Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] jak ustawic lozysko amortyzatora ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=164607)

kolopeter 28-08-2012 20:11

jak ustawic lozysko amortyzatora ?
 
witam. pytanie jak w temacie.
Mam w tej chwili ustawione w ten sposob, ze patrzac od przodu na samochod dzyndzel na lozysku jest odchylony od osi kol o mniej wiecej 45 stopni w kierunku tylu.
Przy montazu jest gdzies mniej wiecej 2 cm od konca sprezyny. nie wiem , czy jest to poprawna pozycja , no i nigdzie nie moge znalezc jakiejkolwiek informacji na ten temat.
A oto lozysko [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] i wlasnie ten dzyndzel.

Bartuś01 28-08-2012 20:21

Odp: jak ustawic lozysko amortyzatora ?
 
Nie pomoce konkretnie na pytanie , ale powiedz mi jakie miałeś objawy ze musiałeś go wymienić ? Bo mi zaczęło skrzeczeć przy skręcaniu i tez diagnoza łozysko amortyzatora...

kolopeter 28-08-2012 20:34

Odp: jak ustawic lozysko amortyzatora ?
 
Wymienialem juz drugi raz. Pierwszy bo cos stukalo, ale nic sie nie polepszylo po wymianie.wymienialem w sumie gorne mocowanie i oczywiscie lozysko tak na wszelki wypadek . Bylo to 2 -3 lata temu. Teraz powiedzialem dosc i wymienilem amortyzatory i przy okazji lozyska. Tak na wszelki wypadek :). Stukac przestalo, ale ciagle siedzi mi w glowie to na oko ustawianie lozysk. a skrzypienie to lozyska. w sumie majac narzedzia( sciagacze sprezyn i zestaw kluczy) i 2 h czasu , to mozna to zrobic samemu.

maureliusz 31-08-2012 22:11

Odp: jak ustawic lozysko amortyzatora ?
 
Już nie pamietam gdzie ten dyngs dokładnie miał być jednak do nie do końca istotne. Na dole sprężyna siedzi w talerzu. U góry łożysko tak układasz, aby również linia wzniosu pokryła się z wzniosem spreżyny. Pozycja dyngsa jest wówczas wynikowa. Jak będzie widać to obaczę u mnie jak leży.

kolopeter 31-08-2012 22:23

Odp: jak ustawic lozysko amortyzatora ?
 
widac to raczej niezbyt bardzo. wszystko na reke . jesli mowimy o wzniosie to teoretcznie koniec sprezyny powinien zaczynac sie przy dzyndzlu, choc to nie ma sensu aby sam koniec sprezyny tak dociskac. ale z drugiej strony ma to wplyw na reszte sprezyny ... ogolnie to pamietam ,ze jak pierwszy raz wymienialem lozysko, to ustawialem mniej wiecej na znaki jakie pozostawila sprezyna na starym lozysku. tylko , ze lewe roznilo sie od prawego. no i dla mnie to dziwne, aby ustawiac to lozysko " a tak se ustawie ze 2 cm za koncem sprezyny". zazwyczaj jeden punkt dostawia sie do innego punktu. niestety ksiazki ditricha nic o tym nie mowia.

K!S!3L 01-09-2012 05:43

Odp: jak ustawic lozysko amortyzatora ?
 
a może ten dzyndzel to jakaś pozostałość po wtryskarce bądź urządzeniu jakim robią to łożysko? W foce mk1 też miałem problem jak ustawić górne mocowanie bo też jest dzyndzel. Z każdej strony wygląda identycznie więc założyłem jak popadnie.

kolopeter 01-09-2012 14:06

Odp: jak ustawic lozysko amortyzatora ?
 
jakby siedzenie bylo plaskie to nie byloby problemu. w mk2 siedzenie sprezyny jest po skosie . na zdjeciu u gory zbytnio tego nie widac ,ale na innych sklepach widac to dokladnie

swm7 22-05-2014 14:52

Odp: jak ustawic lozysko amortyzatora ?
 
Hej, u mnie ten cycek jest skierowany do komory silnika. Był w linii prostej z nacięciem tam gdzie jest skręcony spód amortyzatora, jak patrzysz z góry.

Andrzej_K 22-05-2014 16:19

Odp: jak ustawic lozysko amortyzatora ?
 
Cytat:

Napisał swm7 (Post 2215433)
Hej, u mnie ten cycek jest skierowany do komory silnika. Był w linii prostej z nacięciem tam gdzie jest skręcony spód amortyzatora, jak patrzysz z góry.

Nabijasz posty? Odpowiadasz na post z przed półtora roku.:pomysl:

kolopeter 23-05-2014 07:26

Etam. To była konkretna informacja,a twój i mój post to nabijanie liczników. Pomysl....

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.