Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=166492)

kriss_t 27-09-2012 14:01

Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
Witajcie.
Jako że nadchodzi zimowa pora i dzień staje się krótszy, z racji tego iż sporo jeżdżę, postanowiłem zrobić pewną zmianę w oświetleniu. Mianowicie zamierzam wstawić koło bezpieczników przełącznik załączania świateł drogowych razem z halogenami jako doświetlenie. Przełącznik oczywiście dwu pozycyjny czyli albo zapalają się nam światła drogowe same albo razem z halogenami. Aby poprawnie to działało to trzeba by światła drogowe połączyć przez przełącznik z udziałem diody, która to w przypadku załączenia samych halogenów nie załączała nam i świateł drogowych.
Teoretycznie to by było na tyle a jeżeli chodzi o praktyczne wykonanie to właśnie zwracam się o podpowiedź, gdzie najlepiej wpiąć się w układ aby zdało to egzamin

stomat 28-09-2012 10:18

Odp: Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
Najlepiej nigdzie. Żebyś mi do Chojnic nie przyjeżdżał z takim podrasowanym oświetleniem :)

n owicjusz 28-09-2012 19:45

Odp: Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
W Belgi zauwazylem ze halogeny zapalaja sie przy skrecie kul,ale nie osle
piaje,wiec moze to rozwiazanie z czujnika wspomagania ukladu kierowniczego po zmianie napieca zasilajacego halogeny.

dadi 28-09-2012 20:47

Odp: Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
Najczęściej nowsze samochody, w których jest doświetlanie mają elektryczne wspomagania co w praktyce daje większe możliwości ;)

Nie wiem jak to zrobić w mechanicznej maglownicy - musiałby być jakiś czujnik skrętu ;)

Bo są też takie teorie, żeby podłączyć pod kierunek, ale wtedy nie jest to zbyt praktyczne ;)

kriss_t 28-09-2012 21:46

Odp: Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
Koledzy, może sprostuje. Ni chodzi mi o to aby halogeny zapalały się na zakrętach jak to mają nowe samochody, a na stałe razem z światłami drogowymi. Z racji tego, iż naprawdę robię sporo kilometrów, w nocy może jedynie to pomóc naszym oczom przed "wytrzeszczem". Świateł drogowych używamy raczej w momencie kiedy nikogo nie oślepimy jadąc za bądź z przeciwka. Myślę, że takie połączenie świateł z możliwością oczywiście wyłączenia, nikomu krzywdy nie zrobi a może tylko pomóc.

Dopalacz 28-09-2012 21:59

Odp: Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
Cytat:

Napisał kriss_t (Post 1882637)
Myślę, że takie połączenie świateł z możliwością oczywiście wyłączenia, nikomu krzywdy nie zrobi a może tylko pomóc.

Może pomóc tylko Tobie w otrzymaniu mandatu za niezgodne z przepisami używanie świateł przeciwmgłowych. Jeszcze może pomóc w otrzymywaniu baardzo pozytywnych komentarzy przez CB - bo takowe zapewne posiadasz skoro dużo jeździsz...

BBK66 29-09-2012 12:15

Odp: Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
hmm,ciekawy temat,ale jak widze to każdy teraz pisze o wywodach dot przepisów i stosowania halogenów,ehhhh
pozatym mamy tak w służbowych autkach i w nocy np zjazd z autostrady,jazda po łuku jest to świetne

jblack 29-09-2012 13:14

Odp: Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
witam mam tez doswietlenie w zakretach ale wlacza sie dopiero przy 30-40 km/h w dol wiec jak moga sie wlaczac przy zjezdzie z autostrady skoro jedziesz znacznie szybciej ,mam hydrauliczno -elektryczny uklad wspomagania kierownicy ,wczystko jest sterowane przez jeden uklad kontroli

BBK66 29-09-2012 16:38

Odp: Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
no może już na pętli a nie tak dobitnie na zjeżdzie,poza tym co zauważyłem mając włączony kierunkowskaz włączają się wcześniej niż 40 km czyli podejżewam już wyższą filozofie elektroniczną ,lub mając włączone siatła i stojąc na skrzyżowaniu czekając na zielone wanczam kierunek a doświetlenie jednostronne w zależności od włączonego kierunku bardzo wolnym tempem się rozjasnia do 100% ,także to nie tylko skręcone koła ale impuls kierunkowskazu

galo 01-10-2012 00:17

Odp: Światła drogowe i halogeny jako doświetlenie jak to zrobić ?
 
Cytat:

Napisał Dopalacz (Post 1882644)
Może pomóc tylko Tobie w otrzymaniu mandatu za niezgodne z przepisami używanie świateł przeciwmgłowych.

Wątpię żeby dostał za to mandat, ale oczywiście jest to niezgodne z przepisami, przy czym nie widzę żeby komuś takie połączenie mogło przeszkadzać na drodze, bo skoro jedzie na długich i nikogo nie oślepi to z włączonymi dodatkowo halogenami też nikogo nie oślepi.
Cytat:

Napisał kriss_t (Post 1882129)
załączania świateł drogowych razem z halogenami jako doświetlenie.

A jak zapalisz długie to mijania u Ciebie gasną, jeśli tak to załącz z długimi mijania będziesz miał doświetloną drogę, a do tego zgodnie z przepisami.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.