Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1996-2000] Zamarznieta dzwignia otwierania wlewu paliwa. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=174227)

banan02 22-01-2013 19:30

Zamarznieta dzwignia otwierania wlewu paliwa.
 
Witam, mam problem w swoim Mondeo z zamarznietym wlewem paliwa. Sama zaslepka z tylu nie jest zamarznieta, podwazalem ja kluczykiem z kazdej strony i chodzi w miare luzno, ale wajcha do otwierania wlewu paliwa pod przednim siedzeniem prawie w ogole sie nie porusza, probowalem sie z nia mocowac ale nic nie idzie a boje sie ze ja urwe. W aucie mam pusty bak a musze jutro z rana jechac do pracy wiec nie mam czasu czekac az ustapia mrozy. Czy ktos mial moze podobny problem i wie jak mozna w jakis szybszy sposob to rozwiazac?

Z gory dzieki za pomoc.

ufowroc 22-01-2013 21:02

Odp: Zamarznieta dzwignia otwierania wlewu paliwa.
 
otwórz bagażnik i z prawej strony odchyl wykładzinę bocznej ściany bagażnika. Znajdziesz tam tą linkę i spróbuj rękami lub kombinerkami z wyczuciem pociągnąć

rafalnycz 22-01-2013 22:05

Odp: Zamarznieta dzwignia otwierania wlewu paliwa.
 
tam jest nawet taki dynks od awaryjnego otwierania, bez kłopotu odskakuje a zamarzła zapewne nie tyle dzwignia co linka

banan02 22-01-2013 22:31

Odp: Zamarznieta dzwignia otwierania wlewu paliwa.
 
Macie racje, sama linka dalej nie chodzi ale ten zawias za ktory ciagnie linka jest dobrze widoczny po zdjeciu wykladziny i otwiera na dotyk. Jak zobaczylem jakie to proste to az mi sie glupio zrobilo ze tu w ogole pisalem;d No nic dzieki za pomoc!

davidcie 23-01-2013 10:33

Odp: Zamarznieta dzwignia otwierania wlewu paliwa.
 
Przyda się potomnym, i ja w stresie na stacji (a było już pod rezerwę) ostatnio myślałem co będzie jeśli urwę linkę... Na szczęście pomogło delikatne ciągnięcie i stukanie w klapkę (nie ma to jak żona w aucie), ale za to wiem na przyszłość jak sobie radzić w większe mrozy.

majus 13-02-2013 13:01

Odp: Zamarznieta dzwignia otwierania wlewu paliwa.
 
1 załącznik(i)
witam
mam pytanie w sprawie klapki wlewu paliwa i mechanizmu jej otwierania

otoz mam pytanie - jak nazywa sie ten element na koncu linki w otworze gdzie jest korek wlewu - w ktorym znajduje sie taki bolec na sprezynce uwalniajacy klapke podczas otwierania jej dziwgnia przy kierownicy ??

zamieszczam ten element na zdjeciu
prosze o pomoc
musze to wymienic - bo sie polamalo - a nie wiem o co pytac na szrocie ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.