Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Ile Spala Mondeo 1,6? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=15666)

mariuszekpp 16-08-2006 10:19

Ile Spala Mondeo 1,6?
 
Witam mam pytanie ile benzyny pali Mondeo 1,6 ?Pzdrawiam Mariusz

kristopher 16-08-2006 12:29

Wmieście od 8,5 do 9 litrów na setkę (zimą te wartości rosną o ok. 1-1,5litra)
W trasie , przy dość spokojnej jeździe (poniżej 130km) powinien się zmieścić w 6,5l/100km.
Pozdrawiam

goral 16-08-2006 16:01

No na trasie, przy spokojnej jezdzie da sie nawet zejsc do 6-ciu:)

mariuszekpp 16-08-2006 19:11

A jak z dynamiką w tym silniku :P :] daje sobie rade z ta masa ??? Czy poprostu tzw "kibel" :P???

barylkaq 16-08-2006 19:23

lepiej kup 1.8 lub 2.0 bo spalanie podobne a osiągi lepsze.

mariuszekpp 16-08-2006 19:40

Właśnie o to chodzi że 1,6 mam do kupienia po okazyjnej cenie (tylko się nie pytajcie jakiej :])... Wiem że 1,8 jest lepsze, kumpel mial takiego i szedl b.dobrze...
Ale cóż lubi się co się ma...

Troche kasy chce od razu zainwestowac w wydech moze jakis dolot. Macie jakies propozycje? Zeby mu mocy troche dodac? (tylko nie turbo i SWAP-y...) Dzieki i pooozdrooo

goral 16-08-2006 19:58

Niestety prawda jest ze 1.6 ... to za malo jak na mondeo. Oczywiscie jest te 13,5 do setki (katalogowe;) i calkiem dobrze radzi sobie przy normalnej jezdzie. Jednak gdy przyjdzie troche dynamicznie pojechac np. wyprzedzic, nie daj Boze jeszcze lekko pod gorke.. to jest powiedzialbym dosyc ciezko :) Idzie sie przyzwyczaic i trzeba przede wszystkim poznac jego mozliwosci, by potem mierzyc sily na zamiary;) Mowie, do normalnej jazdy jest ok, ale jak liczysz na jakas dynamike to 1.8 to minimum.

mariuszekpp 16-08-2006 20:31

Właśnie się o to boję że 1,6 to mało, to ma być auto na dojazdy do szkoły i na jakieś wypady od czasu do czasu za miasto. Oczywiście jestem z Wawy więc nie może się obejść bez jakiś ściganek od czasu do czasu ze świateł :fcp16 , ale tym świata nie zawojuje :fcp3 :/ No cóż....

JESZCZE JEDNO:
Mam takie pytanie czy ma ktoś z Was może jakieś materiały zw z Mondeo I i może mi je udostępnić, głównie chodzi o jakieś dane tech osiągi itp. z gory dzieki

Gel-o 16-08-2006 21:06

Hmm sam jezdze teraz mondeo 1.6 16v i do jazdy po miescie wystarcza to spokojnie, tzn brakow mocy nie czuc. Kiedy jedziesz w trase bywa roznie. Generalnie na dojazdy do szkoly i wypady za miasto - to smialo :fcp2 Jeszcze zalezy z czego sie przesiadasz hehe bo jak ja wsiadam do samochodu ojca ktory ma 163 KM, a potem musze znowu jechac mondeo to ehkeeemmm delikatnie mowiac jest lipa :]. Wracajac do mondeo, to do codziennej jazdy szczegolnie jak jezdzisz sam to polecam. pozdro

frazir 19-08-2006 05:08

A ja jak mialem silniczek 1.6 to jak kupilem to zima miasto = 14l (szalalem) potem zszedlem do 9 a na trasie to tak z 6-7l ale 1.8 to zdecydowane minimum przynajmniej jak dla mnie teraz mysle juz nad 2.0 albo ino wyzej :fcp13


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.