Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168691)

lulek 31-10-2012 11:36

Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
Ostatnio zrobiło się chłodniej i miałem okazję przetestować kilka układów KUGI, których do tej pory nie używałem. Jak na razie mam problem z prawidłowym działaniem powiadomienia o mozliwości oblodzenia drogi. Śnieżynka zapala się na żółto przy temp. niższej niż 4 oC i na czewono przy niższej niż 0. I tu wszystko jest OK, Jednak brakuje opisanej w instrukcji funkcji informowania dzwiękiem, brak sygnału. W ustawieniach samochodu włączone mam wszystkie komunikaty dzwiękowe np. brak paliwa.
Czy u Was też tak jest. Obawiam się znowu, że mi powiedzą że mam wersję skandynawską samochodu :570: (do polski podobno tylko takie fabryka wysyła) i funkcja ta jest niedostępna :572:.

RafałB 31-10-2012 14:10

Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
W S-maxie mam tak samo jak Ty - brak sygnału przy śnieżynce,w Galaxy MK2 miałem dźwięk...

Powiem tak: Ciesze sie że go nie mam teraz,bo był wkurzający jak temp skakała pomiędzy +5 a poniżej +4 i to pikało kilka razy jak po mieście sie jeździło ...

b@rth 02-11-2012 00:01

Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
Cytat:

Napisał lulek (Post 1897936)
...Jednak brakuje opisanej w instrukcji funkcji informowania dzwiękiem, brak sygnału...
Czy u Was też tak jest...

Tak jest i to jest normalne...
Nie widze w tym problemu, w momencie jak wsiadam do auta od razu zwracam na to uwage /swiecaca kontrolke/, nie potrzebuje sygnalu dziekowego...
Temp. na zewnatrz nie spada momentalnie o 5 stopni wiec nie widze sensu alarmowania o tym dzwiekiem...

4luna 03-11-2012 21:54

Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1898798)
Tak jest i to jest normalne...
Nie widze w tym problemu, w momencie jak wsiadam do auta od razu zwracam na to uwage /swiecaca kontrolke/, nie potrzebuje sygnalu dziekowego...
Temp. na zewnatrz nie spada momentalnie o 5 stopni wiec nie widze sensu alarmowania o tym dzwiekiem...


U mnie sygnalizuje dźwiękiem zarówno przy 4st.C jak i przy 0st.C i uważam, ze to fajne, bo jeśli gdzieś jadę dalej a warunki na drodze się zmieniają nie muszę spoglądać co chwilę na wyświetlacz.

tedi_k 04-11-2012 19:06

Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
Sygnalizacja zapewne zależy od konfiguracji parametrów ustawionych w zegarach. Jak sprawdzę, który parametr tym steruje, to podam. Obecnie nie miałem ustawionych "komunikatów gólnych" (pozostałe miałem "zaptaszkowane" i nie sygnalizowało mi dźwiekiem zapalenia śnieżynki) - ustawiłem i sprawdzę jak spadnie temperatura, czy to od tego parametru zależy informowanie dźwiękiem o spadku temperatury.

Gostek_ 04-11-2012 22:53

Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
U mnie pika, pamiętam bo kiedyś w trasie pikało co 2 min. i mnie już cholera brała :)

MIRUSMAL 13-11-2012 14:56

Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
Ta kontrolka to jakaś porażka, nigdy wcześniej sie nie spotkałem z czymś takim jak ciągła informacja o niskiej temp. Inne marki rozwiązały to o wiele lepiej, jest sygnalizacja dzwiękowa i krótki komunikat o spadku temperatury, poczym wszystko gaśnie.
A w fordzie daje po oczach jakaś kontrolka - porażka - mam ochotę zastosowac sprawdzoną metodę z "tira" i wszystko to co świeciło w czasie jazdy a było zbędne (dziwne komunikaty obłędach z reguły mało istotne) zaklejano taśmą izolacyjną.

b@rth 15-11-2012 17:21

Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
Cytat:

Napisał MIRUSMAL (Post 1904985)
Ta kontrolka to jakaś porażka, nigdy wcześniej sie nie spotkałem z czymś takim jak ciągła informacja o niskiej temp. Inne marki rozwiązały to o wiele lepiej, jest sygnalizacja dzwiękowa i krótki komunikat o spadku temperatury, poczym wszystko gaśnie.
A w fordzie daje po oczach jakaś kontrolka - porażka - mam ochotę zastosowac sprawdzoną metodę z "tira" i wszystko to co świeciło w czasie jazdy a było zbędne (dziwne komunikaty obłędach z reguły mało istotne) zaklejano taśmą izolacyjną.

... sprawdz skrzynke z bezpiecznikami... moze da sie wylaczyc podswietlenie calej deski... skoro przeszkadza...
... rozumie ze ciagla informacja o niskim poziomie paliwa juz zostala zaklejona?

Remus1 15-11-2012 18:45

Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
do "b@rth" - przestań się wymądrzać i pleść androny!
Każdy może tu pisać, i nie tylko twoje mądrości ludowe są najważniejsze.

Koleś "MIRUSMAL" ma rację, krótka informacja w zupełności wystarczy.

b@rth 15-11-2012 21:46

Odp: Kontrolka "śnieżynka" oblodzenia
 
Cytat:

Napisał Remus1 (Post 1906155)
do "b@rth" - przestań się wymądrzać i pleść androny!
Każdy może tu pisać, i nie tylko twoje mądrości ludowe są najważniejsze.

... a ja zabronilem pisania? :shock:
... skoro koledze przeszkadza podalem propozycje rozwiazania problemu

Cytat:

Napisał Remus1 (Post 1906155)
Koleś "MIRUSMAL" ma rację, krótka informacja w zupełności wystarczy.

... u mnie pokazuje tylko swiecaca kontrolke bez sygnalow dzwiekowych, uwazasz ze nie jest to krotka informacja?
... sygnal dzwiekowy jak sie nie myle mozna wylaczyc samemu... w menu...
... jak sam zauwazyles powyzej kazdy ma prawo do swojego zdania...
... poza tym czytaj ze zrozumieniem, druga czesc mojej wypowiedzi byla ironiczna...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.