Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   usterka pracy silnika polegająca na spadku obrotów silnika.. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=18575)

Agnieszka74 21-11-2006 08:15

usterka pracy silnika polegająca na spadku obrotów silnika..
 
zgłaszałam do serwisu Forda występującą usterkę pracy silnika polegająca na spadku obrotów silnika, po wysprzęgleniu, poniżej wielkości standardowej, co skutkowało dławieniem się motoru i niekontrolowanymi skokami obrotów w celu ich ustabilizowania. Wielokrotne próby usunięcia nieprawidłowości w pracy silnika samochodu nie przyniosły żadnych rezultatów mimo przeprogramowywania komputera sterującego pracą samochodu, łącznie z podniesieniem „wolnych obrotów” do wielkości niestandardowej w tym modelu samochodu – (800 obrotów). Wszelkie działania serwisu ograniczały się jedynie do diagnostyki czujników silnika i nie przyniosły żadnych rezultatów
Macie, jakies pomysly, co to moze byc ???

Focus Combi 1.6 rocznik 2004,
Pozdrawiam,
Agnieszka

Skolmi 21-11-2006 08:19

Np. wysprzęglenie przy dojeździe do skrzyżowania?

Agnieszka74 21-11-2006 08:56

nie ma reguly, czy jest to skrzyzowanie, czy nie
dzieje sie tak za kazdym razem podczas wysprzegania silnika

Skolmi 21-11-2006 09:02

Usterka raczej łatwa do usunięcia. Czynności, które wykonał serwis są conajmniej dziwne w tym przypadku.
Nie będę się rozpisywał nad szczegółami (m.in. zawór bocznikowy powietrza, VSS i inne), bo przypuszczam, że wiele Ci nie pomogą, ale naciskaj serwis, a najlepiej jedź do innego. Gwarancja jeszcze jest, czy już po?

Agnieszka74 21-11-2006 09:35

Dzieki Wielkie;
Servis w Krakowie sprawdzal samochod tylko programami - i tyle.
Jutro jade do serwisu w Tarnowie - zoabczymy co tam wymysla;
Gwarancje mam jeszcze;
Pozdrawiam,
Agnieszka

Grześ Szczecin 24-11-2006 21:04

Agnieszka74, Witaj Agnieszko. Mam taki jam problem i jestem ciekaw czy pokonali u Ciebie ten proplem. :fcp1 Ford Focus 1.6 2002 Pozdrawiam Grześ Szczecin

Agnieszka74 27-11-2006 15:15

czesc Grzes,
moj Maz byl servisie w Katowicach - Panowie jezdzili testowali - i stwierdzili wszystko gra, czego Pan wlasciwie sie czepia ??? jedyne co chcieli wymieniec, to podkladke pod tablice rejestracyjne.
Mi konczy sie na dniach gwarancja - niestety - zrobilismy wszytko co w naszej mocy, zeby pozbyc sie tej usterki, ale ani w Krakowie ani w Katowicach nie udalo sie zdiagnozowac i naprawic.
Pozostaje miec nadzieje, ze sie nie rozsypie.
Pozdrawiam,
Aga

art.pl 27-11-2006 16:42

Obawiam sie ze usterka w ASO momentalnie sie znajdzie jak minie gwarancja

Grześ Szczecin 29-11-2006 20:32

Agnieszka74, Witaj, bylem dzisiaj w serwisie forda w szczecinie na akcji zima. Rozmawialem z Panem Darkiem na temat skokow obrotow przy wysprzeglaniu silnika, powiedzial mi ze znaja ten temat dobrze i zapewnil mnie ze to nie jest zadna wada tylko te typy silnikow to tak juz maja. Powiedzial mi , ze za to odpowiada jakis przewod od kolektora ssacego ktory gdzies tam sie zmajduje, ale najwazniejsze to to ze komputer nie dopuszcza do zgasniencia silnika i sam sobie bedzie regulowac obroty( ile w tym prawdy ???????) . Wiec, poki co to nie ma co sie z tyym przejmowac tylko przyzwyczajic sie do takiego zachowania i w droge. Pozdrawiam Grzes :fcp4

adi1222 19-12-2006 06:40

Siema Wszystkim, check this out:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

oraz jeszcze to:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Merri krismass


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.