Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166877)

Kamils37 03-10-2012 18:33

Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
Witam
mam takie pytanko
W mojej foce mam zmontowany alarm (pilot LANGEFORD) oddzielny, nie jest w kluczyku, w którym mam 2 guziki, jeden do zamykania z "piknięciem syreny, drugi bez tego.
I tu moje pytanie czy jest możliwość dokupienia jakiegoś bajeru (modułu) Aby posiadał:

1)domykanie szybek (tylko 2 szyby el.)
2) otwieranie klapy bagażnika z pilota
?
I czy będe wtedy musiał mieć 2 piloty?
Jeden do centralki drugi do otwierania bagara?
Pozdrawiam
( Foka ambiente golas)

bptaszynski 04-10-2012 09:37

Odp: Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
Z tego co zrozumiałem nie masz centralnego na pilota, tylko na zwykły klucz + założony alarm. Wg mnie nic ciekawego nie wymyślisz, chyba że zamontujesz sterownik centralnego zamka na pilota. Jeśli chodzi o domykanie to poszukaj na allegro modułu domykania szyb, koszt ok 50 zł.

Kamils37 04-10-2012 14:30

Odp: Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
Nie, centralke mam z pilota, naciskam guzik na pilocie= zaryglowanie drzwi+ włączenie alarmu, chyba źle się wcześniej wyraziłem
:P

Kamils37 06-10-2012 18:27

Odp: Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
Hejka jakiś smieszny moduł znalazłem do domykania szybek, tylko pytanko gdzie jest centralka od alarmu, bo chyba pod centralkę to trzeba podłączyć? I to otwierania klapy z pilota, to już jest potrzebny oddzielny pilot?
Pozdrawiam

moons 06-10-2012 19:39

Odp: Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
Żeby zrobić otwieranie klapy bagażnika z pilota potrzebny nowy pilot.
Ja bym zrobił tak:
wywalił całkiem alarm (w focusie zupełnie nie potrzebny, przed kradzieżą nie zabezpieczy a tylko same problemy z nim)
Kupił oryginalny moduł centralnego zamka, do tego kluczyk z pilotem i miałbym wszystko w jednym pilocie.
Do domykania szyb jak już to kupiłbym uniwersalny moduł z allegro
Ewentualnie jak już mocno chcesz to po tym wszystkim zainstalować jakiś alarm bez kluczykowy. Wtedy zamykasz auto oryginalnym kluczykiem a alarm reaguje na zamknięcie zamków i sam się uzbraja.

Jeśli nie wywalisz tego alarmu to zawsze będziesz miał dwa piloty, bo uniwersalny moduł centralnego zamka też będzie miał kolejny pilot.
Pozdrawiam

Kamils37 08-10-2012 10:50

Odp: Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
Dzięki za odpowiedź :)
Ale wymiana modułu + wymiana kluczyka (dorabianie) + instalacja alarmu to się już chyba zrobi mega koszt :/
Pomyślałem że dołożę tylko szybki, a klapa poczeka :)
Tylko tutaj mam pytanie, szyby nie działają baz zapłonu, więc czy moduł domykania szyb po włączeniu alarmu zda egzamin? Szyby nie mają zasilania bez kluczyka więc jak to ma działać:?:
A znalazłem takie coś:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
lub
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Niestety w Warszawie (na miejscu) nic normalnego nie znaazłem
Pozdrawiam

moons 08-10-2012 15:33

Odp: Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
Do modułu dajesz zawsze działający plus i moduł tym plusem domyka szyby a nie plusem który gaśnie po wyłączeniu zapłonu.
Dlatego ja bym osobiście wywalił alarm i zamontował tylko oryginalny moduł od centralnego zamka. Po co Ci alarm w prawie pełnoletnim aucie?
Pozdrawiam

Kamils37 08-10-2012 18:15

Odp: Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
Chyba ten pilot to tylko z wygody żeby nie grzebać w zamku :) I w zimę mniejszy problem, nawet jak zamek zamarznie to nie ma problemu :)

Nie no źle zrozumiałem, moduł od centralnego też (tak jak pisałeś wcześniej) będzie się zamykał z pilota? Bez potrzeby użycia kluczyka? Po prostu na pilocie: Centralka i kufer bez alarmu?
Bo coś chyba źle złapałem
Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie

moons 08-10-2012 19:12

Odp: Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
No właśnie chyba źle załapałeś :)
Montując oryginalną centralkę od centralnego zamka i dokładając kluczyk z pilotem otrzymujesz to że na pilocie masz trzy przyciski: otwórz, zamknij i otwórz bagażnik. A auto otwierasz sobie jak Ci pasuje albo przekręcając kluczyk w zamku lub naciskając odpowiedni przycisk na pilocie.
Pozdrawiam

Kamils37 08-10-2012 20:41

Odp: Otwieranie klapy z pilota i domykanie szyb, a oddzielny pilot
 
Aaa :D Jesteś wielki (patrząc na avatar:D) :) Teraz jak już zaczęliśmy to Cię pomęczę :)
Czy jak kupię taką centralkę to jest podłączenie plug & play?
Rozumiem że kupuję centralkę razem z pilotem z którego dorabiam kluczyk (nowy grot) i przekładam immo?
I temat modułu jaki kolor (oznaczenie) muszę zakupić?
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.