Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=157014)

MarcusGawin 02-05-2012 07:20

Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
Witam, znalazłem nową sprązarkę klimy do mojego auta ,i mam pytanie do Was czy warto ją kupić i wymienić. Auto mam go od 5 lat jednak z klimą byly zawsze problemy. Dwa lata temu zdiagnozowali nieszczelność korpusu spręzarki, a objawiało sie to tym że po tygodniu czynnik uciekł i już nie właczała sie klimatyzacja (manualna) czy jest sens zakładać nową sprężarkę, proszę o rzetelną odpowiedź. Lato się zbliża i byłoby super gdyby klima chodziła.
pozdrawiam


tu link do spręzarki; [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Marek

maciaba 02-05-2012 09:12

Odp: Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
Moim zdaniem trochę za tania jak na nową, choć cena bardzo atrakcyjna. W takiej cenie najczęściej używki śmigają. U mnie też jest padnięta. Do tego stopnia, że mam nieoryginalny pasek z pominiętą sprężarką bo tamta się kilka lat temu zatarła.. Kurde aż chyba sam się skuszę :P

Jeżeli ta sprężarka jest dość sensowna, w sensie nie jakieś wielkie G to za 300zł moim zdaniem bardzo warto.

MarcusGawin 02-05-2012 09:27

Odp: Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
No chyba pisze że oryginał i gwarancja 12 miesięcy, ja się obawiam ze jak założe to wyjdzie coś nowego i koszty pójdą w górę :-(

bartixr 02-05-2012 14:49

Odp: Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
zakładajcie i zamarzajcie !
300 zł to niewiele.
dowiedzcie się tylko o warunki gwarancji, zeby przypadkiem wymigiem nie byl montaz w ASO... a jak nie to używaną założyć i też ok, po co sie meczyć, pocić.

wojtekn 02-05-2012 22:25

Odp: Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
MarcusGawin jak za 300 zł to się nie zastanawiaj i to z gwarancją no chybą że masz ze 3 tys. to śmigaj do ASO bo tyle tam byś zapłacił ;)

MarcusGawin 03-05-2012 08:17

Odp: Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
Spokojnie, gość ma z 30 sztuków :-). Wkrótce wyjeżdzamy na stałe do Niemiec i będę musiał sprzedać autko i zastanawiam sie czy jest sens.
Chłopaki co jeszcze oprócz osuszacza należy wymienić i czy goście co mają niby serwis klimatyzacji (stacja diagnostyczna) mogą taką wymianę zrobić ?

bartixr 03-05-2012 21:40

Odp: Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
sprawdzić szczelnośc najlepeij ciśneiniem - zazotem zazwyczaj, bo aparat do klimy robi próżnię .. a to nie daje dobrych wyników, gdyż zasysa uszczelki do srodką i ty msamym uszczelnia podczas gdy ciśnienie je wypucha i robi dziurki.

co nowe:
wszystkie usczelki zawsze nowe na połaczeniach.
osuszacz.
dodać oleju..

tomaszko 09-05-2012 20:35

Odp: Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
No i jak tam, panowie? Zakupiliście, zamontowaliście? Warto kupić? Podzielcie się wrażeniami.. :-)

MarcusGawin 10-05-2012 06:43

Odp: Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
Po pierwsze napisałem do sprzedawcy maila i ..............brak reakcji
po drugie na forum klimatyzacja...pl fachowcy piszą że to są regenerowane sprężarki.
po trzecie wkrótce wyjeźdzam z tego "pięknego" kraju i będę zmuszony sprzedać auto,

dałem sobie spokój

ranicha 12-05-2012 08:18

Odp: Wymiana spręzarki klimatyzacji na nową
 
Ja zaryzykowałem i kupiłem właśnie taką.Przyszła zalana olejem,zamontowałem i śmiga.Zobaczymy jak będzie dalej.Za tą cenę to i regenerowana to taniocha ale ta wygląda na nówkę a na stronie beghr helle to jej cena wynosi ponad 1100zł.Uwaga na wszelkich pseudofachowców od klim, sprężarki" fordowskie" w 2.0 i 2.3 nie lubią nadmiernego traktowania podciśnieniem bo wówczas próżnia potrafi podwinąć wewnętrzną wargę uszczelniacza i po jakimś czsie mamy wyciek na uszczelnieniu czołowym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.