Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Kto posiada najmocniejszego forda? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15698)

jacek30 17-08-2006 18:28

Kto posiada najmocniejszego forda?
 
Mam pytanie: proszę się pochwalić panowie i panie. Kto posiada najmocniejszy silnik w swoim rumaku, ile ma koni i jakie przspieszenie i prędkość max?
jakie przeróbki były wykonane?
czy znacie jakieś nietypowe limitowane wersje silników?

[ Dodano: 2006-08-17, 19:33 ]
ja nie mam niestety jeszcze forda ale słyszałem o takim modelu: mondeo z silnikiem limitowanym mazda cossworth V6 3.2 L, z 7 stopniową skrzynią biegów cossworth oraz hamulcami ceramicznymi brembo. Silnik z możliwością doładowania i wtedy posiada moc 280KM, bez tego 196KM, do setki ok 7 sek, prędkość max ponad 260km.h
nie jechałem nim tylko widziałem film a samochód na pewno istnieje

Hesus 17-08-2006 20:13

Kumpel z roboty ma mustanga z silnikiem 5.0. Ten to ma powera i jest do sprzedania!! Stan wizualny raczej średni ale techniczny bdb.

Bauma 17-08-2006 20:26

jacek30, odpowiedz znajdziesz w dziale Mustang chyba ze sie nie sprecyzowales i chodzi Tobie o Mondeo.....

Basia 17-08-2006 20:37

opel silnik 6,0 niewiem co to było ale silnik cudeńko, moc aż ziemia niosła drgania, czy to wektra lub omega .już go nie widuje szkoda miałem ochotę się nim przejechać.

paweł sobaś 17-08-2006 20:59

mój brat ma sasiada który ma fioła na punkcie mocy i do swojego st 220 chce wsadzić silnik V8 od jakiegoś amerykańca i wydusić z niego 400 kucyków :fcp16

tomiscorpio 18-08-2006 01:17

proszę się pochwalić panowie i panie. Kto posiada najmocniejszy silnik w swoim rumaku, ile ma koni i jakie przspieszenie i prędkość max?

odpowiedzi: a sasiad ma, a znajomy, a czytalem ... cos tu chyba nie tak ...
to ze mustang ma 5.0 nie oznacza ze jest to szybki woz.

7 sekund do setki to bez rewelacji jak na taka moc w tym mondeo ...

Bauma 18-08-2006 08:27

Cytat:

Napisał tomiscorpio
7 sekund do setki to bez rewelacji jak na taka moc w tym mondeo ...

duzo znajdziesz aut z FWD o tej wielkosci i mocy 196KM majacych ok 7s. poki co ST220 majac 226KM ma katalogowo 7,6s(ale to wazy)

Cytat:

Napisał tomiscorpio
to ze mustang ma 5.0 nie oznacza ze jest to szybki woz.

oj szybki to on jest jedynie nie oznacza ze jest najszybszy :fcp4
Cytat:

Napisał paweł sobaś
do swojego st 220 chce wsadzić silnik V8 od jakiegoś amerykańca i wydusić z niego 400 kucyków

tez bym chcial tylko jak??? teraz nigdzie reki nie idzie wcisnac....jestem ciekaw jak wzdluz upcha V8???
fakt jest taki majac bzika na punkcie mocy wybral zle auto....poki co to chyba z Fordow jedynie do takich zabaw nadaje sie Foka 2 ST ale sie psuje i Mustang ktore sa przerobione w stanach na ok 500KM....

rz 18-08-2006 09:48

renault 5 z silnikiem od clio williamsa 2.0, zdaje sie na turbinie i z tego co pamietam moc jakos ok 200km. autko w srodku nie mialo nic, tylko fotel i klatke ale nim to sie latalo a nie jechalo :) aaa auto mojego kumpla. jak go spotkam to dowiem sie ile ten potworek mial pod maska

artzly 18-08-2006 09:59

nic nie rozumiem z tego postu i odpowiedzi ... czy chodziło o mondeo ktore sa w naszym posiadaniu??? ..czy chodziło kto słyszał o mocnym samochodzie??? bo jesli to drugie to sobie juz ide :fcp14

[ Dodano: 2006-08-18, 11:00 ]
*przepraszam mondeo= ford=rumak

tomiscorpio 18-08-2006 15:11

ff2 st sie spuje ? to juz tyle lat na rynku jest i maja tysiace kilometrow przejechane czy jak :D?

na streetracingu sluger ma fajne autko focusa rs kolo 280km gtech wyplul 5.4s

i taki mustang z 5.0 ile ma mocy ? 250km?? i ile wazy?

Do focusa RS, ford racing zrobil zestaw skladajacy sie z silnika v8 i przeniesienia napedu na tyl i kazdy mechanik to sobie w garazu mogl zrobic.
To chyba mondeo ma wiecej miesjca niz foka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.