Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] wymiana czujnika polozenia walu korbowego w tddi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168138)

prem68 23-10-2012 10:59

wymiana czujnika polozenia walu korbowego w tddi
 
Witam przymierzam sie do samodzielnej wymiany czujnika polozenia walu korbowego , czy ktos z was juz sie tym zajmowal , prosze o opis silnik tddi z 2002 , czy trzeba tam zalozyc jakies uszczelki lub na co ewentualnie zwrocic uwage pozdrawiam:one:

Rafał A.(antek) 24-10-2012 08:43

Odp: wymiana czujnika polozenia walu korbowego w tddi
 
klucz nasadka 8 z przedłużkami (1/4), długi śrubokręt, wąskie dłonie.

prem68 26-10-2012 19:34

Odp: wymiana czujnika polozenia walu korbowego w tddi
 
dzieki bardzo niestety mam pytanko czy moglbys mi przyblizyc jak sie do tego zabrac narzedzia juz mam lecz czujnika znalezc nie moge , moze cos powinienem wykrecic ...niestety sa top uroki mieszkania na obczyznie , dobrego polskiego mechanika ze swieca szukac , mam co prawda takiego ale zarobiony jakos czasu nie ma tak wiec ten opis wymiany tego czujnika bardzo by mi pomogl i nie tylko mi prawdopodobnie, pozdrawiam Przemas:569:

Luk@s 26-10-2012 19:46

Odp: wymiana czujnika polozenia walu korbowego w tddi
 
Kolego czujnik znajduje się po zaworem EGR, na połączeniu skrzyni z silnikiem. Dostęp jest katastrofalny. Tak jak pisał Rafał A.(antek) odkręcasz jedną śrubkę i wyciągasz go do góry.
PS. Po co chcesz wymienić ten czujnik?

prem68 26-10-2012 20:15

Odp: wymiana czujnika polozenia walu korbowego w tddi
 
dzieki Lukas ,ostatnio mialem problem z mondziem gasl mi kilka razy na drodze , wezwalem pomoc kles z pomocy podpiol go po kompa i wyskoczylo kilka bledow , poprobowal kilakrotnie i zapamietal 2 bledy czuj pol walu korbowego i czujnika tzw air mass przy filtrze powietrza , dzisiaj rano juz mi mondzio nie odpalil chmmm dlatego chce to zrobic moze mu przejdzie , ogolnie przy tych 'przypadkach palil i gasl na zimnym ....moze powinienem jeszcze wymienic pompe paliwa co myslisz, pozdro

Luk@s 27-10-2012 07:20

Odp: wymiana czujnika polozenia walu korbowego w tddi
 
Jeżeli gasł pod dużym obciążeniem to podejrzana jest pompka w baku.

prem68 27-10-2012 15:46

Odp: wymiana czujnika polozenia walu korbowego w tddi
 
coz pojde tym tropem chociaz teraz wogle nie odpala czy mozliwe ze ta pompka mogla sie skonczyc

Luk@s 27-10-2012 19:38

Odp: wymiana czujnika polozenia walu korbowego w tddi
 
Trzeba sprawdzić np. przez podanie jej zasilania przez jakieś dodatkowe kable lub obsłuchać dokładnie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.