Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Hyde-Park (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=106)
-   -   jakie auto zakupic za male pieniadze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170598)

grzes24 29-11-2012 16:18

jakie auto zakupic za male pieniadze
 
Witam wszystkich klubowiczów

Przejdę do sedna sprawy. Proszę o rady, opinie odnośnie zakupu autka potrzebnego na dojazdy do pracy.Tylko i wyłącznie do pracy. Auto będzie pokonywało dziennie ok 100km. Zależy mi na zakupie auta na rope-jakis najprostszy silnik, bez turbiny, lub benzyna+gaz. Cena zakupu 5tys. Żadnych wygód typu klima, elektryka szyb itd. Po prostu tanie toczydło, do którego części sa niedrogie i nie psuje sie zbyt czesto. Wiem ze będzie trudno, ale może wy coś doradzicie. Myślałem nad Seicento 900+LPG, POLO 6N SDI lub 1.3ADX +LPG, Matiz LPG, Punto I LPG.
Czekam na wasze propozycje lub opinie o powyższych autach.

pozdrawiam serdecznie

TypowyFacet 29-11-2012 18:11

Odp: jakie auto zakupic za male pieniadze
 
Ja proponuje Lanosa +LPG,praktycznie się nie psuje.Miałem takiego 5 lat i tylko filtry,oleje,klocki i rozrząd wymieniłem.Części tanie jak barszcz.Auto także niewiele kosztuje z dobrego rocznika.Tylko trzeba trafić dobry egzemplarz.Z tych co tu podałeś to miałem seicento bez gazu,też nie było wielkich awarii,ale lanos o wiele lepszy.

grzes24 29-11-2012 19:48

Odp: jakie auto zakupic za male pieniadze
 
Cytat:

Napisał TypowyFacet (Post 1912979)
Ja proponuje Lanosa +LPG,praktycznie się nie psuje.Miałem takiego 5 lat i tylko filtry,oleje,klocki i rozrząd wymieniłem.Części tanie jak barszcz.Auto także niewiele kosztuje z dobrego rocznika.Tylko trzeba trafić dobry egzemplarz.Z tych co tu podałeś to miałem seicento bez gazu,też nie było wielkich awarii,ale lanos o wiele lepszy.

dzięki za podpowiedz. Myślałem trochę o Lanosie, ale nie mam nikogo ze znajomych, kto mógłby powiedzieć ile taki Lanos spali gazu na 100km.

dyha 29-11-2012 19:55

Odp: jakie auto zakupic za male pieniadze
 
trzeba liczyć spalanie lanosa ok 11l LPG na 100km

Marek 29-11-2012 20:38

Odp: jakie auto zakupic za male pieniadze
 
Ja od siebie dorzucę peugeota 106 1.0 lub citroen saxo bo to jest to samo auto:)

Spalanie przy normalnym turlaniu ok. 6litrów beny. Tylko tak jak poprzednik napisał trafić na dobry egzemplarz......

wydra 29-11-2012 20:40

Odp: jakie auto zakupic za male pieniadze
 
Lanos 1.5 8V plus LPG, nie do zajechania, rozrząd bezkolizyjny, na trasie też wiele nie spali, znajomemu zamykał się w 8 LPG w trasie.

papirus 29-11-2012 21:04

Odp: jakie auto zakupic za male pieniadze
 
Ja sie też rozglądam za autkiem tanim raczej, Juz na mazdy spoglądam 323, na peugoty tez ale oprócz 106 jeszcze na 306. Nie słyszałem jeszcze tak dobrych opinii o Lanosie, czuję się zaintrygowany i zagłębię się w temat :)

winmajor 30-11-2012 08:19

Odp: jakie auto zakupic za male pieniadze
 
Ja tu się może i wychylę, ale jak dobry egzemplarz trafisz i tylko do roboty to Fiat Siena lub Palio też są dobre z silnikiem 1.2. W miarę dynamiczny silniczek do wagi, bezkolizyjny i jest ekonomiczny. Gazu w mieście zimą 9,5 l/100 km. Części tanie i nie bardzo ma się co zepsuć.

grzes24 30-11-2012 08:20

Odp: jakie auto zakupic za male pieniadze
 
Dziękuje wszystkim za propozycje. Myślałem nawet nad "zagazowaniem" Fusiona, ale drugie auto w domu zawsze sie przyda w razie "W"-tylko samochodem będę miał dogodne dojazdy, bo praca na zmiany. Przyznam szczerze, ze wiem ze chce gwiazdki z nieba - w tej cenie, dobre auto-ale okoliczności zmuszają do takich kompromisów 8). Ostatnio tez zainteresowałem sie Corsa II silnik diesla 1.5 lub 1.7, oba bez turbiny. Moze ktoś ma doświadczenia z tym autem?

wydra 30-11-2012 08:28

Odp: jakie auto zakupic za male pieniadze
 
Cytat:

Napisał grzes24 (Post 1913213)
Ostatnio tez zainteresowałem sie Corsa II silnik diesla 1.5 lub 1.7, oba bez turbiny.

Nie warto, może i oszczędny i prosty jak budowa cepa, ale już prawie zima, a one różnie palą... jak każdy starszy diesel. Poza tym wyprzedzić coś na trasie takim czymś to masakra, 2 dni wcześniej planujesz wyprzedzanie.

Znajomy w robocie ma 1.5 na turbinie i to nie jeździ. Dodatkowo prawie każdy starszy opel strasznie paruje od wewnątrz - udowodnione ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.