Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Obniżenie zawieszenia ST220 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156509)

Pacuch 23-04-2012 18:31

Obniżenie zawieszenia ST220
 
Witam,
Zakupiłem sobie do mojego mk3 06r oryginalne alu 18 od ST 220.
Śledząc forum spodziewałem się, że będzie trochę za wysoko i jest dosyć spory prześwit... Oponki 225/40.
Myślę o tym żeby go trochę obniżyć. Czy ktoś może miał podobny epizod i może coś doradzić? Czy efekt końcowy wart jest tego wszystkiego? Wyczytałem że dobrym rozwiązaniem będą sprężyny Eibach Pro-Kit. Kilka pytań, zaznaczam iż jestem w tym temacie laikiem :)
1. O ile obniżyć?
2. Czy będę zmuszony wymienić również amortyzatory?
3.Noi jak będzie z typowymi zwalniaczami prędkości na naszych drogach, nie urwie michy?:>

Pozdro i dzięki za odp

Makbet 23-04-2012 19:44

Odp: Obniżenie zawieszenia
 
Efekt końcowy po obniżeniu jest niezły lecz są problemy z geometrią tylnych kół. U mnie stoją mniej więcej tak /--\ i z tego co pisali na forum nie da się tego wyregulować.
Co do zwalniaczy to nie mam żadnego problemu.

corneliusab 23-04-2012 20:08

Odp: Obniżenie zawieszenia
 
Ja mam przod i tyl -40mm ale tylne sprezyny juz sa na wymarciu i mam teraz z tylu -60 :D wlasnie dzieki temu, ze tyl stoi mi tak: /\ i scina moje osiemnastki od srodka, a na pomiarze mialem oba kola poza wymiarem (auto nie obciazone) zakupilem wlasnie normalne sprezyny na tyl sachsa i mam nadzieje, ze skonczy sie scinanie kapci, przod zostawiam obnizony. Eibach jest obnizony przod -40, a tyl -30mm. Przy takim obnizeniu -30 jesli masz tuleje w wahaczach ok to bedziesz sie miescil w normie spokojnie, jak zalozysz na tyl -40 to bedziesz miec na styk w gornej granicy, samochod nie obciazony.

Pozdrawiam

Pacuch 24-04-2012 14:58

Odp: Obniżenie zawieszenia
 
Czyli jesli zalozyl bym eibachy -30 na tyl to nie bylo by problemu z tym ze samochod stal by /\ tak? I czy trzeba amortyzatory wymieniac?

Pacuch 29-04-2012 09:27

Odp: Obniżenie zawieszenia
 
no dobra, a czy gdybym zapodal progi od rsa/st nie gryzlo by to sie z brakiem takowych zderzakow? Mam wersje Titanium rok prod 06

edit: ewentualnie mysle jeszcze o kupnie tylnego zderzaka od rsa, mysle ze pasowalo by z przednim tytanium. Jednak zawsze to dodatkowy koszt :(

corneliusab 29-04-2012 12:20

Odp: Obniżenie zawieszenia
 
Im bardziej obnizysz auto, tym bardziej tylne kola sie rozjezdzaja /\, jak bylem ostatnio na komputerowej geometrii i podnosilismy tyl lewarkiem do poziomu fabrycznego to wychodzi na to, ze tyl mondka mozna obnizyc max. -40 ale wtedy sprezyny tylne musza byc na tyle twarde zeby sie juz tyl wiecej nie ugiol bo przy -40 kola sa na koncu pomiaru zakladanego przez forda, wszystko co wiecej jak -40 to kola poza wymiarem, mierzenie samochodu nie obciazonego. Przy zakladaniu sprezyn eibacha nie potrzebujesz zmieniac amorkow (ja mam sprezyny firmy Fintec, sa to sprezyny progresywne) i nie pisze tu o zawieszeniach typu gwint czy jakis innych sportowych kombinacjach tylko o obnizeniu nadwozia samymi sprezynami. Gdybys chcial to moge zrobic ci skan mojego pomiaru przy przodzie -40, a tyl generalnie tez jest -40 ale tak jak wyzej pisalem sprezyny tyl mam wyjechane tak, ze w sumie mam z tylu -60, wieczorem moge ci wrzucic ten skan z pomiaru.

Pozdrawiam

Pacuch 29-04-2012 13:01

Odp: Obniżenie zawieszenia
 
Póki co, zostanę chyba przy progach. Zobaczymy jaki da to efekt. Apropos, maly offtop Co myslicie o pomalowanie tego niesety chromowanego grilla z titanium na czarny mat?:>

hirotaro 29-04-2012 13:59

Odp: Obniżenie zawieszenia
 
Cytat:

Napisał Pacuch (Post 1821761)
Co myslicie o pomalowanie tego niesety chromowanego grilla z titanium na czarny mat?

wszyscy chcą wymieniać na chrom a Ty chcesz malować na czarno ?? :D hehe mi też się ten chrom nie podoba ;)

darmodziej 29-04-2012 14:04

Odp: Obniżenie zawieszenia
 
Najlepiej dogadać się z kimś, kto chce mieć chromowany i wymienić. Dwoje ludzi będzie szczęśliwych, prawie bez roboty. Można by nawet założyć specjalny temat o wymianie takich elementów.

hirotaro 29-04-2012 14:16

Odp: Obniżenie zawieszenia
 
od tego jest dział Ogłoszenia - Sprzedam/Kupię/Zamienię


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.