Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Klima, wzrasta ciśnienie a nie ząłącza się wiatrak (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=180459)

GonzalesPL 18-04-2013 07:31

Klima, wzrasta ciśnienie a nie ząłącza się wiatrak
 
Witam,

Pan "Mirek", podłączył się pod układ klimatyzacji, nakazał uruchomić silnik i klimkę. Po jakiejś tam chwili kazał zgasić. Stwierdził,że gaz jest, klima działa, ale w układzie wzrasta ciśnienie i nie załącza się wiatrak. Używanie klimy może ją w końcu uszkodzić. Stwierdził, że to robota dla elektryka.
Dodam, że klima działa 3-5 minut, a potem się wyłącza, po jakimś czasie włączy się znowu na 2 minuty i znowu wyłącza. Myślę, że czujnik ciśnienia faktycznie ją wyłącza.

Wiatrak na chłodnicy mam 1 i po odpaleniu auta się kręci, więc podejrzewam, że jest jakieś sterownik który zwiększa obroty wiatraka, albo wrzuca drugi bieg.

Jakiś bezpiecznik? sterownik? da się naprawić samemu? Gdzie szukać? Może jakiś czujnik/kostka/połączenie?

Idzie ciepło :-) , bez klimy ciężko ;)

JulkaS 18-04-2013 17:07

Odp: Klima, wzrasta ciśnienie a nie ząłącza się wiatrak
 
Witam...Może tu coś znajdziesz...[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ZIBIL79 19-04-2013 19:38

Odp: Klima, wzrasta ciśnienie a nie ząłącza się wiatrak
 
Witam,

według mnie masz do wymiany szczotki komutatora we wiatraku.

U siebie miałem identyczne objawy i taka operacja załatwiła sprawę. Myślę, że w miarę ogarnięty elektryk poradzi sobie z tym bez problemu.
Mi się trafił taki co za bardzo nie wiedział co trzeba zrobić, i w pierwszej kolejności chciał wymienić cały wiatrak na nowy (koszt 1500 zł), na szczęście miałem przy sobie fotorelację z takiej naprawy znalezioną w Internecie i podsunąłem mu temat. Przy pomocy zdjęć usunął usterkę.

GonzalesPL 07-05-2013 17:44

Odp: Klima, wzrasta ciśnienie a nie ząłącza się wiatrak
 
Mały update...

wiatrak nie kręci się wcale, ani na pierwszym biegu ani na drugim.. więc nie wiem czy może to być problem wtyczki :/

sprawdziłem bezpieczniki 60A-ok, wszystkie inne też OK.. przyszło ciepło, silnik robi się gorący, więc lipa...

zostaje grzebanie przy wtyczce czy jakieś inne pomysły? albo co z czym na krótko łączyć, żeby sprawdzić co padło?


ZIBIL79 - szczotki sam kupiłeś, gdzie? dobrałeś z czegoś?

kovi1 18-05-2013 18:00

Odp: Klima, wzrasta ciśnienie a nie ząłącza się wiatrak
 
sprawdzales bezpiecznik 78A??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.