Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wibrująca karoseria (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=178739)

krisoporanku 25-03-2013 09:33

Wibrująca karoseria
 
Około dwa tygodnie temu wymieniłem poduszkę pod skrzynią, ponieważ coraz częściej irytowały mnie wibracje widoczne na lusterku wstecznym w zakresie 1600-1800 obr. Teraz nie wiem się stało, trzęsie całą budą, lusterko wibruje cały czas. Czuje te wibracje na pedale gazu, na fotelu, kierownicy dosłownie wszędzie. jedynie pedał sprzęgła i drążek zmiany biegów są spokojne. Na biegu jałowym silnik wibruje jeszcze bardziej a podczas wyłączenia dosłownie chce wyskoczyć.Poduszkę wymieniłem na nie oryginał. ostatnio puścił dużą niebieską chmurkę podczas odpalenia. Liczę na waszą pomoc koledzy.

jareczek1980 25-03-2013 11:38

Odp: Wibrująca karoserja
 
tak jakby dwumasa, albo inne poduszki, lub łapy trzymające silnik

steell 25-03-2013 11:45

Odp: Wibrująca karoserja
 
Albo wymieniona poduszka okazała się totalnym bublem

krzysiuus 25-03-2013 12:04

Odp: Wibrująca karoserja
 
Hmm sam będę z tym walczył jak tylko zrobi się cieplej.
Ja mam wibracje tylko na biegu jałowym jak auto stoi.

U mnie najbardziej odczuwalne są na kierownicy.

// dodam że dwumasę miałem wymienioną.

juri2069 25-03-2013 12:13

Odp: Wibrująca karoserja
 
Ja na nowej poduszce pod silnikiem jezdzilem 2 dni i sie rozsypala i wymienilem druga i hula...... ale niebieski bym to juz nie od poduszki

Vlido 01-10-2013 21:04

Trzęsie budą
 
Zrobiłem trasę PL - IT - PL, w Niemczech przed granica zaczęło trząść całym autem na 4 biegu w przedziale 80-110km, na 5 biegu dużo lżej ale jest to wyczuwalne, tylko przy wciśnietym gazie, bo na luzie nie ma żadnych objawów. Problem polega w tym że byłem w serwisie Forda i u 2 mechaników. Każdy stwierdził co innego, co to może być? Miał ktoś podobną przypadłość?
Koła wyważone, brak luzów. Silnik 2.0 TDDI 115km.
Czytałem podobne tematy, ale ile tematów tyle odpowiedzi.

wojtekp27 01-10-2013 21:20

Odp: Trzęsie budą
 
A na wolnych obrotach brak trzęsienia albo takie mało wyczuwalne? Sprawdź też co się dzieje jak próbujesz ruszyć bez gazu na jedynce bo może to być niestety dwumasa. U mnie padła nie kopała sprzęgłem ale za to jak to ładnie określiłeś trzęsła budą tyle że u mnie to już nawet na wolnych obrotach telepało

Deryll 01-10-2013 21:23

Odp: Wibrująca karoserja
 
Przegub wewnętrzny prawej półosi. Szukajka nie gryzie.

Vlido 01-10-2013 21:25

Odp: Wibrująca karoserja
 
Na samym luzie nic się nie dzieje, to samo kiedy ruszam. Problem pozostaje tylko w podanym wyżej przedziale. Jak przyśpieszam delikatnie to nie ma bicia ale przy wcisnięciu pedału gazu trzsie całym autem.

Deryll 01-10-2013 21:26

Odp: Wibrująca karoserja
 
Cytat:

Napisał Deryll (Post 2084019)
Przegub wewnętrzny prawej półosi.

Kolego umiesz czytać? Resztę doszukaj na forum. Usterka częsta w mk3 aż nie chcę mi się pisać.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.