Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Wymiana sprzęgła na jednomasowe (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176964)

mali1986 01-03-2013 10:12

Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
Witam.
Jestem właścicielem focusa 2.0 tdci 136kM z 2006r.
Mam pytanie czy możliwa jest wymiana sprzęgła dwumasowego na zwykłe??
Co prawda odczuwam tylko drgania na pedale sprzęgła a auto rusza i zmienia biegi prawidłowo, to chciałbym się dowiedzieć jaki ewentualnie jest koszt takiej wymiany.

kam84 01-03-2013 22:44

Odp: Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
Ostatnio interesuję się tym tematem bo jestem na etapie wymiany całego zestawu sprzęgła. Sprzedawca w sklepie motoryzacyjnym sprawdził mi, że do mojego samochodu (Focus II 2007 1.8 TDCI) jest możliwość zamówienia kitu VALEO z jednomasowym kołem, ale jest to nieopłacalne, bo kosztuje to ok 1.700 zł przy cenie 1.900 za cały zestaw (koło+sprzęgło+wysprzęglik+śruby) firmy LUK. Generalnie do wizyty w tym sklepie myślałem, że do Focusa II dwumasy i sprzęgła robił tylko SACHS, tymczasem gość powiedział mi, że jak przychodzi taki dwumas z SACHSA to i tak jest na nim napisane LUK. Co o tym sądzicie ? Dla porównania zestaw z SACHSA wyliczył mi za 2.200 zł.

Matych 02-03-2013 07:48

Odp: Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
Pomijając fak nieopłacalności,to po co to robić ta dwu masa po coś tam jest poczytajcie o skutkach takiej wymiany google nie bolą

JohnLenin 02-03-2013 08:57

Odp: Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
Żeby ograniczyć koszty, można zastanowić się nad regeneracją 2masy, ale czy regeneracja zdaje egzamin to nie wiem? Znajomy robił taki myk w mondku i jak na razie, prawie rok twierdzi że jest ok.

mali1986 07-03-2013 10:22

Odp: Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
Tak jak z wymianą sprzęgła na jednomasowe i regeneracją sprzęgła są różne opinie. A jaką firmę polecacie do regeneracji i jak jest później z jego trwałością.

JohnLenin 07-03-2013 15:17

Odp: Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
Cytat:

Napisał mali1986 (Post 1970592)
Tak jak z wymianą sprzęgła na jednomasowe i regeneracją sprzęgła są różne opinie. A jaką firmę polecacie do regeneracji i jak jest później z jego trwałością.

Polecić nikogo nie polecę, bo nie wiem, znajomy robił to tu [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...].

adam1985 07-03-2013 18:08

Odp: Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
mali1986 skor jeszcze dwumas Ci nie padl na amen to po sie martwic na zapas?Wymienisz jak calkowicie zdechnie. nie wiem czy jest sens wymiany na jednomasowe, zrobisz jak powinno byc i masz spokoj na kilka lat

wrzoch 07-03-2013 18:44

Odp: Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
Nawet na sprawnym dwumasie pedał może drgać. To nie jest żaden wyznacznik.
Mówimy oczywiście o sytuacji kiedy trzymasz nogę na pedale, czego nie powinieneś robić w trakcie jazdy, pomijając oczywiście ruszanie, zmianę biegów i końcową fazę hamowania.

Jeżdżenie z nogą na sprzęgle to jego zdecydowanie szybsza śmierć.

mali1986 08-03-2013 06:20

Odp: Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
Nie trzymam nogi nad sprzęgłem :p.
To bardzo fajnie, że nie oznacza to uszkodzonego dwumasa. Drga gdy jest wciśnięty.
Sorry ale to mój pierwszy diesel, wcześniej miałem tylko benzyniaki.
Z może jest do wymiany jakaś poduszka czy coś??

JohnLenin 31-05-2013 08:47

Odp: Wymiana sprzęgła na jednomasowe
 
Witam. Odświeżę. Chyba i ja w najbliższym czasie będę musiał pomyśleć o wymianie 2masy lub zastanowić się nad zmianą na 1mas, widzę że jest już dostępny kit Valeo do FF II [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Ceny 1 i 2- masy podobne, nie wiem co wybrać? Jeśli Ktoś zmienił 2mas na 1mas, to proszę o opinię.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.