Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   stuki amortyzatora? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=18519)

JanuszK 19-11-2006 16:54

stuki amortyzatora?
 
Od pewnego czasu z tyłu samochodu, po prawej stronie słychać taki dżwięk jakby jakaś blaszka oderzała o inny metal.Pooklejałem wszystkie zamki, uchwyty i dalej ten dżwięk jest słyszalny.Najbardziej dokucza, gdy wjadę w kilka nierówności po kolei i mam wyłączone radio.....Mechanik ostatnio stwierdził, że może to być usterka amortyzatora. Czy ktoś z Was miał podobną usterkę?

jokrzycho 19-11-2006 17:51

Czołem,
na 90% jest to amortyzator. U mnie było podobnie, na nierównościach słychać było stuk, tylko może nie taki metalowy, a bardziej jakby ktoś młotkiem uderzał. Podjedź do stacji diagnostycznej i sprawdź na maszynie amortyzatory, nie jest to droga sprawa, a daje pewność.

Davo 19-11-2006 19:49

Witam ja mam to samo tyle ze u mnie jest to slyszalne na zakrecie gdy wjade w jakas nierownosc,wymienilem lacznik stabilizatora i troszke pomoglo ale ie ustalo do konca i sie zastanawialem co to moze jeszcze byc ale widze ze czekam mnie wymiana amortyzatorow,pozdrawiam

[ Dodano: 2006-11-23, 15:48 ]
Witam ostatnio zauwarzylem ze trzask ten wystepoje nawet gdy sie zatrzymam i na miejscu probuje skrecic kola a gdy krece w przeciwna strone i znowu spowroytem to juz nic wiecej nie trzaska ,wiec podejrzewam ze jest to nie amortyzator moze juz ktos borykal sie z tym problemem i moze sie podzielic informacjami jak to zlikwidiwac. :fcp9

JEDREKT 09-01-2007 09:25

Witam. Mam podobne objawy, okazało sie, że jest to amortyzator. Po sprawdzeniu w serwisie- tłumił jescze w 70%. Po przejechaniu ok 1000 km stuka nadal ale juz nie tłumi. Swoja drogą na jaki przebieg wystarczaja wam amortki? Oryginły wytrzymały 80 kkm, poczym załozyłem KYB i te wytrzymały 60 kkm. I mam dylemat oryginały za 1000 pln czy KYB za 700 pln?

Sergiej 09-01-2007 11:33

Jak kupowałem MOTORCRAFY za 500zł, spytaj u Jacka po ile on ma.
A wymieniłem sam, 3 śruby/amor + zdjęcie koła + zdjęcie nadkola - ok. 0.5-1h / strone roboty.

PLNFS_ad4m 21-01-2007 21:43

Tutaj masz mozliwe wytłumaczenie :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - 6 post od góry

CZyli juz wszystko wiemy. Ja mam te stuki po mymianie amorków - przejechane jest 2k i niby co, juz wybite albo zuzyte?

chromol 22-12-2007 10:43

przebieg do zepsucia tylnych amorków
 
ciewaw jestem po ilu tys km popsuł się wam tylny amorek. u mnie padł po 60k km

Davo 25-12-2007 11:30

Witam u mnie byla to poduszka amortyzatora tyle ze z przodu i po jej wymianie jak reka odja,pozdrawiam.

maniek 31-12-2007 16:51

amorki
 
ja wymieniłem po 12000 tył prawa stona sprawność 17 procent ale to było na gwarancji, ostatnio stukało gdzieś w środku ,to znowu z tyłu,dzwięk rozkładał się różnie zależało od szybkości jazdy,a na końcu okazało się że to łącznik stabilizatora z przodu na prawym kole.Narazie jest wszystko ok te zawieszenie nie jest łatwo dobić ale uważać trzeba.

monga 02-01-2008 09:43

a na jakie amortyzatory wymieniacie gazowe czy olejowe??bo u mnie z przodu mam caly zalany amortyzator i musze wymienic a niewiem ktore beda lepsze

[ Dodano: 02-01-2008, 10:44 ]
aha i sorry ze pisze tutaj ale w focusach chyba nikt niewymienia amorkow??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.