Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] Wysokie Spalanie Silnik TDDI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=155005)

bavacki 01-04-2012 12:09

Wysokie Spalanie Silnik TDDI
 
Witam, mam problem ze swoim samochodem, a mianowicie WYSOKIE SPALANIE w okolicach 14-15 L na 100KM odczyt z komputera, rozumiem, że mogą wystąpić przekłamania ale nie sądzę by były one, aż takie duże. Samochód był kupiony niedawno więc nie jestem w stanie powiedzieć co było wymieniane, a co nie, teoretycznie samochód ma ponad 178tys. km. przejechane ale wiadomo jak to jest. Osobiście wymieniłem filtr powietrza, poprzedni był czarny więc sadzę, że inne filtry są w niezbyt dobrym stanie. Co do dogrzewania się samochodu, dziś jak było w okolicy 0 po przejechaniu po mieście jakiś 7km wskazówka lekko drgnęła, w cieplejszy dzień wskazówka temperatury dochodzi do pionu bądź niemalże do pionu jak to jeden z forumowiczów nazwał wstażówka na " za pięć dwunasta" - ciężko stwierdzić jak to powinno wyglądać prawidłowo bo nigdy wcześniej nie widziałem jak to w mondkach wygląda. Co do stanu technicznego samochodu, do wymiany jest koło dwu masowe, samochód nie kopci ani na czarno ani na biało byłem na przeglądzie i po podpięciu komputer wykazał dwa błędy - błąd przepływu paliwa oraz coś związane z alternatorem ale to chyba dlatego, że poprzedni właściciel do sprzedaży wsadził mi stary akumulator który zaraz po sprzedaży zwykle padł i wymieniłem na nowy i teraz jest wszystko w porządku ładowanie sprawdzone jest OK. Proszę o w miarę rzetelne odpowiedzi oparte na doświadczeniach, ewentualnie sugestie. Z góry dziękuje za odpowiedzi i za Waszą pomoc .

alanf 01-04-2012 13:34

Odp: Wysokie Spalanie Silnik TDDI
 
Ja bym przedewszystkim powymieniał wszystkie filtry i płyny ( w tym filtr paliwa który pewnie dawno powinien być zmieniony) Oraz dowiedział się o co chodzi z przepływem paliwa gdyż to napewno jest jeden z powodów...

bavacki 13-04-2012 14:53

Odp: Wysokie Spalanie Silnik TDDI
 
Dwumasa wymieniona wraz z kompletnym sprzęgłem. Filtry olej wszystko wymienione. Spalanie pozostaje na bardzo wysokim poziomie według komputera 14-17l/100 i wysokie jest nie podam konkretnie jak wysokie ale realnie 12l przekracza. Po wszystkim zauważyłem, że nie mam mocy nie przyśpiesza, gaz do oporu a on żółwim tempem turbo dziwnie późno się załącza. Mechanik powiedział, że turbo, pompa i wtryski są sprawne. Co może być nie tak? Proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem o co chodzi ehhh....

radekg32 13-04-2012 23:28

Odp: Wysokie Spalanie Silnik TDDI
 
Cytat:

Napisał bavacki (Post 1814461)
Spalanie pozostaje na bardzo wysokim poziomie według komputera 14-17l/100

A sprawdziles czy faktycznie tak jest czy tylko opierasz sie na wskazaniach wyswietlacza ?
Zalej mu do pelna przejedz np 100 km znowu zalej i przelicz ile faktycznie Ci pali.
Byc moze sa to tylko zwykle przeklamania kompa na wyswietlaczu.

Grumete 14-04-2012 08:30

Odp: Wysokie Spalanie Silnik TDDI
 
Cytat:

Napisał bavacki (Post 1814461)
...nie mam mocy nie przyśpiesza, gaz do oporu a on żółwim tempem turbo dziwnie późno się załącza...

mułowaty silnik i duże spalanie to wg. mnie typowy objaw pękniętej któreś z rur dolotowych turbo

pablo_zel 14-04-2012 22:18

Odp: Wysokie Spalanie Silnik TDDI
 
tez tak mialem tyle ze mi wzial 11l i zarzygany akumulator i pol silnika pekla gumowa rura od turbiny, wymienilem i idzie jak burza:) spalanie w normie 7-8l w miescie

bavacki 15-04-2012 09:57

Re: Wysokie Spalanie Silnik TDDI
 
Problemem była popękana rurka od podciśnienia... Sprawa załagodzona przyśpieszanie wróciło... Następny problem to wysokie spalanie na poziomie około 12l/100. Nadmienie, że wymienione są:
Wszystkie filtry oraz dwumasa choć nie wydaje mi się że to miało by jakiś wpływ na spalanie... Z rana przy odpaleniu widać siwy dymek ale jedynie przez chwile dosłownie może pierwsze 15 sek po odpaleniu i pokazały się dziś falujące obroty potem po rozgrzaniu żadnych objawów... Wszystko w normie oprócz spalania... Dodam, że alternator ładowanie ma prawidłowe, nie muli nie szarpie przy dodawaniu gazu wkreca się na obroty ehhh... nie wiem co robić spalanie finansowo wykańcza :)

bongo 19-04-2012 09:49

Odp: Wysokie Spalanie Silnik TDDI
 
Nie wiem jak "szybki" jest komputer w Mondku, ale może potrzebuje troche czasu i przejechanych kilometrów po wymianie filtrów, aby sobie uśrednić wynik.
Jesli wymieniłeś akumulator to historia spalania mogła się skasować, a wówczas komp pokazuje takie astronomiczne wyniki.
Ponadto najlepiej spalanie sprawdzić przy pomocy kalkulatora tankujac pod korek.
Do tego dochodzi jakość paliwa. Np. w mojej Toyocie kiedyś komp pokazał spalanie na poziomie 7 litrów z groszami, a po przeliczeniu (mam takie zboczenie, że zawsze auta tankuje pod korek i przeliczam na kalkulatorku jakie mam spalanie) okazało się że spalił ponad 9 litrów. Zmieniłem stację benzynową i wszystko wróciło do normy. Toyotka jest co prawda na benzynę, ale problem moze również pojawić się przy ON. Z esim miałem to samo (duże spalanie na kiepskim paliwie).
PS. Ale najpierw sprawdź moje pierwsze podejrzenia, bo z tego co widze po datach wpisów to minęło zbyt mało czasu od wymiany filtrów i ewentualnie aku, aby lamentować nad wysokim spalaniem.

waperr 21-04-2012 08:36

Odp: Wysokie Spalanie Silnik TDDI
 
mi pali ok 10l/100km po Łodzi, jak jeździsz na krótkich odcinkach i w dużych korkach silnik się nie nagrzeje i takie spalanie będzie normą.
Ile masz na trasie ?
U mnie z klimą wychodzi ok 6l/100km z załączoną klimą 2+1 na pokładzie z bagażem.
Z tego co można wyczytać na forum to normalny wynik, silniki nie są nowe wiekowo i technologicznie.
Styl jazdy uśredniony jak trzeba to się depnie ale nie ociągam się :).

PS
średnie wynik jest wyższy bo większość po mieście śmigam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.