sam problem, ale odczytałem nr wtrysku który mam zamontowany i oszukałem go w tej tabeli i z tymi numerami udałem się do ASO i dobrali mi odpowiednie podkładki. W ogóle nie miałem ze sobą nr VIN.

Transolot 11-09-2013 13:24

Odp: Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB
 
Cytat:

Napisał AKIM (Post 2071200)
. Czy nikt z forumowiczów nie ma silnika 4FB.

U mnie siedzi taki motor.
Co chcesz dokładnie abym sczytał/dojrzał?

Edit. Podglądałem przed chwilą na wtryskiwacze ale ciężko sczytać z nich jakiś numer. Są tam cyfry ale praktycznie nieczytelne. Moge ewentualnie wrzucić fotkę, może w czymś pomoże.

AKIM 11-09-2013 20:01

Odp: Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB
 
Dokładnie chodzi o nr.jest na blaszce tej na stałe do wtryskiwacza wtedy będę mógł dobrać wysokość podkładek lub kupić nowe, dzięki za zainteresowanie. A kolor jest zielony??

tadek55 11-09-2013 20:20

Odp: Jaki rodzaj wtryskiwaczy do silnika o oznaczeniu 4FB
 
AKIM,ja mam tez wtryski to jutro zobacze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.