Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Zderzak MK1 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15818)

SsMyQ 22-08-2006 13:28

Zderzak MK1
 
Chciałem nawiązać kolezeństwo z Szukaczem ale sQbany wyswietlił mase dziwnosci nie na temat mnie interesujący ...


mam Ksiązkę ,sam naprawiam Ford Mondeo... /dodałem na forum również :) /

przewertowałem ja i dowiedziałem sie jak odkręcic porysowany mój Bumper...


wszystko Ok... gdyby nie fakt iż :fcp27 kiedy podniosłem Maskę i chciałem cokolwiek zrobić spostrzegłem ze jedyna rada na odkrecenie jest wepchnięcie raczki małego dziecka :570:

podniosłem /Kochane/ Bydle i znów zapłakałem ...


niestety nie ma mozliwosci odkrecenia zderzaka ,dziś chciałem sie do niego dobrac poprzez odkrecenie lamp ,co oczywiscie zakończyło sie fiaskiem gdyz poodkrecałem conieco i nic nie chcialo drgnąć...


Zatem pytanie do Znawców tematu ...

mam tak naćkane pod maska ze palca ledwo wsunąć ...
przewody od klimy i inne /przydatne/ rzeczy ...

Moze ktoś pomocną dłoń poda i wskarze kroki by odkrecić moje nieszczesne potrzaskane zderzczysko :P

frazir 22-08-2006 13:56

przerabialem to pare dni temu jak stanie przed autem to po prawej od dolu zobaczysz takie jak by prowadnice na nich tez trzyma sie silnik :) jak bedziesz lezal po dnim rka wymacaj po jednej stronie sa 2 nakretki 13 gorzej mialem po 2 stronie gdzie jest pompa od wspomy tam jest tak ciasno ale jedna odkreca sie od dolu a druga odkrecilem od gory grezchotka :) powodzenia (nie jestem mechanikiem ale cos tam kumam i zajelo mi to 1.5h zanim to rozkminilem)

Powodzenia

SsMyQ 22-08-2006 15:14

MNo to pięknie ,ale ja mam tam jeszcze przewody od Klimi i od góry niestety moge pomarzyć ze cos zrobie ..


ale jakos musze bo mnie szlag trafia jak patrze na pęknięty bumper

CERES 23-08-2006 06:42

no my też mamy klime ale się da bo ja też to przerabiałem,
z wujaszkiem zeszło nam koło godziny, światła trzeba wyciągnąć i odkręcić 4 nakrętki
jak kolega wspomniał wczesniej ta po lewej od góry jest najgorsza

pozdrawiam

SsMyQ 23-08-2006 09:02

Starałem Dobrać sie do Świateł ...

odkreciłem kierunki,antrapkę ,poluzowałem za kierunkami i nic .... Swiatła ani drgnęły ..



Przy kolejnym podejsciu przeczytam co i jak przy demontazu Świateł zeby nie tracić cennego czasu ..

Czuję ze poleca Łacińskie zwroty .. :P

CERES 23-08-2006 13:16

generalnie wyciągnięcie świateł to duża sztuka to fakt
hint: wyciąg kierunki i w komorach też masz śrubki, trzeba je odkręcić

SsMyQ 14-09-2006 17:59

No i wymieniłem :)

aby prosciej przeszedł cały proces wykrecania zderzaka nalezy wyjąć kratkę plastykowa /czarna badz szarą/ połozyć sie pod autem z prawej strony wcisnąc rękę z kluczem 13 oczko i pomagając sobie druga wolna od strony wyjętej kratki wykrecić ... druga strona to juz tylko kosmetyka bezproblemowa ...

Światła mozna wyjąc tylko i wyłacznie po wymontowaniu zderzaka ....

jesli ktos by mial jakie kolwiek pytania co do wykrecenia bydlaka ,słuze radą ...

:D

Pozdrawiam SsMyQ

CERES 15-09-2006 06:10

Cytat:

Napisał SsMyQ
Światła mozna wyjąc tylko i wyłacznie po wymontowaniu zderzaka ....

etam... nieprawda

Kefir 15-09-2006 08:09

Cytat:

Napisał tomaszceremuga
etam... nieprawda

Swietna odpowiedź i jeszcze lepsze wytłumaczenie - ale jak można wyjąć lampy skoro dolne zatrzaski są przykryte zderzakiem?

SsMyQ 15-09-2006 08:11

przynajmniej w mojej wersji nalzezy wykręcić gdyż ,zderzak trzyma dolną czesc /tą ze spinkami/ reflektorów ...



juz kombinowałem na rózne sposoby .. .

jedynyktóry wydał mi sie najwłasciwszy i przy którym najmniej bede miał sladów na rękach ..

ale teraz ma Nowy ,pieknie umalowany zderzak ,wymieniony klosz lampy oraz błyszczacy umalowany grill.....


Nie ukrywam mojej Miłosci i zafascynowania tym Potworkiem Pięknym Potworem :)

[ Dodano: 2006-09-15, 09:17 ]
poza tym miejsce zajmowane przez silnik 2.0 rzedowy a 2,5 V6 jak u mnie zdecydowanie sie rózni ...

jesli chodzi o wkładanie ręki od góry .. od dołu również jest róznica /przynajmniej tak mi sie wydaje na chłopski rozum :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.