Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] Nierówne wolne obroty (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=152016)

mariusz82 27-02-2012 14:56

Nierówne wolne obroty
 
Posiadam mondeo mk3 2003 rok 2.0 TDCI 130KM mam problem z wolnymi obrotami podczas gdy samochód jest na biegu jałowym silnik faluje jakby dostawał jakiegos obciążenia lecz podczas jazdy jest wszystko ok ładnie pracuje nie szarpie tak samo odpala na cyk wiec nie mam pojecia co ta może byc za przyczyna. Prosze o jakieś wskazówki może filtrb paliwa?

GrzegorzTarnów 27-02-2012 19:21

Odp: Nierówne wolne obroty
 
Niestety mondziaki tak maja...Mam benzyne 2.0 - 2002 r., sprawdź jeszcze jedno, dojeżdżasz np do skrzyzowania, światło czerwone, wrzuc na luz i dojeżdżaj, jak obroty będą falowac tzn, że jest ok....Taka ich uroda...

mallo12 28-02-2012 00:26

Odp: Nierówne wolne obroty
 
Cytat:

Napisał GrzegorzTarnów (Post 1791304)
Niestety mondziaki tak maja...Mam benzyne 2.0 - 2002 r., sprawdź jeszcze jedno, dojeżdżasz np do skrzyzowania, światło czerwone, wrzuc na luz i dojeżdżaj, jak obroty będą falowac tzn, że jest ok....Taka ich uroda...

Ja mam to samo jak jadę i wrzucę na luz ładnie chodzi ale jak dojadę do świateł to spadają i delikatnie falują mnie osobiście to tylko to denerwuje że troszkę za małe obroty 750 bo trochę budą trzęsie ale się z tym uporałem podłożyłem pod pedał kawałek taśmy

EooS 04-03-2012 10:08

Odp: Nierówne wolne obroty
 
Sprawdźcie napięcie w instalacji w przy okazji tego falowania
U mnie było tak, że przestały mi się podnosić obroty przy wrzuceniu wstecznego, a później cały szereg objawów.. - na samym końcu wycieraczki zaczęły wolniej chodzić (sic!) - okazało się że alternator był do wymiany.

Po wymianie falowanie obrotów/ samoczynne przyspieszanie/ poszarpywanie przy przyspieszaniu/ twarda praca silnika - ustąpiły.. ;D

TIPS: Do sprawdzania napięcia, polecam przygotować sobie wtyczkę do gniazda zapalniczki z podłączonymi przewodami do miernika.
TIPS2: nie sugerujcie się napięciem wskazywanym w trybie testowym zegarów - pokazuje czasami dziwne wyniki..

lukas810 07-03-2012 16:20

Odp: Nierówne wolne obroty
 
EooS jak dokładnie sprawdzić to napięcie?

EooS 08-03-2012 09:12

Odp: Nierówne wolne obroty
 
Cytat:

Napisał lukas810 (Post 1795979)
EooS jak dokładnie sprawdzić to napięcie?

Ja zrobiłem tak:

Wziąłem starą zapomnianą wtyczkę do gniazda zapalniczki i do jej przewodów przylutowałem przewody od multimetru - pamiętaj o zaizolowaniu przewodów od miernika, żebyś nie zrobił zwarcia.

Później w samochodzie podłączyłem przygotowaną wcześniej wtyczkę do gniazda zapalniczki i obserwowałem napięcie na multimetrze.
Wskazania nie różniły się zbytnio od tych które później sprawdzałem na akumulatorze bezpośrednio (różnica była na poziomie <0.2V)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.