Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Światła mijania - działają po przekręceniu kluczyka (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=188390)

wisnia100 22-08-2013 00:13

Światła mijania - działają po przekręceniu kluczyka
 
Na początek dodam że nie znalazłem tego w istniejących już tematach, cała masa postów o światłach DJD itd.
Zakupiłem kilka miesięcy temu Focusa MK2 2009. Poprzedni właściciel zaprogramował świtała mijania że odpalają się automatycznie po przekręceniu kluczyka. Ogólnie spoko rzecz lecz czasem mi przeszkadza, nie mam możliwości aby auto stało bez włączonych jakichkolwiek świateł gdy pracuje silnik. Pytanie jak się tego pozbyć, chciałbym odpalać światła po przekręceniu pokrętła świateł. Komputerowo to się robi ? Musze do diagnosty jechać czy jakoś ręcznie może ?

MaXyM 22-08-2013 07:13

Odp: Światła mijania - działają po przekręceniu kluczyka
 
Elmconfig albo serwis

gorilas 22-08-2013 08:11

Odp: Światła mijania - działają po przekręceniu kluczyka
 
...albo bez kompa i bez serwisu wystarczy wyjac odpowiednie bezpieczniki zeby na 0 miec 'zero' swiatel. Jesli to 2009 to zakladam ze to nie MK2 a MK2 FL (i jesli to polska dystrybucja to fabryka tak zaprogramowala :) Jest to akurat istotne bo bedziesz mial inna numeracje bezpiecznikow do wyjecia w GEMie niz przed FL.
Temat przewalkowany w kilku watkach na tym forum, wystarczy poszukac 'swiatla skandynawskie' itp.
Jesli masz czujnik deszczu, odpowiedniego GEMa, kilkadziesiat zlych do wydania na wlacznik swiatel na Alledrogo i wtedy juz ELMconfig, mozesz tez sobie zrobic AUTO swiatla. Wszystko rowniez opisane.

wisnia100 22-08-2013 16:30

Odp: Światła mijania - działają po przekręceniu kluczyka
 
Cytat:

Napisał gorilas (Post 2063813)
...albo bez kompa i bez serwisu wystarczy wyjac odpowiednie bezpieczniki zeby na 0 miec 'zero' swiatel. Jesli to 2009 to zakladam ze to nie MK2 a MK2 FL (i jesli to polska dystrybucja to fabryka tak zaprogramowala :) Jest to akurat istotne bo bedziesz mial inna numeracje bezpiecznikow do wyjecia w GEMie niz przed FL.
Temat przewalkowany w kilku watkach na tym forum, wystarczy poszukac 'swiatla skandynawskie' itp.
Jesli masz czujnik deszczu, odpowiedniego GEMa, kilkadziesiat zlych do wydania na wlacznik swiatel na Alledrogo i wtedy juz ELMconfig, mozesz tez sobie zrobic AUTO swiatla. Wszystko rowniez opisane.

mam FL


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.