Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=158114)

slepciu 19-05-2012 15:34

Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
Witam

Pewnego pięknego dnia przestał mi działać pilot w kluczyku. Zdarzało się to już wcześniej 2 czy 3 razy i zawsze ponowne zaprogramowanie (wg instrukcji) rozwiązywało problem. Tym razem niestety nie pomogło. Na wszelki wypadek wymieniłem baterię i ponownie spróbowałem zaprogramować kluczyk. Niestety bez efektu. Dodam, że podczas programowania pojawiają się normalnie oba opisane w instrukcji dźwięki (jeden po czterokrotnym obracaniu kluczyka i jeden jak wciskam przycisk na pilocie).
Pomyślałem, że może to jakiś bezpiecznik, tylko nie wiem który. Może to zupełnie coś innego - ktoś ma pomysł. Znalazłem kilka podobnych tematów na forum, ale w żadnym nie znalazłem rozwiązania.

Koyot. 20-05-2012 16:09

Odp: Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
Witam. Ja miałem podobną sytuację po wymianie szyby. Co prawda nie mam to związku z Twoją sprawą, ale mi też przestał działać, niestety nie obeszło się bez wizyty w ASO i wymiany modułu komfortu oraz programowaniem od nowa centralnego zamka. Koszt 500. Mam nadzieję że u Ciebie da się rozwiązać inaczej.

bond008 23-05-2012 17:10

Odp: Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
Witam
Ja w swoim Focusie 2 (2005 r) miałem podobną sytuację - wszelkie sygnały wydawane przez samochód - były ok - a kluczyk nie chciał "współpracować" z samochodem. Rozwiązaniem okazał się reset fizyczny (przez odłączenie wszystkich kabli) modułu GEM. GEM w focusie znajduje się pod schowkiem pasażera.
Pozdrawiam

slepciu 24-05-2012 18:04

Odp: Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
@bond008 - a możesz mi dokładniej opisać jak to wygląda, jak to znaleźć, nie znam się na tym. Wiem tylko, że tam mam skrzynkę z bezpiecznikami.

bond008 25-05-2012 08:58

Odp: Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
Do kolegi slepciu
Nie wiem gdzie fizycznie znajduje się moduł GEM w C-max. Jeżeli wiesz gdzie jest skrzynka z bezpiecznikami - to ten cały element - to właśnie moduł GEM ( o ile jest w kabinie). W focusie tak jak pisałem jest "za" schowkiem pasażera i tam też jest sporo bezpieczników i przekaźników. Aby dostać się do bezpieczników należy odkręcić 2 plastikowe zaczepy. Wtedy cały moduł się "opuszcza" i mamy dostęp do strony z kablami - które jak pisałem na chwilę odłączyłem.

kowal91 25-05-2012 12:15

Odp: Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
tak samo jest w c-maxie

slepciu 26-06-2012 09:16

Odp: Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
Witam

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem. Potwierdzam, że metoda z odłączeniem modułu GEM rozwiązała problem. Dzięki za pomoc.

ravbiker 29-06-2012 10:34

Odp: Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
Witam
Czy Wasz problem to nie działający pilot czy kluiczyk ?
Bo u mnie po rozłożeniu kluczyka od pilota i ponownym złożeniu nie mogę odpalić zapłonu,.
Drzwi normalnie otwieram z pilota, po przekręceniu kluczyka włącza się radio itd, lecz nie reaguje na przekręcenie kluczyka nie działa zapłon.
Czy to problem z imob??
Czy ktos tak miał ???

slepciu 29-06-2012 11:27

Odp: Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
U mnie problemem był tylko pilot, więc nie pomogę.

Undisclosed 29-06-2012 12:14

Odp: Plilot przestał działać, programowanie nie pomaga
 
Witam
Co prawda mam Fusiona, ale problem dość podobny. Kupiłem samochód bez pilota jednak moduł komfortu posiadał opcję otwierania, zamykania drzwi i bagaznika. Dorobiłem kluczyk, specjalista zaprogramował pilota i wszystko było ok około dwa tygodnie. Potem pilot przestał działać. Jednak po ponownym zaprogramowaniu ręcznym tj. 4 razy kluczyk w pozycję II, dźwięk, nacisnąć dowolny przycisk na pilocie, dźwięk, kluczyk w pozycję dwa, zaprogramowany; znow działał. Pilot został wymieniony, bateria, jednak ciągle ten problem powraca. Od tego czasu średnio co dwa, trzy dni, nieraz nawet 3 razy dziennie muszę programować pilota. Myślę, że rozwiązania techniczne pilota są podobne w fordach tych roczników więc również chciałbym znaleźć w tym temacie rozwiązanie problemu :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.