Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Pływający tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=150463)

Neofita 09-02-2012 20:51

Pływający tył
 
Witam
Posiadam Focusa MK2 2008 1,8 dci. Auto ma przejechane 98000 km, amortyzatory z tyłu wymienione po 60000 km. Od niedawna zaczął mi pływać tył, zdarza się to szczególnie po deszczu, na nierównej nawierzchni, czy na śniegu, czasem nawet wjeżdżając na linię na drodze odczuwam wahnięcia. Nie ma reguły co do strony czasem w lewo, czasem w prawo. Do prędkości 70 - 80 na godzinę jest ok, potem strach jechać bo tył ma tendencję do bujania na boki. Proszę o pomoc co to może być co trzeba zrobić aby to wyeliminować.
Pomocy!!!

laurentii 09-02-2012 20:59

Odp: Pływający tył
 
Zacznij od opon. Przełóż na letnie jak poprawi się pogoda i będzie bardziej sucho, bo na takim śniegu to nie ma co się bawić w przekładki. Jak to nie opony to trzeba zacząć szukać w elementach gumowo-metalowych.

Kajus18 09-02-2012 21:01

Odp: Pływający tył
 
ja bym sprawdził na początek amortyzatory i opony ;) tył lubi pływać przy padniętych amorkach i argument o tym że nie tak dawno były zmieniane o niczym nie znaczy, proponuje sprawdzić gdzieś u diagnosty ...

Pozdrawiam

Neofita 09-02-2012 21:12

Odp: Pływający tył
 
Amortyzatory sprawdzę jutro chociaż przy obecnych mrozach wynik może być różny. Jeśli chodzi o opony to było pierwsze co sprawdziłem, nie ma różnicy tak samo pływa na boki.

maureliusz 09-02-2012 21:37

Odp: Pływający tył
 
Był kiedyś identyczny temat - opcja szukaj i spytaj właściciela, czy coś poradził.

Matych 09-02-2012 21:43

Odp: Pływający tył
 
Cytat:

Napisał laurentii (Post 1781326)
bo na takim śniegu to nie ma co się bawić w przekładki.

W Warszawie suchutko śniegu nie widziałem od miesiąca- nie wiadomo skąd kolega

laurentii 09-02-2012 23:14

Re: Odp: Pływający tył
 
Cytat:

Napisał Matych (Post 1781385)
W Warszawie suchutko śniegu nie widziałem od miesiąca- nie wiadomo skąd kolega

Ja z Katowic :D

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mjprzem 10-02-2012 07:30

Odp: Pływający tył
 
Neofita
jesli nawet czujesz ze plywa ci tyl to i tak musisz wszystko sprawdzic.
sprawdz zarowno stan wahaczy z tylu jak i z przodu oraz stan amorkow z tylu i z przodu bo rownie dobrze padniety 1 amorek z przodu moze robic podobny problem.

Dodatkowo..poniewaz mowisz o wjezdzaniu na sliska powierzchnie to do sprawdzenia są zbieznosci wszystkich kółek.

dab1978 10-02-2012 16:50

Odp: Pływający tył
 
Amortyzatory mimo wszystko zostawiłbym w spokoju i szukał w całej reszcie tyłu...a jest w czym;)

Neofita 10-02-2012 20:38

Odp: Pływający tył
 
Cytat:

Napisał dab1978 (Post 1781741)
Amortyzatory mimo wszystko zostawiłbym w spokoju i szukał w całej reszcie tyłu...a jest w czym;)

Widzę, że bez badania diagnostycznego tak czy inaczej się nie obejdzie, a może ktoś wie gdzie można znaleźć schemat zawieszenia.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.