Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   zawieszenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=16134)

aikon 03-09-2006 20:46

zawieszenie
 
witam
mam banalne pytanie..
panowie czy wasze auto tez sie tak bujaja po nacisnieciu np.maski
wydaje mi sie ze nie powinno ,ale nic nie stuka nie puka ale buja sie jak amerykan :fcp4 szczegolnie na postoju.wczasie jazdy tez to czuje ale bez tragedii
nie wiem czy brac sie za amorki czy to zawieszenie jest tak poprostu miekko zestrojone(nie wydaje mi sie ale wole sie upewnic)
czy ktos jest po wymianie amorkow ,sprezyn ,interesuja mnie koszta....
p.s
po nacisnieciu np maski autko tak ze trzy razy zafaluje i dopiero sie uspokaja.
stawiam ze amorki umarly... :fcp24
ide sie zapytac Jacka ile poplyne..... :fcp5
pozdrawiam

-waldi- 03-09-2006 20:53

dobrze myślisz amorki padły :( zawsze mozna jeszcze na stacje diagnostyczną podjechac i sprawdzic..... ale te 3 zafalowania mówią za siebie :)

llechu 03-09-2006 21:05

Stacja diagnostyczna może nic nie powiedzieć o tym, że już zużyte. A objaw jest jednoznaczny. Koszt amorków w sklepie klubowym około 160/szt. + oczywiście robota.

Basia 03-09-2006 21:41

po naciśnięciu autka amorek jak jest dobry powinien zneutralizować pochył nie powinno go tak bujać więc też uważam że coś nie tak z amorkami.

frazir 04-09-2006 23:03

Ja tez bede robil zawieche zwlaszcza tyl na stacji przod wyszedl mi prawa strona:100% alewa 97% zas tył 6 i 9 % ogolnie to dzis ogladalem amorki z tylu: wywalone gumy amorek lata sobie bedzie roboty troche :( no i koszta...

arni0000 05-09-2006 11:13

Gdzie ci tak pomierzyli?100%. Nawet najdroższe zawieszenia nie mają tłumienia 100%. U mnie kiedyś zużyte amory ze sportowymi progresywnymi sprężynami miały 86% tak, więc te uradzenia na stacjach diagnostycznych czasami są do niczego. Najlepszy weryfikatorem jest sam użytkownik. Jeśli auto buja na nierównościach lub zaczyna się w zakrętach mocno przechylać to już trzeba wymieniać amory. Można jeszcze sprawdzić to jadą za autem i jeśli koło wpada w dziurę i za nią odbija się jak piłeczka to trzeba koniecznie zmienić amorek. Jest jeszcze kilka sposobów między innymi opisany wyżej.

llechu 05-09-2006 11:21

Za przechyły mogą też być odpowiedzialne wyrobione końcówki stabilizatorów.

arni0000 05-09-2006 12:11

Masz rację ale zakładamy że wszystko jest sprawne.

frazir 06-09-2006 02:33

wlasnie nie do wymiany mam amortki i końcówki stabilizatorów, ktos moze podac przyblizony koszt czesci....

llechu 06-09-2006 07:10

Zapewne [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.