Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana żarników fabrycznych ksenonów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=156418)

acho 22-04-2012 13:17

Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
Od jakiegoś czasu pada mi żarnik oryginalnych ksenonów w jednym reflektorze (pracuje od nowości ponad 5 lat, poprzedni właściciel wymienił drugi żarnik 2 lata temu), zaczyna już świecić na różowo. Chcę wymienić od razu dwa, żeby światła świeciły równo. W serwisie zaśpiewali mi za żarnik coś pod 1000 zł (!!!). Przejrzałem ceny żarników D2S w dwóch najbardziej popularnych internetowych sklepach z częściami do Forda - w jednym z nich są żarniki Boscha za 225 zł i Philipsa za 249 zł. Na allegro jest multum aukcji z żarnikami chińskimi za nawet 13 zł oraz głównie z Philipsami i OSRAM, w cenach do 200 zł, chociaż funkcjonuje opinia, że są to w większości podróbki, które mają zły wpływ na przetwornice. Przeglądając opinie w necie znalazłem namiary na sklep Autolight, gdzie żarniki Philipsa 85122+ chodzą w promocji za 119 zł, i który ma dobrą opinię wśród klientów (paragon, faktura, gwarancja 12 miesięcy). Pierwsze pytanie - gdzie polecacie zakup lub gdzie już kupiliście i czy jesteście zadowoleni?

Kwestia kolejna - montaż. W ASO śpiewają za montaż 100 zł plus ewentualnie konieczność regulacji komputerem diagnostycznym za dodatkową opłatą. Znajomy mechanior twierdzi, że zrobi to od ręki bez czary-mary z kompem. Czy wymiana żarników jest tak samo banalna jak zwyklych żarówek czy faktycznie trzeba lepszego speca z kompem?

enron 22-04-2012 13:41

Odp: Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
Mówię na przykładzie wersji przed liftem. Wymiana 2 żarników to 5 min roboty - potrzebujesz jedynie torex'a 20 do odkręcenia pokrywy. Nic na kompie nie robisz. Jeżeli odepniesz lampy to nie przekręcaj stacyjki. Do do "chińszczyzny" - w zimie gdzieś na trasie padł mi oryginalny philips. Na stacji mieli tylko właśnie chinole po 25zł. Kupiłem 2 i jeżdżę do tej pory. Strumień światła lepszy niż w 2letnim philipsie, jedyna wada to sporadyczne problemy ze startem.

acho 22-04-2012 13:56

Odp: Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
Czyli wymiana żarników ksenonów jest prosta jak zwykłych żarówek? To za co aso chce te 100 zł, ewentualnie jeszcze 100 za podłączenie kompa? Ździerstwo.

Oczywiście tak jak po wymianie żarówek świateł głównych tak i po wymianie żarników trzeba jechać na ustawienie świateł?

Stannislaus 22-04-2012 13:57

Odp: Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
Witaj.Na tych(link poniżej )smigam już rok bez żadnych problemów i na razie świecą jak nowe.Co do wymiany to jest ona banalnie prosta,wyciagasz lampe,odkręcasz parę srubek(torx bodajże 20)i wymieniasz żarnik.Niektórzy ostrzegają by zachować ostrożność bo panuje tam wysokie napięcie (może zaboleć)ale mnie przy wymianie nic nie kopało.Ale dla bezpieczeństwa odczekaj z 30 minut od momentu wyłaczenia,albo rób to rano gdy samochód stał całą noc.Zabawa z kompem którą proponuje serwis to pic na wodę i wyłudzanie kasy. U mnie nic się nie dzieje,światła w porządku (sprawdzane u diagnosty)a kompa nie podłanczałem.Ale nic Ci nie sugeruje decyzja należy do Ciebie.Powodzenia.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

acho 22-04-2012 14:49

Odp: Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
Dzięki za info i namiar, cena bardzo zachęcająca.

corneliusab 22-04-2012 15:05

Odp: Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
Akcja z kompem to zwykla sciema i wyludzenie kasy, do regulacji snopa swiatla sa dwie plastikowe srubki na klucz torx bodajze i kazdy diagnoista na normalnym sprzecie to ustawi. Co do nie wlaczania zaplonu gdy odlaczona jest kostka od lampy to wydaje mi sie, ze mozna tez wlozyc to w bajki. W tamtym roku po wymianie zarnika zapomnialem podlaczyc kostke po lampe i wlaczylem silnik zeby sprawdzic na scianie jak swieca nowe zarniki, patrze a tu jeden nie swieci, kostka nie podlaczona, wylaczylem zaplon, podlaczylem kostke, wlaczylem zaplon i swiatla, i jakos nic sie nie stalo, nic nie trzeba bylo ustawiac, swiatla swieca normalnie do dzis.

Pozdrawiam

enron 22-04-2012 15:15

Odp: Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
Cytat:

Napisał Stannislaus (Post 1818754)
http://www.auto-xenony.pl/component/...id,1/vmcchk,1/

Takie same kupisz na alledrogo za 20zł. Na takich obecnie jeżdżę - tylko barwa nie ta, mam 5000, a jednak 4300 lepiej oświetla.

acho 22-04-2012 15:16

Odp: Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
A samopoziomowanie Ci działało po tym włączeniu zapłonu bez podłączoej jednej lampy?

corneliusab 22-04-2012 16:14

Odp: Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
Nie wiem czy w tamtym momencie zadzialalo bo nie zwracalem uwagi ale po tym numerze dziala caly czas bez zarzutu i nie bylem w zadnym serwisie nie kompie czy cos.

Pozdrawiam

enron 22-04-2012 17:00

Odp: Wymiana żarników fabrycznych ksenonów
 
Jeżeli jest problem z auto poziomowaniem to z tego co wiem soczewka automatycznie ustawia się pod najniższym kątem, czyli świeci tuż przy samochodzie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.