Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173644)

misiek8206 14-01-2013 18:12

Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia?
 
Hej.Czy to wina zawieszenia?Podczas jazdy jak wjadę w lekki dołek słyszę jak coś trze(prawe koło przód)Jak naciskam auto lewa i prawa strona tak samo odbija.Jak oglądałem nadkole to nic nie widać,żeby coś wisiało i ewentualnie mogło obcierać.
Pozdrawiam:pomysl:

Juzek 14-01-2013 18:41

Odp: zawieszenie przód??
 
witam

do przeglądnięcia zawiecha i amory

misiek8206 15-01-2013 10:47

Odp: Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia?
 
Czyli najprościej trzepaki

Juzek 15-01-2013 14:31

Odp: Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia?
 
trzepakami i łomem sprawdzisz tuleje wahaczy

na amorach może walić łożysko mcphersona (na górze w kielichu) + poducha. Sprawdzić trzeba też odboje i osłony, bo czasem też to potrafi wydać niepokojący dźwięk

misiek8206 16-01-2013 09:53

Odp: Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia?
 
No to obcieranie troszkę mnie irytuje,bo czuję to nawet jak jest lekka nierówność na drodze.Na dziurach zachowuje się ok.ale jak tylko wjadę w lekkie zagłębienie na drodze to obciera.Mam takie wrażenie jakby koło obcierało o nadkole.Może odkręcę koło i poszarpię sam.Tylko muszę kupić klucz do kół,bo cholercia nie mam.
Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam

Athenry 16-01-2013 10:22

Odp: Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia?
 
A może to śnieg który zbiera się w nadkolu?.

misiek8206 16-01-2013 18:07

Odp: Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia?
 
Właśnie nie.Tak się już działo jak śniegu nie było.Kupiłem go i po kilku dniach tak sie porobiło.Cieplutki garaż by się przydał z kanałem i kilka browarków do tego heheheheh

Majson 20-01-2013 20:15

Odp: Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia?
 
U mnie to samo kolego,prawa strona. Gdy auto nurkuje przy szybszej jeździe na zagłębieniu w asfalcie,albo opada po wybiciu z hopki słychać takie ocieranie. Im zimniej tym bardziej. Zauważyłem też,że podczas przejeżdzania przez śpiącego policjanta wszystkimi kołami ten dźwięk także występuję,gdy przód auta opada w dół. Wszystko sprawdzone,zawieszenie w idealnym stanie...nie ma pomysłu jak na razie.

hopek25 20-01-2013 20:29

Odp: Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia?
 
Moze przeglub lub podpora prawej polosi (łozysko tam jest , Prawa polos jest dluzsza i ma podpore).u kumpla kiedys bylo slychac takie wycie (ale w sumie nie ocieranie jaki Piszesz) i sie okazalo ze to guma prawego wew przeglubu byla rozwalona .Cza chyba na kanal i poogladac od dolu wszystko itp .

Majson 20-01-2013 20:45

Odp: Podczas jazdy coś trze. Czy to wina zawieszenia?
 
Chodzi o to,że wszystko,cały przód zostało sprawdzone,łącznie z półośką, podporą etc. Tutaj chodzi o dźwięk jakby koło obcierało na tych nierównościach o nadkole,gdy autko opada w dół,dźwięk na zasadzie chrrrrrrr chrrrrrrrr :P Choć na samym nadkolu,czy oponie śladów nie ma. i tak jak napisałem, im zimniej tym bardziej chrobota na mniejszych nierównościach...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.