Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Nie załancza się klimatyzacja (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=183459)

cycoryna 03-06-2013 16:05

Nie załancza się klimatyzacja
 
Ford Focus Kombi mk2 1.6 TDCI 2006 r..Podczas ostatnich ciepłych dni ,aby ochłodzić się włączyłem klimatyzację a tu brak reakcji.Klima nabita ,szczelna,odgrzybiona. Diagnozę jaką usłyszałem to że nie załącza się sprężarka .:?:Jaki może być powód tego..

tomfoc2 03-06-2013 16:09

Odp: Nie załancza się klimatyzacja
 
Sprawdź bezpiecznik pod maską i czy wentylator masz sprawny bez niego klima nie uruchamia się.

cycoryna 03-06-2013 16:21

Odp: Nie załancza się klimatyzacja
 
Bezpiecznik jest sprawny .Wiem że to głupie pytanie a jak poprawnie sprawdzić czy działa wentylator

maciekmisi 03-06-2013 16:24

Odp: Nie załancza się klimatyzacja
 
Mnie spotkała ostatnio taka sama niemiła niespodzianka.

Uszkodzony miałem przekaźnik od sprzęgła sprężarki w skrzynce bezpieczników w komorze silnika. Z tego co pamiętam ten przekaźnik jest taki sam jak od klaksonu. Zamień je i sprawdź, czy zadziała.

Koszt nowego (nieoryginalnego) przekaźnika to kilka złotych.

cycoryna 03-06-2013 16:36

Odp: Nie załancza się klimatyzacja
 
przekażnik jest sprawny

maciekmisi 03-06-2013 16:41

Odp: Nie załancza się klimatyzacja
 
To sprawdź, czy w skrzynce bezpieczników masz napięcie na przekaźniku przy załączonym A/C w kabinie. Napięcie jest - będziesz wiedział, że coś nie tak jest ze sprężarką (bądź jej instalacją). Napięcia nie ma - komputer nie pozwala na załączenie klimy (bo np. uszkodzony jest któryś z czujników ciśnienia).

damiasek 03-06-2013 18:26

Odp: Nie załancza się klimatyzacja
 
Jeżeli przekaźnik sprawny, i brak na nim napięcia załączającego to najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie modułu wentylatora. Biodegradacji ulega tam przewód sterujący wentylatorem, w części rocznika 2005 była nawet akcja serwisowa polegająca na wymianie owego modułu wraz z wentylatorem (fabrycznie to jedna część). Na szczęście sporo serwisów klimy i elektryków zna ten problem i potrafi go naprawić. Dodatkowo uszkodzenie to zgłasza błąd który da się odczytać ELM-em.

jabol21 05-06-2013 09:23

Odp: Nie załancza się klimatyzacja
 
nie ZAŁĄCZA!!! Panowie błagam!!!

PumaG 05-06-2013 10:10

Odp: Nie załancza się klimatyzacja
 
Cytat:

Napisał jabol21 (Post 2024779)
nie ZAŁĄCZA!!! Panowie błagam!!!

w końcu ktoś... język mnie boli, jak czytam tę "polszczyznę".
Dzięki. Tyle w temacie.

cycoryna 05-06-2013 12:22

Odp: Nie załancza się klimatyzacja
 
a ile taka przyjemność może kosztować


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.