Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Nie mogę złożyć lusterka co jest nie tak ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=169344)

lisvitalis 10-11-2012 13:48

Nie mogę złożyć lusterka co jest nie tak ?
 
Witam.

Posiadam MK4 od nieco ponad miesiąca więc niezbyt długo. Dziś pojechałem na myjnię i tam dopiero zauważyłem, że nie mogę złożyć lusterka zewnętrznego po stronie kierowcy. To po stronie pasażera składa się bez problemów, natomiast od strony kierowcy ani drgnie. Próbowałem użyć trochę siły (dużo) i się nie udało a boję się że coś pourywam. W związku z tym moje pytanie czy jest jakiś tajemny sposób na złożenie tego lusterka, czy może jest ono nieskładalne co chyba byłoby jakimś ewenementem.

lukaszm 10-11-2012 14:00

Odp: Nie mogę złożyć lusterka !!!
 
składa się jedno jak i drugie. A może poprzedni właściciel coś przykombinował w lusterku

mir200 10-11-2012 14:05

Odp: Nie mogę złożyć lusterka !!!
 
mam samochód od nowości. kiedyś się składało a mniej więcej od roku niestety nie- na razie nie działałem w tym kierunku. też od strony kierowcy

lisvitalis 11-11-2012 11:42

Odp: Nie mogę złożyć lusterka !!!
 
Cytat:

Napisał lukaszm (Post 1903323)
A może poprzedni właściciel coś przykombinował w lusterku

Może, ale wątpię, bo mam całą historię serwisową i tam ani słowa o lusterku a samochód był z floty, więc nie przypuszczam aby komuś chciało się coś kręcić przy lusterku skoro jeździli do ASO z byle pierdołami jak np wymiana baterii w pilocie.

szejk78 11-11-2012 12:54

Odp: Nie mogę złożyć lusterka !!!
 
Domyślam się że nie posiadasz el.składanych zwierciadeł?
Miałem taki problem w mazdzie 6 ,rozwiązałem go mianowicie tak:p przytrzymałem dłonią tam gdzie trzyma się nadwozia i szybki energiczny strzał nie na, ale prawie na chama(nie jak Kliczko)tyle aby troszke poszło.Wcześniej na łączeniu ruchomym spryskałem jakimś WD-40 i puściło.
Było tam tyle syfu że el.metalowe były zaśniedziałe.Proponuje spróbować.Widocznie wcześniejszy wł. składał tylko prawe jak stał gdzieś przy chodniku

Leonardr 18-11-2012 08:45

Odp: Nie mogę złożyć lusterka !!!
 
mam to samo , nagle elektryczne lewe boczne lusterko się nie otwiera w ASO stwierdzili że ktoś je mechanicznie wyłamał.jakoś im nie uwirzyłem i po rozbiórce
w/w lusterka stwierdziłem że jest przerwa w obwodzie silniczka od składania lusterka (prawdopodobnie uszkodzony silnik lub zabezepieczenie termiczne).
O dalszych "pracach doświadczalnych" poinformuję.

dark1981 21-08-2014 09:55

Odp: Nie mogę złożyć lusterka !!!
 
Witam, mam ten sam problem co kolega, z ty że z lusterkiem po prawej stronie, też nie chce się złożyć ręcznie, jakby było na stałe. Od strony kierowcy bez problemu. Pomóżcie ! pozdrawiam

skos78 11-04-2015 19:54

Odp: Nie mogę złożyć lusterka co jest nie tak ?
 
Witam, mam podobny problem : lusterka składały sie w momencie zamykania z pilota ; teraz nie składają się wcale. Probowałem złożyć gdy siedze w samochodzie za pomocą przycisku przy sterowaniu szyb ( po lewej stronie przy kierowcy ) i składa się prawe ;/?!?!?lewe już nie.......

WD40 nie pomaga ;/.......ktoś coś?????ewentualnie jakiegoś elektryka inteligentnego możecie polecić.....

ilb 11-04-2015 22:16

Odp: Nie mogę złożyć lusterka co jest nie tak ?
 
Widzę, że jakaś choroba z tymi lusterkami.
U mnie lewe nie chce się złożyć (lusterka składane manualnie).

rychu.zychu 12-04-2015 01:03

Odp: Nie mogę złożyć lusterka co jest nie tak ?
 
Cytat:

Napisał ilb (Post 2386470)
Widzę, że jakaś choroba z tymi lusterkami.
U mnie lewe nie chce się złożyć (lusterka składane manualnie).


U mnie też lewe strzela focha .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.