Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] stan oleju na bagnecie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=175825)

galoBart 04-01-2013 17:38

stan oleju na bagnecie
 
witam.Sprawa jest nastepujaca wymienilem olej w aucie (niedawno kupionym) i stan mialem blizej drugiego zalamania i obsewrwujac przez najblizszy 1000 km bywalo roznie czasem gdy spr bylo ok czasem minimum czasami polowa stanu malo tego z jednej strony na bagnecie jest polowa z drugiej troche mniej,auto stoi na rownym a stan spr zawsze z rana po odstanej nocy no i faktem tez jest to ze jednak jakby go troche przepalil

Bump: a w sumie to jezdze na krotkich odcinkach w wiekszosci i czasem jak dam mu na 5000 obr.to albo gdzies tam czarne plamy pod wydechem albo ciemniejszy dymek poleci nie wiem czy to kwestia przepalenia

stachan 06-01-2013 07:24

Odp: stan oleju na bagnecie
 
Po 1000 km olej i opisanej technice jazdy olej nie ma prawa być przepalonym - ciemna barwa może pojawić się już 50 km po wymianie i wcale nie oznacza przepalenia. Odnośnie różnic w poziomie oleju to nie przejmuję się jeśli poziom zawiera się pomiędzy wycięciami na bagnecie (oczywiście literek oliwki wożę w schowku). Sprawdź skład mieszanki w zakresie czarnych plam wydechu.

kpkeeam 06-01-2013 08:57

Odp: stan oleju na bagnecie
 
Jeżeli twoje auto wciągnie (nie wycieka) do jedego litra na 1000 km to jest wporżądku. Co do wskazań na miarce to i u mnie jest podobnie. Czarne plamy po ostrym gazowaniu świadczą o jeźdżie na niższych obrotach. Tzn w katalizatorze i w tłumikach jest nazbierane sadzy. Po ostrzejszej eksploatacji powinno się wyczyścić.

galoBart 08-01-2013 08:57

Odp: stan oleju na bagnecie
 
o witam dzieki za odp,wlasnie wczoraj machnalem sie na 100 poza miasto a dzis spr.z samego rana patrze ze stan spadl,ale przejze go najwyzej wieczorem po jezdzie i zobacze jak bedzie:)a myslicie ze w razie co,
to mam zmienic na minerala?

Pietro79 09-01-2013 07:56

Odp: stan oleju na bagnecie
 
Witam.Mi łyka 1litr minerałki na ok.1300km. Dodam ,że śmigam na LPG. Po roku już się przyzwyczaiłem do dolewania.

bartixr 09-01-2013 19:46

Odp: stan oleju na bagnecie
 
Cytat:

Napisał galoBart (Post 1935032)
o witam dzieki za odp,wlasnie wczoraj machnalem sie na 100 poza miasto a dzis spr.z samego rana patrze ze stan spadl,ale przejze go najwyzej wieczorem po jezdzie i zobacze jak bedzie:)a myslicie ze w razie co,
to mam zmienic na minerala?

w zimie nie zmieniaj na mineralny - za gesty w niskich temp - przy rozruchu, szybko dobijesz motor.
w lecie mozesz przejsc na mineralny jesli bardzo duzo jeździsz i faktycnzie olej to juz duze obciązenie.

ale sprawdź tez, czy nie masz wycieków, np. na wałku rozrzadu, pod pokrywa zaworów, miska ..

galoBart 14-01-2013 19:27

Odp: stan oleju na bagnecie
 
ok dzieki za info:surprise: zastanawialem sie jeszcze nad olejami typu 5w50 lub 10w60 ponoc bardzo dobre oleje,ktore trzymaja swoja lepkosc i konsystencje w wyzszej tem.ale czy ma to sens co o tym myslicie drodzy koledzy-pozdrawiam:)))

bartixr 14-01-2013 19:35

Odp: stan oleju na bagnecie
 
w50 i w60 - ten parametr po W określa temperatury pracy w wysokich , ten przed W w niskich temperaturach.
Najlepiej poczytaj o olejach i ich parametrach - wiedza zostanie na długo.

w zimie wyższe temp ? chyba, że do afryki jedziesz ?

galoBart 15-01-2013 10:20

Odp: stan oleju na bagnecie
 
ok,tak zrobie myslalem ze jest w miare jakis prosty sposob na zniwelowanie tego podpijania ale tak jak kolega wyzej pisal ze chyba lepiej sie z tym pogodzic:wink:

bartixr 15-01-2013 20:50

Odp: stan oleju na bagnecie
 
dolewaj i jeździj..
jak zacznie wciągać ponad litr na 1000 km .. a będziesz tych tysięcy robił więcej niż 5 tys. km miesięcznie, to można iść w jakieś remonty, w przeciwnym razie to wyrzucanie pieniędzy i nabijanie kieszeni mechaników - wniosek z własnych aut.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.