Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Niebieski dym zerowe obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15792)

bionic 21-08-2006 11:22

Niebieski dym zerowe obroty
 
Witam, mam problem w swoim mondeo mk1 `94 1,8 16V lpg, przebieg 170 tys Od czasu do czasu samochod dziwnie odpala, silnik pracuje jak w traktorze, caly samochod sie trzesie a wskazowka obrotomierza pozostaje w pozycji zerowej. samochod jakby palil na 2 lub 3 gary, z wydechu idzie niebieski dym. i roznie albo po kilkunastu sekundach albo po dluzszym czasie takiej pracy nagle obrotomierz wskakuje na 900 i silnik pracuje juz normalnie, bez niebieskiego dymienia, klekotania i mozna normanie jechac. niebiski dym to prawdopodobnie objaw spalania oleju. kompresja jest dobra, swiece maja przejechane pare tysiecy tak samo jak i przewody. czy nieszczelna uszczelka pod pokrywa zaworow moze byc przyczyna takiego zachowania? prosze o jakies konkretne rady

frazir 21-08-2006 21:20

uszczelniacze do wymiany i wykrec swiece i pozamieniaj ...

bionic 24-08-2006 14:03

witam. rzeczywiscie moga to byc uszczelniacze na trzonkach zaworów. ale mam nastepne pytanie, czy wymiana tych uszczelniaczy jest jednoznaczna z rozkladaniem calego silnika, czyli wszystkie uszczelki, glowica itp.? z tego co sie dowiadywalem to koszt takiego zabiegu to 600-1000 zl. glowica byla szlifowana i zawory wymieniane jakies 10 tys km temu. szkoda bylo by to robic ponownie w tak krotkim czasie. czy jest mozliwosc wymiany samych tylko uszczelniaczy? narazie nie znalazlem śmiałka ktory by sie tego podjął. czy to jakies wyzwanie dla mechanika?

adi 24-08-2006 14:57

uszczelniacze mozna wymienic bez zdejmowania głowicy-w mondim mojego taty mechanik zrobił to za 120zł za wymiane plus koszty tych gumek.jak jest kumaty mechanior bez problemu ci zmieni bez zdejmowania głowicy.w Łodzi znam kilku takich-ale nie wiem gdzie ty mieszkasz bo ams zprofil nieuzupełniony.
pozdrowionka!

bionic 24-08-2006 15:05

Cytat:

Napisał adi
uszczelniacze mozna wymienic bez zdejmowania głowicy-w mondim mojego taty mechanik zrobił to za 120zł za wymiane plus koszty tych gumek.jak jest kumaty mechanior bez problemu ci zmieni bez zdejmowania głowicy.w Łodzi znam kilku takich-ale nie wiem gdzie ty mieszkasz bo ams zprofil nieuzupełniony.
pozdrowionka!

Tylko niby w 16 zaworowym tego sie nie robi, co innego w 8. jesli ktos wie kto w okolicach rybnika podejmie sie tego to bede wdzieczny, bo do Łodzi to mam kawałek:(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.