Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] mocne wibracje przy niskiej temperaturze (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168727)

bunio1 31-10-2012 20:14

mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
Witam.

Mam następujący problem. Po spadku temperatury do 0 stopni, pod odpaleniu silnika dopoki sie nie nagrzeje strasznie glośno pracuje doprowadza to do drzenia calej kabiny, a szczególnie kierownicy. Najgorzej jest w momencie dojezdzania do skrzyzowania na biegu wtedy slychac bardzo głośne buczenie i nasilaja sie drgania. Jakis miesiac temu wymienilem poduszke pod skrzynia biegow tzw. lizak bo miala dosc spory luz. Od tego czasu wydaje mi sie ze problem sie nasilil, jednak mechanik nie moze znalezc przyczyny. Przejrzal pozostale 2 poduszki ale twierdzi, ze sa okej. I zastanawiam sie czy zachowawczo ich nie wymienic.
dodam, ze kiedy silnik dobrze sie rozgrzeje tj po ok 25km wszystko ustaje i jest juz w porzadku

Duath 02-11-2012 09:32

Odp: mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
U mnie też tak jest, tyle, że mam silnik TDDi. Możesz ewentualnie pojechać, żeby poluzował Ci poduchy, żeby całość mogła się ułożyć jeszcze raz. Słyszałem i czytałem, że takie zabiegi mogą pomóc.

K!S!3L 02-11-2012 12:03

Odp: mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
U mnie jak buczało na zimnym silniku to była poduszka olejowa ta od strony rozrządu. Zobacz czy nie ma pęknięć na niej lub czy nie jest mokro wokół niej.

bunio1 04-11-2012 14:19

Odp: mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
Co do poduszki przy rozrządzie własnie stawialem na nia. Nie ma z niej zadnych wyciekow, ale ta guma ktora ktora widac z gory wyglada na sparciałą.

K!S!3L 04-11-2012 15:28

Odp: mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
Mam inny silnik więc inna poducha ale moja uszkodzona wyglądała tak: http://imageshack.us/photo/my-images/23/p1040629g.jpg/ od spodu było pęknięcie. Nowa była taka nazwijmy to pulchna. Oczywiście po wymianie cisza. Kupiłem zamiennik HP kilkakrotnie taniej niż oryginał. Przyjrzyj się dokładnie jej i pomacaj czy nie jest za miękka.

pablo686 04-11-2012 17:34

Re: mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
kolego borykam się z tym problemem od zeszłej zimy, poduchy wymieniłem wrzystkie (od rozrządu zainwestowałem w oryginał) dwie pozostale mam hand preisa, kurcze tak sobie myślę czy ta poduszka tzw lizak może mieć taki wpływ na głośność na zimnym (w mrozy szczególnie). Ja wymieniłem tą poduszkę bo oryginał miałem pęknięty i mniej więcej po jakimś miesiącu zaobserwowałem te wibracje i jakby głośniejszą pracę na zimnym...Może ta chińska poduszka ta powoduję (luzów nie ma ale powoduję takie wibrację)

K!S!3L 04-11-2012 19:01

Odp: mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
Spróbuj na próbę poluzować poduszki i odpalić motor żeby się poukładały może coś pomoże.

bunio1 04-11-2012 23:18

Odp: mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
wlasnie wymienilem lizak i jakby po tym wibracje sa jeszcze wieksze. w sumie na dziurach czuje jakby silnik lekko podskakiwal z prawej strony dlatego zaryzykuje i kupie prawa poduszke przy rozrzadzie z febi. dam znac po wymianie jak sie zachowuje. co do pulchnosci to gorna czesc jest dosyc miekka ale plastyczna i po nacisnieciu palcem wraca do wyjsciowej pozycji. jesli prawa nic nie pomoze, to jeszcze podmienie lewa, ale mysle ze to jednak ta przy rozrzadzie, bo po rozgrzaniu silnika objawy ustepuja praktycznie calkowicie, a ona bardzo sie nagrzewa od silnika i wtedy pewnie lepiej tlumi

bunio1 06-11-2012 11:16

Odp: mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
w sumie czy te wibracje moga pochodzic od lewej poduszki silnika bo moze ja tez bym od razu wymienil chociaz jej budowa nie jest zbyt skomplikowana wiec nie wiem czy w ogole moze sie uszkodzic

bunio1 09-11-2012 17:41

Odp: mocne wibracje przy niskiej temperaturze
 
Problem rozwiazany. Wymienilem prawa poduszke silnika i auto chodzi jak nowe. zadnych drgan, a sprzeglo zaczelo chodzic jak w nowym samochodzie, zero szarpania itp. Poduszka febi bilstein. zastanawiam sie tylko czy od razu nie wymienic tez lewej bo podobno powinno sie parami


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.