Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Dobry, długotrwały zapach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168184)

motylanogha 23-10-2012 20:24

Dobry, długotrwały zapach
 
Pytanie do wszystkich (również do sinrocka :lol:):
Jaki zapach (prócz :mrgreen: wunderbauma :mrgreen:) stosujecie w swoich autach?

Rob^ 23-10-2012 20:55

Odp: Dobry, długotrwały zapach
 
Polecam : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
:D

sinrock 23-10-2012 23:37

Odp: Dobry, długotrwały zapach
 
No to ja ci powiem tak, większość zapachów reaguje na ciepło w związku z czym im cieplej w aucie tym bardziej będzie czuć zapach. W związku z tym, że idzie zima to najlepszym wyjściem będzie coś do kratki wentylacyjnej bo wolnostojące puszki takie jak California Scents czy My Shaldan się w tym okresie nie sprawdzają. Natomiast jeżeli chodzi o trwałość to najlepsze są te w formie żelu bądź drewienka (j.w.) nasiąknięte zapachem - weź jednak poprawkę na to, że twoje odczucia zapachowe mogą się różnić od innych osób i jak już dla Ciebie zapach będzie niewyczuwalny to inni mogą się nim jeszcze zachwycać, druga sprawa to fakt, że możesz się po prostu do niego przyzwyczaić.
Ja na chwilę obecną kupił bym sobie CESARE AIR FRIEND głównie ze względu na fajny wygląd i ponoć wysoką trwałość, chociaż sam nie testowałem więc głowy sobie uciąć nie dam :)

Alternatywą może być zakup zapachu w butli i spryskanie raz na jakiś czas dywaników w aucie jeżeli nie chcemy wozić żadnej puszki ani wkładać nic w kratki wentylacyjne, jednak ta opcja sprawdza się latem, w zimę tak jak wspomniałem zapach bardzo szybko się ulotni ze względu na niską temperaturę i brak kontaktu z ciepłem przez co będziesz krzyczeć że kupiłeś badziewie ;) Plusem takiego rozwiązania jest to że jak już kupisz 1l zapachu to jeżeli znajdziesz sobie jakiś dyspenser to możesz go uzupełnić, a wszelkie drewienka itp. możesz nim po prostu spryskać.
Jeżeli chodzi o zapachy w butelkach to zerknij na Poorboy's-a czy Chemical Guys-a. Z tego pierwszego mi przypadła do gustu pina colada, a chemical ma świetnego stripper scenta, który niestety dość szybko się ulatnia. Ja czasami spryskuje nim zagłówki więc zapach teoretycznie utrzymuje się dłużej jednak przed tym musisz się upewnić, że nie zostawi ci on żadnych śladów na materiale :) No i ten zapach trzeba koniecznie dać powąchać swojej kobiecie bo jak któregoś dnia wparuje ci do auta to będzie mieć pretensje że zamiast do sklepu to na panienki pojechałeś :D

A jak byś chciał kupować takie wynalazki jak zapach Leather czy New Car to nigdy ich nie kupuj przed powąchaniem...

papirus 14-11-2012 12:56

Odp: Dobry, długotrwały zapach
 
A ja używam ostatnio mojego odkrycia niedawnego California Scents, w puszce umieszczone sa kostki nasączone zapachem, wybór z tej serii jesli chodzi o ilość zapachów jest spory, cena przystepna i zapach na prawde utrzymuje sie długo a jak juz w aucie go nie czuc to jeszcze w szafie go można wykorzystać jak to zrobiła moja kobieta:). wiec otworzyć, pod siedzenie i delektować się :)

motylanogha 15-11-2012 19:34

Odp: Dobry, długotrwały zapach
 
Cytat:

Napisał sinrock (Post 1893940)
Jeżeli chodzi o zapachy w butelkach to zerknij na Poorboy's-a czy Chemical Guys-a. Z tego pierwszego mi przypadła do gustu pina colada, a chemical ma świetnego stripper scenta, który niestety dość szybko się ulatnia. Ja czasami spryskuje nim zagłówki więc zapach teoretycznie utrzymuje się dłużej jednak przed tym musisz się upewnić, że nie zostawi ci on żadnych śladów na materiale :).

Dzięki!
Ile czasu utrzymuje się ten zapach poorboy's?

papirus 25-11-2012 19:41

Odp: Dobry, długotrwały zapach
 
Cytat:

Napisał sinrock (Post 1893940)
A jak byś chciał kupować takie wynalazki jak zapach Leather czy New Car to nigdy ich nie kupuj przed powąchaniem...

Dokładnie i ja się z tym bardzo zgadzam. Kupiłem kiedyś z poorboy'a Zapach Nowej Skóry i nie powiedziałbym zeby mi to pachniało skórą, albo tez nową. Ale i tak wydaje mi się że zapachy mieszają się na tyle w danym miejscu, z innymi pozostającymi już w nim zapachami że nigdy nie uzyska się raczej tego , który czuć po odkręceniu nakrętki płynu zapachowego czy puszki. Ale tak czy inaczej, ja także poorboy (pinacolade, vanilie) wspominam w swoim poprzednim samochodzie , bardzo dobrze, tylko najpierw musiałem troche wysiłku włożyć w usunięcie poprzedniego :( smrodku.

CG1975 04-02-2013 22:07

Odp: Dobry, długotrwały zapach
 
czy zna ktoś firmę shine chemicals?

Rafał-Focus 05-02-2013 16:47

Odp: Dobry, długotrwały zapach
 
Zapachów do auta to chyba oni nie produkują. Raczej środki do czyszczenia.
Jakiś konkretny preparat masz na myśli?

bosiek 09-02-2013 17:16

Odp: Dobry, długotrwały zapach
 
ja polecam serię
CALIFORNIA SCENTS nie jestem przedstawicielem itd. poprostu używam i ..jestem bardzo zadowolony!
puszka otwarta, regulowany na najmniejszy poziom usytuowany pod fotelem kierowcy przy wylocie ogrzewanie nóg. Prostym językiem ale tak mam ;)

dikileiden 19-02-2013 08:31

Odp: Dobry, długotrwały zapach
 
Panowie ja nie używam zapachu , bo moje auto ''pachnie'' jeszcze nowością . Ale jak miałem monde MK3 to używałem tego środka [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , rewelacja . Auto świeże jak by dopiero co wyjechało z salonu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.