Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Fotele obrotowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=18278)

faddo 12-11-2006 21:39

Fotele obrotowe
 
Witam

Mam takie dwa pytanka:

1.) Czy w galaxy 2001r. są obrotowe fotele w wyposażeniu standardowym czy zależy to od wersji??
2.) Jeżeli są to jak sie je obraca?

Z góry dziękuję

HANSOLOOO 12-11-2006 22:08

Wydaje mi się ze nie (zapewne chodzi o boczne poduszki)

Marcin - Toruń 13-11-2006 23:05

ja mam 2001 i mam obrotowe (mam też boczne poduszki) - oczywiście na czas jazdy nie mogą być obrócone (szczególnie ten kierowcy). Obraca się je najlepiej siedząc w fotelu - u pasażera z prawej strony jest dzwignia, którą nalezy podnieść następnie obrócić się w lewo o 180 st. U kierowcy odbicie lustrzane - dzwignia z lewej - obrot w prawo.
pozdrawiam, Marcin

LolleQ 14-11-2006 07:52

Cytat:

Napisał Marcin - Toruń
ja mam 2001 i mam obrotowe (mam też boczne poduszki) - oczywiście na czas jazdy nie mogą być obrócone (szczególnie ten kierowcy).

Sprawdzałeś? Może się ciekawie jechać ;) :D
Cytat:

Obraca się je najlepiej siedząc w fotelu - u pasażera z prawej strony jest dzwignia, którą nalezy podnieść następnie obrócić się w lewo o 180 st. U kierowcy odbicie lustrzane - dzwignia z lewej - obrot w prawo.
Też mam obrotowe z poduszkami i fotel kierowcy na razie obracałem w lewo, w prawo nie próbowałem ;)

arcisz 14-11-2006 09:39

Ja mam raczej standard ale z `97 i fotele obracają się, poduchy są dwie, czasem ekstra dochodza dwie,trzy boczne jak gdzieś dalej jadę - są na wyposażeniu standardowym ale w mojej chacie i czasem montuję je do auta :fcp3

Więc tym bardziej w nowszej budzie obracane fotele powinny być w podstawowej wersji. Zresztą nie spotkałem żadnego Sharana, Galaxy bez obracanych a ogladałem z różnych 8 aut. Tyle, że wszystkie od `98 w dół.

rz 14-11-2006 12:41

a moze mi ktos powiedziec do czego sluzy taki bajer? :) mam cos takiego u siebie i nie znalazlem innego zastosowania niz zabawa nimi na postoju ;)

pzdr
rz

arcisz 14-11-2006 14:01

Jak masz "girę" w gipsie to łatwiej się wsiada i wysiada kręcąc fotelem :) Nie wiem, czy to aby na pewno po to jest ale kiedyś miałem w rodzinie osobe z chorą nogą i były problemy z wsiadaniem i wysiadaniem ze zwykłego* auta - niestety, wtedy nie dysponowałem Galaxem ale to chyba najrozsądniejsze wyjaśnienie... :fcp9


* - teraz mam ma niezwykłe :fcp13

4d 22-12-2006 11:26

Cytat:

Napisał rz
a moze mi ktos powiedziec do czego sluzy taki bajer? :) mam cos takiego u siebie i nie znalazlem innego zastosowania niz zabawa nimi na postoju ;)

pzdr
rz

to jest wersja dla wędkarzy, pozwala na moczenie kija bez wychodzenia z auta :fcp4 :fcp2 :fcp2 :fcp2
chyba zacznę wędkować :fcp4

Pozdrówka :)

leejones 25-12-2006 12:46

Cytat:

Napisał rz
a moze mi ktos powiedziec do czego sluzy taki bajer? mam cos takiego u siebie i nie znalazlem innego zastosowania niz zabawa nimi na postoju

zwróć uwagę że jak złożysz oparcia tylnych foteli to masz stoliki, więc np w ustawieniu foteli 2+2+2 po złożeniu oparć środkowego rzędu i odwroceniu przednich foteli możesz robic imprezę.
o ile dobrze pamiętam, w trakcie jazdy nie wolno ich obracać

arcisz 27-12-2006 07:22

No nie wiem jak z ta imprezą... Spróbuj obrócić fotel kierowcy do tyłu. Mi oparcie opiera się o kierownicę - fakt- mam kierownicę wyciągnięta na maksa.

No i w tej pozycji raczej jechać się nie da, nie masz dostepku do sprzegła gazu i hamulca nie mówiąc o kółku. Chyba, że pasazer zamarzy o jeżdzie na "wstecznym" :fcp2 ale jak zapnie pasy :fcp9


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.