Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=165687)

charlie1986 14-09-2012 21:52

klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
Witajcie, proszę pomóżcie mi, mam problem bardzo cięzko muszę szarpnąć za klamkę zeby otworzyla drzwi od zewnątrz, co to moze byc??ew jak naprawic:(

moons 14-09-2012 22:09

Odp: klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
A w jakim aucie??? Zgadywać?
Pozdrawiam

charlie1986 14-09-2012 22:31

Odp: klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
ford focus mk1 2004 kombi

moons 15-09-2012 07:26

Odp: klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
Wypadało by uzupełnić profil i nie było by problemu. Nie tylko sobie a i innym ułatwisz korzystanie z forum.
Jeśli musisz mocno ciągnąć za klamkę to prawdopodobnie coś się stało z cięgłem które łączy klamkę zewnętrzną z zamkiem. Jest na niej regulacja kiedy zamek ma się otworzyć. Fabrycznie powinno się to ustawiać tak żeby po jakimś 75% odchyleniu klamki otwierał się zamek. Musisz zdjąć tapicerkę drzwi i wyjąc zamek inaczej nie bardzo co zrobisz.
Pozdrawiam

vxz80 10-07-2014 19:54

Odp: klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
I co wyszło z tym zamkiem bo to samo mi sie pojawiło ? jak sie tam dostac łatwo do tego zamku ?

Rafał A.(antek) 11-07-2014 08:44

Odp: klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
trzeba mocno szarpnac czy poprostu do samego konca zeby otworzyla? jak do samego konca to trzeba rozebrać drzwi i podgiac blaszke dzwignie od otwierania na ktora naciska klamka

vxz80 11-07-2014 10:40

Odp: klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
Jak daje klamke do konca to powiino otworzyc ale nie otwiera trzeba szarpnac z 2 ,3 razy ...

amecz 11-07-2014 12:08

Odp: klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
naprawiałem to niedawno jeszcze w swojej pierwszej foce trzeba odkręcić wodzik cięgna łączący klamki z zamkiem , u mnie drzwi już się w ogóle nie chciały otwierać.Żeby naprawić trzeba rozebrać praktycznie cale drzwi na szczęście mechanizmu szyby nie trzeba demontować a kosztuje to tylko pracę bo kosztów nie ma.

vxz80 20-05-2019 17:47

Odp: klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
Kolejny problem jak otwieralem drzwi to klamka wyszła lekko na zewnątrz i jest sztywna nie można ja włożyć do środka!Wina ciegna?

tomaliusz 17-08-2019 11:52

Odp: klamka zewnętrzna - mocne szarpnięcie otwiera drzwi,dlaczego tak jest...
 
Odkopię temat bo może Komuś się przydać.
Dzisiaj w końcu też postanowiłem się za to zabrać.
Klamka nie odciągała już drzwi, musiałem mocno szarpać kilka razy lub otwierać od środka.
Zdjąłem boczek drzwi i już miałem się zabrać za demontaż samej klamki i zamka w celu wkręcania mechanizmu na cięgnie aby skrócić drogę odciągania mechanizmu.
No ale zaraz ... pomyślałem, dlaczego to tak się stało?
Powycierały się elementy, luzy i nie sięga już cięgno?
No bo przecież wcześniej było dobrze.
Obejrzałem samo cięgno, nie demontowałem klamki, zamka ani nic.
A więc, cięgno jest wyprofilowane i po latach ciągnięcia za klamkę, szarpania może się odkształcić, prostować i przez to wydłuża się droga do mechanizmu otwierania.
Podgiąłem cięgno delikatnie na środku ku górze, co spowodowało skrócenie drogi bez wkręcania plastikowego elementu na cięgnie.
Teraz chodzi jak marzenie :D
Fabrycznie jest wyprofilowane odpowiednio a z latami użytkowania cięgno się odkształca i "brakuje" potem klamki ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.