Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpoznano kl (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175910)

Tatko1 14-02-2013 16:34

Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpoznano kl
 
Witam .Jestem nowym uzytkownikiem portalu i chciałbym podzielic sie zauwazoną zaleznoscia w Mondeomk IV ,a mianowicie kładąc komórkę w miejscu na kubeczki zapala sie samochodzie kontrolka poduszek oraz auto nie rozpoznaje klucza .Zaobserwałem również ze pilot od bramywjazdowej również wprowadza zakłocenia w jakimś układzie poduszek .Chcialem jedynie poinformowac forumowiczów o takim fakcie i o sprostować gdyby taki temat był poruszany .Mysle że sie przyda .Pozdrawiam
Krzysztof

jvc 14-02-2013 16:49

Odp: Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpozna
 
Problem znany, jak nie chcesz mieć jakiegoś tam modułu do wymiany to lepiej tam telefonu nie trzymać :)

petrus1 14-02-2013 18:29

Odp: Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpozna
 
Możesz zadzwonić do najbiższego serwisu i dopytać czy twój samochód podlega akcji serwisowej na "oklejenie" modułu, który jest pod tym właśnie miejscem na napoje. Oklejali cienką blaszką na taśmie dwustronnej. Miało ekranować od fal radiowych.
Tak jak pisze JVC, nie trzymaj tam telefonu do momentu "naprawy".

robkamin 17-02-2013 10:38

Odp: Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpozna
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 1958635)
lepiej tam telefonu nie trzymać :)

Się podłącze do tematu... a gdzie można trzymać (oprócz kieszeni)? Czy półeczka obok zapalniczki jest "bezpieczna"?

jvc 17-02-2013 14:06

Odp: Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpozna
 
Tam się nie powinno nic stać.

Misialek21 17-02-2013 15:10

Odp: Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpozna
 
Ja zakupilem taka silikonowa podkladke i polozylem pod wyswietlaczem conversa i nieprzeszkadza w niczym, conversa widac elegancko i tez nie jezdzi na boki. W polce pod zapalniczka mam taksometr takze to jedyne miejsce gdzie moglem go polozyc...

wujeksam 17-02-2013 22:53

Odp: Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpozna
 
...

TOMAS 17-02-2013 22:59

Odp: Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpozna
 
moduł kosztuje kilka setek, zrobisz jak uważasz

wujeksam 17-02-2013 23:08

Odp: Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpozna
 
...

robkamin 18-02-2013 17:35

Odp: Telefon komorkowy a zapalanie sie poduszek powietrza oraz komunikat nie rozpozna
 
Cytat:

Napisał TOMGOL (Post 1960513)
moduł kosztuje kilka setek, zrobisz jak uważasz

Swoją drogą ciekawe... moduł wrażliwy na fale elektromagnetyczne i to tak wysokich częstotliwości, których wszędzie pełno...? Wg mnie sama akcja polegająca na owinięciu modułu blaszką (choć ja bym zastosował taśmę miedzianą ze wzgl na właściwości diamagnetyczne) bez podłączenia tego do masy chyba jest średnim pomysłem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.