Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana skrzyni manualnej na automat. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=177976)

RadekNet 14-03-2013 15:15

Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
Czesc!

Tak mnie naszlo, ze skoro ludzie robia w jedna strone to moze i naopak sie da ;) Duzo jest roboty ze zmiana mauala (chodzi o Sharana 97' z silnikiem 2.0) na automatyczna skrzynie? Ceny automatow widze w okolicach 1500 zl. Ile trzeba by liczyc za reszte osprzetu i robocizne?

Pozdrawiam

salom 14-03-2013 15:52

Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
Wszystko da się zrobić, ale po co ??

RadekNet 14-03-2013 16:03

Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
Tego sie obowialem ;) Umowmy sie, ze po to samo po co ludzie chodzia w gory, plywaja po morzu czy lowia ryby ;) i rozwazmy tylko aspekt techniczny w korelacji z kosztami.

bartixr 14-03-2013 16:32

Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
skrzynia, połosie chyba sa inne, wybierak, sterownik przestawić na automat, trochę kabli.
sterownik automatu.
zmieniaj, wygoda ogromna :)

kpkeeam 14-03-2013 17:26

Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
Taniej będzie sprzedać obecnego i kupić z automatem. Roboty dużo więcej niż z automata na manual.

salom 14-03-2013 19:09

Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
Chyba nikt tego jeszcze nie robił, więc i kosztów nikt nie zna, będziesz pierwszy i dowiesz sie ile to kosztuje, jak uda ci się tą zmianę zrobić.

rodxynek 14-03-2013 19:28

Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
Skoro nie trzeba zmieniać budy, to taka zmiana to żadna robota :D.

Zmieniłem manuala na automat w Audi 200, a tam się to wiązało z wymianą tunelu nad skrzynią ;).

Tak sobie czasem myślę, że w Galaxie do kompletu wygody właśnie automata by mi potrzeba ;).

kpkeeam 14-03-2013 19:42

Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
Też bym się cieszył, ale z mocniejszą jednostką napędową, najlepiej 2,8

RadekNet 14-03-2013 21:25

Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
Cytat:

Napisał kpkeeam (Post 1975927)
Taniej będzie sprzedać obecnego i kupić z automatem. Roboty dużo więcej niż z automata na manual.

Jasne, bo ktos tanio sprzedaje wypieszczone auto... aha...

Duzo wiecej tzn +50% dla mechanika? No bo koszt czesci (a wyjatkiem samej skrzyni) pewnie podobny?

Cytat:

Napisał kpkeeam (Post 1976051)
Też bym się cieszył, ale z mocniejszą jednostką napędową, najlepiej 2,8

Tez o tym myslalem ;) ale musialbym to zglosic i podatek od wiekszej pojemnosci zabilby cala radosc z jazdy ;)

kpkeeam 14-03-2013 22:36

Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.
 
I tu Radek właśnie jest kij pogrzebany. Człowiek chciał by się po bawić togo zawsze czymś zablokują. Dla tego jeżdżę 2.0 z manualną kastą i się cieszę z tego co mam. Z drugiej strony jak sprzedawałem XM 2,1 td to z automatem nie było żadnego telefonu na ogłoszenie. Przełożyłem manual, poszedł tego samego dnia. Plus był taki, że automata sprzedałem i byłem do przodu o cenę skrzyni.
Co do wypieszczenia to za galaxy się już nie biorę. Wypieściłem VW t3 cały remont karoserii i wszystkiego z nią związanego, oraz silnik, spełniający normę spalania Euro II wyniósł 25000 zł. Auto sprzedałem za 8 000 i żeby było śmiesznie do niemiec.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.