Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Uszkodzony zacisk tylnego hamulca. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=161687)

bobanr 13-07-2012 21:51

Uszkodzony zacisk tylnego hamulca.
 
Witam,

dzisiaj zapiekł się klocek hamulcowy (lewe tylne koło), w związku z tym została uszkodzona tarcza hamulcowa - jest mocno porysowana, dwa wgłębienia po obwodzie. Objawy, szum przy dohamowywaniu przed rondem po przejechanych 18 km trasy (taka relacja kierowcy, ja niestety nie jechałem).

Czy wiązać zaistniałą sytuację z wymianą płynu hamulcowego, która miała miejsce ok 2 tys km wcześniej?

Czy ktoś miał podobny przypadek? Co mogło być przyczyną?

http://img803.imageshack.us/img803/56/dsc1200j.jpg

fart1 14-07-2012 06:55

Odp: Zapiekł się tylny klocek hamulcowy
 
U mnie winien był hamulec ręczny który nie odbił przy przebiegu około 110 tysięcy na prawym kole. Jak są mocno zużyte klocki tylne jest problem z odbiciem hamulca ręcznego mechanik przy wymianie klocków powinien przeczyścić i nasmarować ten mechanizm. Jak masz w prawe to czuć że hamulec trzyma w takim przypadku należało odbić dźwignia ręcznego na zacisku jak odbicie nie pomoże i klocki trzymają to tylko laweta lub zdjęcie koła i rozbieranie zacisku.
Pozdrawiam

bobanr 14-07-2012 07:51

Odp: Zapiekł się tylny klocek hamulcowy
 
Cytat:

Napisał fart1 (Post 1852428)
U mnie winien był hamulec ręczny który nie odbił przy przebiegu około 110 tysięcy na prawym kole. Jak są mocno zużyte klocki tylne jest problem z odbiciem hamulca ręcznego mechanik przy wymianie klocków powinien przeczyścić i nasmarować ten mechanizm.

W tym rzecz, że na ostatnim przeglądzie stwierdzono, że klocki i tarcze jeszcze spokojnie pojeżdżą do następnego. Niestety zrobiły raptem 2 tysiące km.

Dziś będę rozmawiał z serwisem.

MIREKTERAZPOLSKA 14-07-2012 15:17

Odp: Zapiekł się tylny klocek hamulcowy
 
Chyba nie zacisk sam w sobie, tylko masz zapieczone prowadnice zacisku.
Wymiana płynu nie ma nic do tego, lecz przy dużym przeglądzie powinno się to sprawdzić. Często jest tak iż mechanik zerknie czy klocki i tarcze ok-jak grube to zostawia-a zacisk prawidłowo nie pracuje.
Przy ręcznym takie rysy powstały by od wewnętrznej strony.

mkre5 15-07-2012 07:21

Odp: Zapiekł się tylny klocek hamulcowy
 
Koledzy ja myślę że płyn by też wymienić, po pierwsze jeśli mocno grzało a mogło tak być to płyn mógł się podgotować i powstały by pęcherzyki których nie czuć teraz przy hamowaniu ale przy mocniejszym depnięciu może być efekt, a po drugie płyn w wyższej temp może zwiększać higroskopię i więcej wody w nim się pojawi. Ale to w serwisie sprawdzą jaka jest ilość wody.
Mimo wszystko koszt to nie jest duży a bezpieczeństwo bezcenne.

1olek 15-07-2012 09:29

Odp: Zapiekł się tylny klocek hamulcowy
 
Cytat:

Napisał mkre5 (Post 1852742)
powstały by pęcherzyki których nie czuć teraz przy hamowaniu ale przy mocniejszym depnięciu może być efekt

zapowietrzone hamulce to czuc, bo pedal wpada gleboko w podloge

darmodziej 15-07-2012 09:54

Odp: Zapiekł się tylny klocek hamulcowy
 
Cytat:

Napisał mkre5 (Post 1852742)
jeśli mocno grzało a mogło tak być to płyn mógł się podgotować i powstały by pęcherzyki

Te pęcherzyki, to pary powstałe w wyniku zagotowania płynu hamulcowego i częściej wody w nim zawartej, gdy płyn się ochłodzi, pary się skroplą i pęcherzyków nie będzie. To nie zmienia faktu, że płyn od czasu do czasu należy wymienić, by usunąć wodę, która paruje w niższej temperaturze niż płyn hamulcowy.

bobanr 16-07-2012 22:26

Odp: Zapiekł się tylny klocek hamulcowy
 
Diagnoza z serwisu, zaciął się zacisk i nie odbił - myślę, że chodzi o uszczelnienie które jest dookoła. Niestety pociąga to za sobą spore koszty (zważywszy na to, że hamulce robimy parami, a producent nie przewiduje zestawu naprawczego).

P.S. Duży przegląd to przy ilu kilometrach?

MIREKTERAZPOLSKA 17-07-2012 10:28

Odp: Uszkodzony zacisk tylnego hamulca.
 
jakie duże koszta
zestaw montażowy do zacisku kosztuje ok 30,00 zł
częsta przyczyna
szczota smar i zrobione

bobanr 17-07-2012 10:30

Odp: Uszkodzony zacisk tylnego hamulca.
 
Serwis twierdzi, że nie ma takowego do tego modelu. Do wymiany idą kompletne zaciski.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.