Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] (nie) Typowy przypadek nierównej pracy diesla Mondeo 2.0 TDCI 115 KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176719)

sopel_snk 25-02-2013 16:25

(nie) Typowy przypadek nierównej pracy diesla Mondeo 2.0 TDCI 115 KM
 
Witam, szukałem trochę w internecie i na forum, ale nie znalazłem mojego przypadku. Mianowicie , przy odpaleniu zimnego silnika auto pracuje równo, ma podwyższone obroty, ale to normalne przy tych temp. ale gdy juz wyłączy mu się ssanie silnik pracuje nierówno przenosi drgania na całe auto, dodam ze obrotomierz pracuje jednostajnie przy tych drganiach, żadna sprężynka się nie swieci, a za autem nie ma najmniejszego dymka , słychac natomiast w okolicach filtra paliwa cos w rodzaju brzdękania i mam wrażenie ze jest słabszy (na biegu 2 bez gazu po prostym ma problem wczesniej nie miał). Podczas pracy popuściłem dopływ do wtrysku pierwszego z lewej no i jak ręką odjął :) zakreciłem i to samo , zrobiłem to samo z nastepnym i dokładnie było tak samo. Nie wiem co to, wtryski były regenerowane jakies 35 tys km temu cały czas jezdze na dobrym paliwie filtry zmieniane jakies 4 tys km temu . Nie ma problemu z odpalaniem . Gdy juz się silnik rozgrzeje pracuje równo i nie dymi, ale nadal jest słabszy.

Co waszym zdaniem dolega Mundkowi >?

Pozdrawiam

MK3 2004 2.0 TDCI 115 km

benio 26-02-2013 00:01

Odp: (nie) Typowy przypadek nierównej pracy diesla
 
Cytat:

Napisał sopel_snk (Post 1964922)
... ale gdy juz wyłączy mu się ssanie silnik pracuje nierówno przenosi drgania na całe auto ...

To nie wyłączaj mu ssania.:D

A tak na serio podłącz się do jakiegoś kompa, aby zdiagnozować przyczynę i luknąć byki ECM-a.
Nie odłączaj dopływu paliwa od wtrysku bo go uszkodzisz (paliwo jest jednocześnie substancją smarną dla wtryskiwaczy).

Wojtek 26-02-2013 06:59

Odp: (nie) Typowy przypadek nierównej pracy diesla
 
Przenoszę do działu Diesel.

Pozdrawiam
Wojtek

sopel_snk 28-03-2013 20:17

Odp: (nie) Typowy przypadek nierównej pracy diesla Mondeo 2.0 TDCI 115 KM
 
Witam, aby temat nie pozostał bez odpowiedzi to juz mowię co było, oprócz nietypowych objawów ktore mogłyby wykluczac np wtryski jak na złosc okazały się włąsnie one mechanik trzymał sie za głowe i mowił jak to mogło jezdzic było 0,4 przepływu jak powinno byc ok 1,6 takze roznica jest. Musiałem zmianiac w każdym zaworki cena za 4 szt . 1600 pln .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.