Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] wybuchł i nie chce odpalic (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173812)

seba_nowik 16-01-2013 20:45

wybuchł i nie chce odpalic
 
Witam posiadam focusa mk1 99r 1.8 16V ZETEC + lpg. problem mam z autem odpaliłem auto na benzynie i po jakiś 5 minutach po odpaleniu zaczol się dławic, ja dodałem gazu i nagle potężny huk. auto zgasło i nie chciał odpalić, na pych odpalił ale się dławił i zaraz sam zgasł. żaden płyn nie wyciekł, ani się żaden z zadnym nie zmieszał. Pod autem znalazłem mały okrągły dekielek z blachy o średnicy 57 mm. wydaje mi się ze on jest z bloku silnika. czy da się naprawić ten blok silnika czy nie? i dlaczego tak się salo ze to wystrzeliło?

pr0zac 16-01-2013 21:28

Odp: Problem z autem wybuchł i nie chce odpalic
 
pewnie nic wielkiego się nie stało jak znam życie to rozsadziło Ci gdzieś dolot przez to masz teraz dużą nieszczelność i auto się dławi bo nie umie policzyć powietrza jakie dostaje, trochę gorszy scenariusz to taki że rozwaliło Ci przepływkę i może coś jeszcze a tak poza tym to już raczej nic wielkiego nie powinno być typu urwany korbowód hehe także good luck :)

Kamil33 17-01-2013 13:38

Odp: Problem z autem wybuchł i nie chce odpalic
 
Te silniki nie lubią gazu,ot przyczyna-poczytaj o silnikach Forda-gaz do kuchenek.

Daro19823 17-01-2013 13:52

Odp: wybuchł i nie chce odpalic
 
to nie jest takie proste ja miałem kiedys przypadek kiedy moje autko chodziło dłuzszyc czas na 3 baniaki jezdziłem w tedy na genzynie poniewaz na gazie była meka. w tłumiku zgromadziło sie paliwo . wystrzał spowodował wybuch tłumika . kosztowało mnie to 350zł a winna był swieca i moja głupota koszt swiec20zł . skoro autko nie odpala wykrec swiece wyczysc lub wymien . autko bedzie szczelało w tłumik jezeli bedzie miało za bogata lub za mała dawke paliwa. a jezeli chodzi o ta okragła blaszke to zaslepka z bloku silnika . wyklep ja i wbij spowrotem kup np poksiline odtłusc miejsce i zasmaruj klejem na amen

salom 17-01-2013 14:48

Odp: wybuchł i nie chce odpalic
 
Nie z bloku silnika, tylko z boku kolektora ssacego. Gdyby był to brok z bloku silnika, to nie miałby nic wspólnego z wystrzałem, i zgubiłby cały płyn chłodzący z silnika.
Ponieważ gaz się zebrał w kolektorze ssacym, nastąpił wybuch, ciśnienie wywaliło zaślepkę.

Daro19823 17-01-2013 18:04

Odp: wybuchł i nie chce odpalic
 
a gdzie kolego sa okragłe zaslepki w kolektorze ssacym . o ile co wiem to kolektor jest w całosci .

TypowyFacet 17-01-2013 18:38

Odp: wybuchł i nie chce odpalic
 
Sprawdź rurę która idzie do filtra powietrza i obudowę,gdzieś tam na pewno się rozszczelniło jak gaz strzelił.Masz drugą generację gazu czy sekwencję ? Powodem strzałów na gazie przeważnie są kable zapłonowe i świece.Polecam zestaw firmy Beru są lepsze niż bosh i ngk. Nie wiem jaki masz kolektor dolotowy jak masz plastikowy( raczej wątpię) co się czasem zdarza w samochodach to mogło go rozsadzić.

jarhel74 18-01-2013 20:25

Odp: wybuchł i nie chce odpalic
 
W foce to tylko plastikowe kolektory. Pewnie masz II generację lpg i dlatego strzelił. TAk jak koledzy piszą- sprawdź cały dolot do silnika. Może tylko wywaliło gwizdki zabezpieczające (jeśli to II generacja), ale mogło też rozwalić kolektor ssący. Wymień świece i przewody WN (najlepiej na oryginały motocrafta).
Do tych silników powinno montować się tylko sekwencję- wtedy nie ma takich problemów.

seba_nowik 20-01-2013 17:28

Odp: wybuchł i nie chce odpalic
 
Witajcie, dzięki za odpowiedzi. Ale to się stało na benzynie i na postoju, gaz był wyłączony. wystrzeliła metalowa blaszka. Kolektor dolotowy mam plastikowy. nie miałem możliwości sprawdzić sprawdzić co jeszcze się stało, nie mam garażu a są mrozy i pada śnieg.
Daro19823 pisał że mogę tą okrągłą blaszkę wkleić, czy to wytrzyma? czy tylko chwilowa naprawa która nie ma sensu.
A płyn mi nie uciekł z układu, w ogóle to wszystko dziwne bo się przydusił ja wcisnąłem pedał gazu nie reagował, a nagle potężny huk pierwsze nie wiedziałem co się stało, auto nie odpaliło. przepchnąłem auto i zobaczyłem tą okrągłą blaszkę i nic więcej.

Bump: gaz mam II generacji. ale 1tyś kilometrów regulowany u porządnego fachowca w łodzi. auto po regulacji jeździło prawie jak na benzynie

jarhel74 20-01-2013 19:05

Odp: wybuchł i nie chce odpalic
 
Prawie robi dużą różnicę:) Gdybyś miał sekwencję nie wiedziałbyś czy jedziesz na benzynie , czy gazie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.