Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Scorpio (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=103)
-   -   [Scorpio 1994-1998] Bledy KLIMATRONIC (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173981)

babelek10759 19-01-2013 10:58

Bledy KLIMATRONIC
 
Witam. Mam problem z KLIMATRONIC-em. Przy resecie wyskakuje mi blad 50 oraz 52 i nie idzie tego skasowac. Reset wykonywalem nastepujaco :
1. Pokretlo szybkosci nawiewu na zero.
2. pokretlo wyboru nawiewu do srodka (calkowicie w lewo) polozenie pokretla takie jak poprzednie w punkcie 1.
3. jednoczesnie naciskalem przycis nawiewu wewnetrznego oraz klimatyzacji az wyskoczyly liczby.
4. Przeskakujac pomiedzy kodami bledow wyskakiwaly te wyzej opisane czyli 50, 52.

Ile razy probowalem przejsc na cyferki 00 wyskakiwalo dalej to samo.
Oczywiscie pozniej zatwierdzalem to bo nie mialem wyjscia.

Jakie mam objawy:
1. Na strone pasarzera wieje mi cieple powietrze a na strone kierowcy letnie zblizone bardziej do zimnego.
2. bardzo slaby nawiew na nogi.
3. przelanczanie rodzaju nadmuchu czy to ta nogi czy na szyby czy tez bezposrednio do srodka jest bardzo chaotyczne. Raz sie przelancza a raz nie.

Co zostalo wymienione:
1. Czujnik temperatury cieczy oraz czujnik wyswietlania na tablicy rozdzielczej.
2. Panel Klimatronica
3. Modul sterujacy klimatronica

Sprawdzilem rowniez silniczki ktore steruja tymi klapkami. Wypatrzylem 3 silniczki i wszystkie pracuja.

Prosze o pomoc.

Scorpio 2.3 1996

Pozdrawiam.

Gufer 19-01-2013 11:46

Odp: Bledy KLIMATRONIC
 
Z błędów wynika że problem z silnikiem klapy ciepło zimno prawa strona , drugi kod niby problem z mieszaczem powietrza , sugerują wymianę nagrzewnicy . Czujniki na silniku nic do tego nie mają .

Zupełnie niewykluczone że : oberwała się gąbka z klapy powietrza zimno ciepło i zablokowało klapę , oberwała się gąbka i klapa jest nieszczelna .

Może być uszkodzone HBC - sterownik silnika dmuchawy i czasem takie cyrki powoduje .

Bywało tak że wieje z kratek i czasami przerywa ?

radekbox 19-01-2013 11:50

Odp: Bledy KLIMATRONIC
 
jesli problem ciagle jest to bledu nie wykasujesz.
Ja obstawiam ciagle na panel. A to, ze juz te czesci wymieniles nie oznacza, ze kupiles je sprawne.

sam to przerabialem u siebie w essie, jesli jest blad, climatron przechodzi, jakby w tryb awaryjny i przypisuje czujnikom temperatury okreslone wartosci.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Gufer 19-01-2013 14:04

Odp: Bledy KLIMATRONIC
 
Trzeba mieć pecha żeby tak samo zepsute itemy zamontować .

babelek10759 20-01-2013 03:34

Odp: Bledy KLIMATRONIC
 
Bywało tak że wieje z kratek i czasami przerywa ?[/QUOTE]

Tak wlasnie sie dzieje. Nie raz odczuwam jak naprawde gorace powietrze mi leci a nie raz tylko letnie i wieje mocniej lub slabiej.

Gufer 20-01-2013 09:11

Odp: Bledy KLIMATRONIC
 
Wstępnie HBC może być winne .

konrad85 25-03-2013 09:46

Odp: Bledy KLIMATRONIC
 
Siemka, podłączę się pod post-u mnie wywala kody 50 i 57
Co ciekawe po zrobieniu diagnostyki panela klimatronika pierwszy raz odkąd mam swojego scorpionka tj. od grudnia załączyła sie sprężarka klimy. Co mogą oznaczać te kody i jak się je kasuje? Z góry dzięki za pomoc


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.