Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Rurki układu klimatyzacji (2,3) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157485)

andrzej$39 08-05-2012 17:24

Rurki układu klimatyzacji (2,3)
 
Mam problem ze znalezieniem układu rurek aluminiowych i gumowych, składających się na układ połączeń klimatyzacji automatycznej w Fordzie Galaxy 2,3 - 1997 rok.

Właściwie brakuje mi (zgubiłem niestety w trakcie jazdy) odcinka aluminiowego po zejściu ścianą grodziową w dół, odchodzącego w stronę tyłu pojazdu - do sprężarki. Proszę o głos doradczy - czy warto szukać tego małego odcinka i spawać aluminiowe części, czy lepiej poszukać kompletnego orurowania z innego galusia 2,3 ?

Czy układ orurowania klimatyzacji z galusia 1,9 TDi 110 KM z 1999 roku, może pasować do mojego 2,3 (tylko taki na razie udało mi się telefonicznie namierzyć)?

Czy osuszacz o symbolu C-OZ- 33224 (średnica zewnętrzna 77 mm, długość 170 mm), to właściwy zamiennik osuszacza klimatyzacji w wersji 2,3 ?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam - Andrzej

bartixr 08-05-2012 20:22

Odp: Rurki układu klimatyzacji Mk1 Galaxy 2,3
 
rurki wszędzie takie same.. kup używane, sprawdź szczelność, zakładaj i zamarzaj :)

andrzej$39 09-05-2012 20:57

Odp: Rurki układu klimatyzacji Mk1 2,3
 
Dzięki za informację.

Rozumiem, że wszystkie układy połączeniowe klimatyzacji bez względu na rodzaj silnika (2,3 ; 2,0 ; 1,9 TDi, etc.) mają analogiczne takie same orurowania?

Czy nie ma różnic w sytuacji klimatyzacja manualna, a tak jak jest to w moim Galaxy klimatronic?

Proszę o potwierdzenie. Prawdopodobnie będę zamawiał w/w orurowanie klimatyzacji wysyłkowo - nie chciałbym niefrasobliwie "założyć hurtowni" tych elementów, gdybym musiał poszukiwać dalej.

Pozdrawiam serdecznie - Andrzej.

bartixr 09-05-2012 21:52

Odp: Rurki układu klimatyzacji Mk1 2,3
 
różnica jest jedynie przy układzie z dwoma parownikami (drugi w tylnym nadkolu, w kabinie, tam gdzie nagrzewnica)

andrzej$39 10-05-2012 21:41

Odp: Rurki układu klimatyzacji Mk1 2,3
 
Jeszcze raz dziękuję - jutro jadę dobierać "orurowanie".

Pozdrawiam - Andrzej

ranicha 12-05-2012 08:06

Odp: Rurki układu klimatyzacji Mk1 2,3
 
Panowie nie wszystkie rurki pasują bo nasze galusie wbenzynie i dieslu mają inne sprężarki i czasami inne osuszacze więc należy upewnić się co do poszczególnych odcinków.

andrzej$39 13-05-2012 00:31

Odp: Rurki układu klimatyzacji Mk1 2,3
 
Dziękuję za informacje. W piątek dobrałem orurowanie - w poniedziałek warsztat będzie przeprowadzał operację. Zamówiłem również osuszacz - nie warto ryzykować naprawy otwartego układu klimatyzacji bez jego wymiany - w wersji idącej nawet na pierwszy montaż (ale bez stempla ASO FORD) wyniesie mnie on zaledwie 125 PLN. W salonie Forda usłyszałem wcześniej bardzo kosmiczne ceny tego osuszacza.

Pozdrawiam - Andrzej.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.