Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=186957)

makieta3223 30-07-2013 12:46

Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
Witam.

Czy ktoś spotkał się może z takim problemem, że nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
Klamka pasażera otwiera wszystkie cztery drzwi a klamka kierowcy tylko drzwi kierowcy.
Jak można to naprawić ?

asterix78 31-07-2013 22:44

Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
Witam, u mnie problem odwrotny klamką kierowcy mogę otworzyć, ale juz zamknąć nie, tak samo kluczykiem. A u ciebie działa zamykanie/otwieranie kluczem?Myślę że to pewnie wina mikrostyków w zamku kierowcy, może ktoś już to rozbierał.

benio 31-07-2013 22:50

Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
Cytat:

Napisał makieta3223 (Post 2052604)
... Klamka pasażera otwiera wszystkie cztery drzwi a klamka kierowcy tylko drzwi kierowcy. ...

A czy nie jest to przerobiony Anglik?
Podaj VIN.

asterix78 01-08-2013 19:09

Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
Ja mam anglika nie przerabianego i klamka oraz zamek pasażera zamyka i otwiera wszystkie drzwi, a kierowcy klamka i zamek tylko otwiera wszystkie drzwi. Wg mnie przednie zamki drzwi sterują wszystkimi zamkami, a wina leży w samych zamkach.

Lukasz102 02-08-2013 09:10

Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
Trzeba by rozkręcić drzwi od środka i posprawdzać elektronikę.

benio 02-08-2013 17:08

Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
Cytat:

Napisał asterix78 (Post 2053747)
Ja mam anglika nie przerabianego i klamka oraz zamek pasażera zamyka i otwiera wszystkie drzwi, a kierowcy klamka i zamek tylko otwiera wszystkie drzwi. Wg mnie przednie zamki drzwi sterują wszystkimi zamkami, a wina leży w samych zamkach.

Jesteś w błędzie.
Tylko klamka/rygiel w drzwiach kierowcy posiada "pełną kontrolę" nad wszystkimi drzwiami i może zarówno blokować jak i odblokowywać pozostałe drzwi pojazdu. Inne zamki (przód pasożyta i obydwa tylne) mają możliwość blokady i odblokowywania tych drzwi, przy których się "kombinuje".

asterix78 03-08-2013 23:57

Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
W błędzie czy nie wszystko się okaże jak auto wróci od mechanika. Skoro zamek kierowcy (wersja ang) odblokowuje wszystkie zamki tylko nie może zablokować to chyba coś nie tak z zamkiem, w mondeo obydwa przednie zamki sterują centralnym więc tu pewnie też tak jest, moja wersja nie ma pilota, ma dwa zamki na kluczyk (pasażer i kierowca) lewa strona zamyka i otwiera wszystkie zamki z klucza i od środka a prawa tylko otwiera, bez sensu jest tu tłumaczenie że tylko jedne drzwi sterują zamkami.

benio 04-08-2013 07:28

Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
Cytat:

Napisał asterix78 (Post 2054784)
... w mondeo obydwa przednie zamki sterują centralnym ...
bez sensu jest tu tłumaczenie że tylko jedne drzwi sterują zamkami.

Ad.1.
Chyba w Mondeo po kiepskiej przeróbce.
Ad.2.
Trochę wysil rozum zanim napiszesz taki tekst.
A wracając do pojazdu to niech i pasożyt obok kierowcy ma drugą kierownicę do prowadzenia.

asterix78 04-08-2013 10:07

Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
Pewnie tak, mam przerobionegon anglika z wersji europejskiej??? A Ty wiesz wszystko o tych autach, a moze wersja ang rozni sie od wersji na rynek polski? Jaki sens jest montowac tylko otwieranie w drzwiach kierowcy, moze poczytaj sobie dlaczego to auto ma dwa zamki przednie na klucz, a potem snuj swoje wnioski? Mondeo bylo mk3 z 2001 wersja zetec, centralny z pilota i przednie drzwi sterowaly reszta. Forum dyskusyjne jest by sobie pomagac, a nie dyskutowac kto ma wieksza wiedze na temat auta? Lepiej poczytaj wczesniejsze posty w tym temacie i przemysl co piszesz.

benio 04-08-2013 20:55

Odp: Nie można otworzyć centralnego zamka klamką wewnętrzną od strony kierowcy.
 
Kolego Asterix napisałeś "bez sensu jest tu tłumaczenie że tylko jedne drzwi sterują zamkami". Jak byś napisał powyższe zdanie bez wyrazu "tłumaczenie", to można podyskutować, a tak hmm... pomyśl.
Napisałeś, że "Mondeo bylo mk3 z 2001 wersja zetec, centralny z pilota i przednie drzwi sterowaly reszta" to jest trochę bez sensu, bo jeżeli "kierownik" odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów to "pasożyt" obok kierowcy nie powinien mieć możliwości odblokowywania tylnych drzwi, tak jak jest z możliwością elektrycznego opuszczania szyb i kierowca może zablokować te z tyłu.
Generalnie chodzi o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów, za które zawsze kierowca jest odpowiedziany a nie pasażer obok niego.
Jeżeli ten argument nie jest "przemawiający" to moje dalsze pisanie nie ma sensu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.