Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Jakie wybrać koło dwumasowe i sprzegło (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=184617)

pablitto83 20-06-2013 22:31

Jakie wybrać koło dwumasowe i sprzegło
 
Witajcie. Przygotowuje sie pomału do wymiany dwumasy i przy okazji sprzęgła. Mam kolegę w warsztacie, podał mi ceny i.. zdziwiło mnie to, że ponoć dla modeli poliftowych -tj. 2008--> ceny są dużo wyższe..
Zajrzałem na szybko na alledrogo - tam podaja np. dla cmaxa - od 2004(5) do 2007 oraz focus 2005--> ??? Niby auta te same..
No i znalazłem tylko jedna oferte, rzeczywiście droższa od p[pozostałych
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jakieś podpowiedzi?
Czy warto kupować w sklepach internetowych- gwarancja i tak mało mnie na części obchodzi, bo przyjeżdżam z UK do PL i tu chce mały remont zrobić, wiec na naprawe nie bede auta holował z powortem do kraju..Mam znajomego dobrego mechanika, wiec tylko kwestia czesci do kupienia.

wojtas1980 21-06-2013 11:59

Odp: Jaki dwumas i sprzegło do FF MK2 FL
 
Z tymi rocznikami to chyba nie ma znaczenia
Oryginał w 1.8 tdci jest SACHS
Ja zmieniałem w swoim Focusie 1.8 tdcici 2007r na koło i sprzęgło które montowane jest w Mondeo mk4 1.,8 tdci dlatego że tarcza sprzęgła ma szerszą okładzinę.
Od wymiany minęło 2 lata i wszystko działa poprawnie.
Przy takich wymianach nie używa się półśrodków bo wyjecie skrzyni w naszych fokusach nie należy do szybkich i łatwych.

Bump: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pablitto83 29-06-2013 09:44

Kolo i wyslrzeglik dla modeli przed i po FL sa takie same, sprzeglo ma juz inny nr katalkgowy -w kat. Sachs i Luk. Czym to sie zeczywiscie rozni,czy jest tam jakas modyfikacja,czy tylko producent zmienil nr czesci wraz z FL? Dodam,ze cenowo jest roznica odczuwalna..

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

knopers17 29-06-2013 14:21

Odp: Jaki dwumas i sprzegło do FF MK2 FL
 
A co myslicie o regeneracji kompletu?

HajerŚląsk 29-06-2013 16:04

Odp: Jaki dwumas i sprzegło do FF MK2 FL
 
Dziś wymieniono mi dwumas i sprzęgło z modelu 2007 o tysiąc złotych tańszy komplet, wydaje mi się że chodzi o nabicie kasy producenta! Tak jak z łożyskami z Focusa 1 pasującymi do nowej fiesty które do tego modelu są droższe....

lukas89waw 15-03-2015 11:21

Odp: Jaki dwumas i sprzegło do FF MK2 FL
 
Witam, troszkę odświeżę, bo również mam z tym problem
Mam pytanko dotyczące kpl dwumas+sprzęgło+wysprzęglik do ff fl 2008r.
Czy są jakieś różnice dotyczące kompletu do focusa mk2 a mk2 fl? Bo cenowo da się łatwo zauważyć, ale czy są to jakieś znaczące różnice?
W niektórych katalogach widnieje zastosowanie do roku 04-08, a w droższych od 08-11.
Czy ten zestaw np tańszy bez problemu podejdzie do ff mk2fl?
I przy okazji dwumasy, wymieniać uszczelniacz półosi i olej w skrzyni?

Będę wdzięczny za uzyskanie odpowiedzi, bo niestety dopadło mnie to ;/

robdol 15-03-2015 12:05

Odp: Jaki dwumas i sprzegło do FF MK2 FL
 
Wg.mojego mechanika razem z liftingiem nastąpiła zmiana i musi być ten droższy zestaw.
Zrobiłem dwumas po zakupie auta i kupiłem komplet Sachs ten droższy.

majek32 15-03-2015 12:09

Odp: Jaki dwumas i sprzegło do FF MK2 FL
 
A nie lepiej po nr. nadwozia sprawdzić jakie nr. części wystepują?
Wtedy na 100% będzie wiadomo

krzysHO 15-03-2015 14:00

Odp: Jaki dwumas i sprzegło do FF MK2 FL
 
A ja mam pytanko przy jakim mniejwiecej przebiegu trzeba myslec o wymianie dwumasy i sprzegla? Czy nie ma na to reguly? Jaki jest koszt wymiany kompletu? Mam przebieg 109000km. Czy to normalny objaw jest jak przy wylaczaniu silnika delikatnie zawibruje autko?

Bump: Slyszalem ze w autkach z silnikiem 1.6 tdci 90km dwumasa wytrzymuje do 180 000km

pablitto83 15-03-2015 14:28

Mam ff swierzo po lifcie, czesci dobrane po vin. Wg vin pasuje nowszy, drozszy zestaw. Dzwoniłem do serwisu forda, pytalem czym sie roznia te części, nie byli mi w stanie odpowiedzieć. Ponoc byla jakas modyfikacja. Co wg mnie nie oznacza, ze starsza wersja nie bedzie pasowac. Tyle, ze nikt tego nie byl w stanie zagwarantować.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.