Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] nie odpala,schodzi paliwo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157370)

adi78121 07-05-2012 06:10

nie odpala,schodzi paliwo
 
Witam,od pewnego czasu mam taki problem z moim mondziem ,otoz po postoju (wystarczy 10min) mam problem z odpaleniem zarowno zimny jak i cieply odpala na okolo 10s faluja obroty i gasnie ,w filtrze paliwa nie ma ropy i musze sie sporo napompowac pompka reczna zanim wroci jak juz pozniej odpali to wszystko jest o.k.pracuje rowniutko az milo go sluchac,wczoraj wymienilem filtr paliwa ale problem nie ustapil,czy w tej recznej pompce jest jakis zawor ktory powinien blokowac paliwo aby sie nie cofalo do zbiornika?Czy ta pompka jest wogole rozbieralna??Z gory dzieki za wszystki sugestie.Pozdrawiam.

wojtas1980 07-05-2012 06:37

Odp: nie odpala,schodzi paliwo
 
Stawiam na elektrozawór pa pompie wtryskowej
Miałem ten sam problem w focusie.
Zawór blokuje się w pozycji otwartej i nie trzyma ciśnienia paliwo wraca w listwy paliwowej i auto sie zapowietrza.
Jeśli ręczna pompka byłaby popsuta to byś go nie odpowietrzył

adi78121 07-05-2012 07:27

Odp: nie odpala,schodzi paliwo
 
Elektrozawor wymienialem na nowy dwa miesiace temu bo z poprzedniego cieklo mi paliwo,pozatym po przekreceniu kluczyka slychac charakterystyczne KLIKNIECIE otwierania jak i zamykania elektrozaworu czy moglby on pasc po dwoch miesiacach? i czy jakby nie zamykal to byloby to klikniecie?

adi78121 07-05-2012 12:55

Odp: nie odpala,schodzi paliwo
 
Cytat:

Napisał adi78121 (Post 1824887)
Elektrozawor wymienialem na nowy dwa miesiace temu bo z poprzedniego cieklo mi paliwo,pozatym po przekreceniu kluczyka slychac charakterystyczne KLIKNIECIE otwierania jak i zamykania elektrozaworu czy moglby on pasc po dwoch miesiacach? i czy jakby nie zamykal to byloby to klikniecie?

No i jakby nie zamykal elektrozawor to by nie zgasl bo to on jest odpowiedzialny za odciecie TAK??

Emmm 07-05-2012 16:45

Odp: nie odpala,schodzi paliwo
 
Kolego, przyczyn/miejsc nieszczelności powodujących zapowietrzanie może być co najmniej kilka. Możesz eliminować je kolejno, lub założyć przezroczyste węże aby sprawdzić z jakimi masz u siebie do czynienia. Możesz też zacząć od wstawienia zaworka zwrotnego miedzy filtrem a pompą wtryskową, być może to wystarczy. Temat opisywany był już wielokrotnie.
Pozdrawiam

KBARLOG 07-05-2012 17:31

Odp: nie odpala,schodzi paliwo
 
WITAM. Podejrzewam że przyczyną odpływania paliwa może być zawór zwrotny,jego uszczelka prawdopodobnie uległa zużyciu i nie zatrzymuje paliwa w pompie. Pozdrawiam

adi78121 08-05-2012 05:41

Odp: nie odpala,schodzi paliwo
 
Witam.
A wiec wczoraj wywalilem te wszystkie orginalne przewody ze szybkozlaczkami,oraz podgrzewarz paliwa i zalozylem nowe przewody na opaskach,bezposrednio zbiornik-filtr,filtr-pompa i przychodze rano do mojego Mondunia grzeje swieczki cyk i.......pali na dotyk,nawet zawor zwrotny okazal sie zbyteczny ale skoro juz go kupilem to go tez zaloze,i tu moje kolejne pytanie .Gdzie lepiej go zamontowac przed Filtrem czy Za??Wielkie dzieki wszyskim za Pomoc

Emmm 08-05-2012 17:25

Odp: nie odpala,schodzi paliwo
 
Najczęściej montuje się na przewodzie łączącym filtr z pompą wtryskową a więc za filtrem paliwa (łatwiejszy dostęp, wygodniejsza ewentualna wymiana, mniej narażony na zanieczyszczenia) ale są też tacy, którzy zakładają przed filtrem a niektórzy nawet dwa pakują.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.